Ana sayfa / Avrupa / Fransa / Saint-Thibault-des-Vignes

Saint-Thibault-des-Vignes

Elektrik santrali. Enerji kaynağı: biyokütle. Konum: Ile-de-France, Fransa. Koordinatlar: 48.8642, 2.6766.

biyokütleIle-de-FranceFransaCO₂ model edilmiş

Saint-Thibault-des-Vignes — 11.5 MW kurulu güce sahip elektrik santrali. Enerji kaynağı: biyokütle. Konum: Ile-de-France, Fransa. kapasitesi (tahmini)'e göre yaklaşık 16k haneye enerji sağlayabilir (tahmini). Kurulu kapasite bakımından Fransa'deki 2,216 enerji santrali arasında #732. sıradadır. Model edilmiş yıllık emisyonları 95,338 t CO₂/yıl (Climate TRACE) olup, bir yıl kullanılan yaklaşık 22k otomobile eşdeğerdir. Bağlamında, biyokütle, Fransa elektriğinin yaklaşık %1.8'ini sağlamaktadır; ulusal şebeke ortalama 41 gCO₂/kWh (%94.9 düşük karbonlu) (2025).

11.5MW kurulu kapasite
15,830enerji sağlanan hane (tahmini)
95,338t CO₂ / yıl (Climate TRACE)

Santral verisi: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id WRI1024380.

Veri durumu

Bilinen veriler

TesisSaint-Thibault-des-Vignes WRI
ÜlkeFransa · Ile-de-France WRI
Koordinatlar48.8642, 2.6766 WRI
Yakıtbiyokütle WRI
MW kurulu kapasite11.5 MW WRI GPPD; kaynak kaydı

Model edilmiş kaynak verisi

CO₂ emisyonları95,338 t CO₂·a⁻¹ model edilmiş · Climate TRACE

Veri setinden hesaplandı

Ülkedeki kapasite sırası#732 / 2216 hesaplandı
Ülkedeki yakıta göre sıra#30 / 158 hesaplandı
Benzer tesislere göre kapasite3.97× · 2.9 MW · n=158 hesaplandı
Beslenen hane eşdeğeri15,830 hesaplandı
İklim10.4°C · HDD 2,773 koordinatlardan türetildi
Çevresel şiddetC2 · 24/100 koordinatlardan türetildi

Mevcut değil

SahibiMevcut değil veri setinde yok
Devreye alınmaMevcut değil veri setinde yok
TeknolojiMevcut değil veri setinde yok
GWh raporlanan / yılMevcut değil veri setinde yok

Bilinen, model edilmiş ve hesaplanmış değerler ayrı tutulur. Eksik alanlar mevcut değil olarak gösterilir.

Veri kaynağı

Bu sayfadaki kapasite ve yakıt alanları, özgün açık veri kümesindeki kaynak kayıt değerleridir. Tesisleri tanımlamak ve sıralamak için kullanılabilirler; ancak henüz resmî bir kayıt veya GEM konumu üzerinden doğrulanmış 2026 değerleriyle güncellenmemişlerdir.

kapasite: WRI GPPD; yakıt: WRI GPPD

Bağlamda: bu güç santralı nasıl karşılaştırılır

11.5 MW'de, Saint-Thibault-des-Vignes Fransa'daki biyokütle santrallarının medyanı çok üstünde 2.9 MW'dedir. Biyokütle santralları, buhar oluşturmak üzere ahşap, kalıntı veya atık türetilmiş yakıt gibi organik materyali yakarlar; bunlar dispatch edilebilir ve ham madde sürdürülebilir bir şekilde temin edildiğinde düşük karbonlu sayılırlar.

Kapasite karşılaştırması WRI Küresel Enerji Santralları Veri Tabanından hesaplanmıştır; yakıt tipi bağlamı genel mühendislik arka planıdır.

~95,338 t CO₂/yıl (model edilmiş) — gündelik karşılıklarla

Bu tesisin yıllık emisyonları kabaca şunlara eşdeğerdir:

22kbir yıl boyunca sürülen binek otomobiller
13kevlerin yıllık enerji tüketimi
1.6 milyonabsorbe etmek için 10 yıl büyütülen fidan

US EPA Greenhouse Gas Equivalencies üzerinden eşdeğerler; Climate TRACE kaynaklı model edilmiş emisyonlar.

Fransa'deki en büyük biyokütle santralleriyle kapasite karşılaştırması

Ivry-Paris XIII power station: 64 MW64Ivry-Paris…Issy-les-Moulineaux: 55 MW55Issy-les-M…Isséane Waste-To-Energy power station: 52 MW52Isséane Wa…Morcenx: 45 MW45MorcenxFos-sur-Mer: 40 MW40Fos-sur-MerGolbey power station: 38 MW38Golbey pow…Tarascon power station: 37 MW37Tarascon p…Alizay Paper Mill power station: 30 MW30Alizay Pap…

Kurulu kapasite (MW), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Yerel iklim & termal bağlam

Enerji kaynağı: biyokütle. Bu tesis türbin için buhar üretmek amacıyla organik malzeme (odun, atıklar) yakar. İklim sınıfı: ılıman okyanusal (Köppen Cfb). Enlem: 48.9°N.

10.4°Cyıllık ortalama sıcaklık
2,773ısıtma derece-günleri (baz 18°C)
10soğutma derece-günleri (baz 18°C)
111 mrakım

Aylık ortalama sıcaklık

J: 3 °CJF: 4 °CFM: 7 °CMA: 9 °CAM: 13 °CMJ: 16 °CJJ: 18 °CJA: 18 °CAS: 15 °CSO: 11 °CON: 6 °CND: 4 °CD18 °C

Buradaki ısıtma derece-günleri, bu veri setindeki medyan enerji santraline göre %13 üzerinde seyretmektedir — kışın ısıtılan ekipmanın yüzeyleri aracılığıyla telafi etmesi gereken ekstra enerji için bir göstergedir.

İklim ısı talebi endeksi: 56/100 — bu tesis, ısıtma derece-günleri bakımından kapsadığımız enerji santrallerinin orta üçte bir diliminde yer almaktadır.

İklim normalleri: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); iklim kuşağı: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Derece-günleri & ısı talebi endeksi PowerAtlas tarafından hesaplanmıştır — modellenmiş bir ısı talebi göstergesi, ölçülen tesis verisi değildir.

Saha iklimi ve çevresel şiddet

Bir santralin dış donanımı için — atık ısı buhar üreteçleri (HRSG), genleşme contaları, vanalar, flanşlar ve bunların yalıtımı — yerel iklim, korumasız çelik ve kaplamaların ne kadar hızlı bozulacağını belirler. Bu saha ılıman bir atmosferik ortamda içinde yer alır (tahmini ISO 9223 sınıfı C2 — Düşük), başlıca çevresel stres etkeni nem ve ıslanma.

C2ISO 9223 korozyonluluk (gösterge)
24/100çevresel şiddet endeksi
14.9°Cmevsimsel sıcaklık değişimi
160 kmkıyıya uzaklık

ISO 9223:2012 bilgilendirici yöntemiyle gösterge niteliğinde tahmin (sıcaklık, ıslanma süresi ve havadaki tuzluluktan atmosferik korozyon), WorldClim iklim normalleri, Köppen-Geiger sınıfı ve kıyıya uzaklık kullanılarak. Gösterge niteliğindedir, ölçülmüş bir korozyon hızı değildir.

Karşılaştırması & yakın tesisler

Fransa'deki 158 biyokütle enerji santrali arasında kapasiteye göre #30. en büyüğü.

Fransa'de bu veri setinde 158 biyokütle enerji santrali bulunmaktadır, toplam yaklaşık 1,184 MW kapasiteye sahiptir.

Yakın enerji santralleri

Konum

WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0) kaynağından 48.8642, 2.6766 koordinatları. OpenStreetMap'te görüntüle.

Sıkça sorulan sorular

Saint-Thibault-des-Vignes ne tür bir santraldir?

Saint-Thibault-des-Vignes — 11.5 MW kurulu güce sahip elektrik santrali. Enerji kaynağı: biyokütle. Konum: Ile-de-France, Fransa.

Saint-Thibault-des-Vignes kaç haneye elektrik sağlayabilir?

Üretimi yaklaşık 15,830 haneye yetecek düzeydedir (tahmini).

Saint-Thibault-des-Vignes ne kadar CO₂ salar?

Saint-Thibault-des-Vignes için model edilmiş emisyonlar yılda yaklaşık 95,338 ton CO₂’dir (Climate TRACE).

Açık kamu verilerinden oluşturulmuştur; kişisel bilgi yoktur. Bu siteyi işletiyor musunuz? Düzeltme veya kaldırma talebinde bulunun.