Ana sayfa / Asya / Vietnam / Se san 4A

Se san 4A

Elektrik santrali. Enerji kaynağı: hidroelektrik. Konum: Gia Lai, Vietnam. Koordinatlar: 13.9308, 107.4678.

hidroelektrikGia LaiVietnambarajlı hidroelektrik

Se san 4A — 63 MW kurulu güce sahip elektrik santrali. Enerji kaynağı: hidroelektrik. Konum: Gia Lai, Vietnam. Verilerde belirtilen sahibi: Se San 4A Hydropower JSC.. 331 GWh raporlanan yıllık üretim'e göre yaklaşık 95k haneye enerji sağlayabilir. Kurulu kapasite bakımından Vietnam'deki 298 enerji santrali arasında #153. sıradadır. 2011 yılında devreye alınan tesis yaklaşık 15 yaşındadır — görece modern. Yanmayan bir kaynak olarak, üretimden kaynaklanan doğrudan CO₂ emisyonu yoktur. Bağlamında, hidroelektrik, Vietnam elektriğinin yaklaşık %33.0'ini sağlamaktadır; ulusal şebeke ortalama 461 gCO₂/kWh (%45.4 düşük karbonlu) (2025).

63MW kurulu kapasite
331GWh raporlanan / yıl
94,628enerji sağlanan hane
2011devreye alma (~15 yıl)

Santral verisi: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id WRI1030944.

Veri durumu

Bilinen veriler

TesisSe san 4A WRI
ÜlkeVietnam · Gia Lai WRI
Koordinatlar13.9308, 107.4678 WRI
Yakıthidroelektrik WRI
MW kurulu kapasite63 MW GEM · 2026 · L100001023369; işletmedeki santral kapasitesi
SahibiSe San 4A Hydropower JSC. WRI
Devreye alınma2011 WRI
Teknolojibarajlı hidroelektrik WRI
GWh raporlanan / yıl331 GWh·a⁻¹ WRI

Veri setinden hesaplandı

Ülkedeki kapasite sırası#153 / 298 hesaplandı
Ülkedeki yakıta göre sıra#52 / 174 hesaplandı
Benzer tesislere göre kapasite3.15× · 20 MW · n=174 hesaplandı
Beslenen hane eşdeğeri94,628 raporlanan üretimden hesaplandı
İklim25.5°C · HDD 0 koordinatlardan türetildi
Çevresel şiddetC3 · 34/100 koordinatlardan türetildi

Mevcut değil

CO₂ emisyonlarıuygulanamaz uygulanamaz

Bilinen, model edilmiş ve hesaplanmış değerler ayrı tutulur. Eksik alanlar mevcut değil olarak gösterilir.

Veri kaynağı

Bu sayfadaki kapasite veya yakıt alanları GEM, resmî bir kayıt, Wikidata, OSM ya da birden çok kaynağın eşleştirilmesiyle desteklenen bir kaynak etiketi içerir.

kapasite: GEM · 2026 · L100001023369; yakıt: WRI GPPD

Bağlamda: bu güç santralı nasıl karşılaştırılır

63 MW'de, Se san 4A Vietnam'daki hidroelektrik santrallarının medyanı çok üstünde 20 MW'dedir. Teknik olarak barajlı hidroelektrik olarak tanımlanır. Hidroelektrik, düşen veya akan suyun enerjisini elektriğe dönüştürür; çıktı yağışa ve rezervuar seviyesine bağlıdır ve büyük barajlar şebeke dengeleme ve depolama da sağlar.

Kapasite karşılaştırması WRI Küresel Enerji Santralları Veri Tabanından hesaplanmıştır; yakıt tipi bağlamı genel mühendislik arka planıdır.

Vietnam'deki en büyük hidroelektrik santralleriyle kapasite karşılaştırması

Hoa Binh: 2,400 MW2kHoa BinhSon La: 2,400 MW2kSon LaLai Chau: 1,200 MW1kLai ChauIaly: 720 MW720IalyHuoi Quang: 520 MW520Huoi QuangHam Thuan - Da Mi: 475 MW475Ham Thuan …Tri An: 400 MW400Tri AnSe San 4: 360 MW360Se San 4

Kurulu kapasite (MW), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Sahibi

Verilerde belirtilen sahibi: Se San 4A Hydropower JSC..

Yerel iklim & termal bağlam

Enerji kaynağı: hidroelektrik. Bu tesis hidrolik türbinler aracılığıyla düşen veya akan suyun enerjisini dönüştürür. İklim sınıfı: tropikal savan (Köppen Aw). Enlem: 13.9°N.

25.5°Cyıllık ortalama sıcaklık
0ısıtma derece-günleri (baz 18°C)
2,742soğutma derece-günleri (baz 18°C)
310 mrakım

Aylık ortalama sıcaklık

J: 23 °CJF: 24 °CFM: 26 °CMA: 27 °CAM: 27 °CMJ: 27 °CJJ: 27 °CJA: 26 °CAS: 26 °CSO: 25 °CON: 24 °CND: 23 °CD27 °C

Bu iklim göstergesi, dış hava sıcaklığına bağlı ısıtma talebini gösterir. Santralin proses ısısı ihtiyacını ölçmez.

İklim normalleri: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); iklim kuşağı: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Derece-günleri & ısı talebi endeksi PowerAtlas tarafından hesaplanmıştır — modellenmiş bir ısı talebi göstergesi, ölçülen tesis verisi değildir.

Saha iklimi ve çevresel şiddet

Bir santralin dış donanımı için — atık ısı buhar üreteçleri (HRSG), genleşme contaları, vanalar, flanşlar ve bunların yalıtımı — yerel iklim, korumasız çelik ve kaplamaların ne kadar hızlı bozulacağını belirler. Bu saha orta derecede korozif bir ortamda içinde yer alır (tahmini ISO 9223 sınıfı C3 — Orta), başlıca çevresel stres etkeni nem ve ıslanma.

C3ISO 9223 korozyonluluk (gösterge)
34/100çevresel şiddet endeksi
4.4°Cmevsimsel sıcaklık değişimi
166 kmkıyıya uzaklık

ISO 9223:2012 bilgilendirici yöntemiyle gösterge niteliğinde tahmin (sıcaklık, ıslanma süresi ve havadaki tuzluluktan atmosferik korozyon), WorldClim iklim normalleri, Köppen-Geiger sınıfı ve kıyıya uzaklık kullanılarak. Gösterge niteliğindedir, ölçülmüş bir korozyon hızı değildir.

Karşılaştırması & yakın tesisler

Vietnam'deki 174 hidroelektrik enerji santrali arasında kapasiteye göre #52. en büyüğü.

Vietnam'de bu veri setinde 174 hidroelektrik enerji santrali bulunmaktadır, toplam yaklaşık 17,313 MW kapasiteye sahiptir.

Yakın enerji santralleri

  • Se San 4 · hidroelektrik · 360 MW · Gia Lai
  • Ia Grai 3 · hidroelektrik · 7.5 MW · Gia Lai
  • Se San 3A · hidroelektrik · 108 MW · Gia Lai
  • Ia Grai 1 · hidroelektrik · 10.8 MW · Gia Lai
  • Ia Grai 2 · hidroelektrik · 7.5 MW · Gia Lai
  • Se San 3 · hidroelektrik · 260 MW · Kon Tum

Konum

WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0) kaynağından 13.9308, 107.4678 koordinatları. OpenStreetMap'te görüntüle.

Sıkça sorulan sorular

Se san 4A ne tür bir santraldir?

Se san 4A — 63 MW kurulu güce sahip elektrik santrali. Enerji kaynağı: hidroelektrik. Konum: Gia Lai, Vietnam, 2011 yılında devreye alındı.

Se san 4A ne kadar elektrik üretir?

Se san 4A yılda yaklaşık 331 GWh elektrik üretir.

Se san 4A kaç haneye elektrik sağlayabilir?

Üretimi yaklaşık 94,628 haneye yetecek düzeydedir.

Se san 4A için belirtilen sahip kimdir?

Verilerde Se san 4A için belirtilen sahip: Se San 4A Hydropower JSC..

Açık kamu verilerinden oluşturulmuştur; kişisel bilgi yoktur. Bu siteyi işletiyor musunuz? Düzeltme veya kaldırma talebinde bulunun.