Ana sayfa / Avrupa / Fransa / Saint-Michel-Chef-Chef

Saint-Michel-Chef-Chef

Elektrik santrali. Enerji kaynağı: rüzgâr. Konum: Pays de la Loire, Fransa. Koordinatlar: 47.184, -2.1119.

rüzgârPays de la LoireFransakarasal kurulum

Saint-Michel-Chef-Chef — 10 MW kurulu güce sahip elektrik santrali. Enerji kaynağı: rüzgâr. Konum: Pays de la Loire, Fransa. Verilerde belirtilen sahibi: Valorem [100%]. kapasitesi (tahmini)'e göre yaklaşık 8.5k haneye enerji sağlayabilir (tahmini). Kurulu kapasite bakımından Fransa'deki 2,216 enerji santrali arasında #879. sıradadır. 2010 yılında devreye alınan tesis yaklaşık 16 yaşındadır — görece modern. Yanmayan bir kaynak olarak, üretimden kaynaklanan doğrudan CO₂ emisyonu yoktur. Bağlamında, rüzgâr, Fransa elektriğinin yaklaşık %8.2'ini sağlamaktadır; ulusal şebeke ortalama 41 gCO₂/kWh (%94.9 düşük karbonlu) (2025).

10MW kurulu kapasite
8,509enerji sağlanan hane (tahmini)
2010devreye alma (~16 yıl)

Santral verisi: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id WRI1024463.

Veri durumu

Bilinen veriler

TesisSaint-Michel-Chef-Chef WRI
ÜlkeFransa · Pays de la Loire WRI
Koordinatlar47.184, -2.1119 WRI
Yakıtrüzgâr WRI
MW kurulu kapasite10 MW GEM · 2026 · L100000908306; işletmedeki santral kapasitesi
SahibiValorem [100%] WRI
Devreye alınma2010 WRI
Teknolojikarasal kurulum WRI

Veri setinden hesaplandı

Ülkedeki kapasite sırası#879 / 2216 hesaplandı
Ülkedeki yakıta göre sıra#467 / 721 hesaplandı
Benzer tesislere göre kapasite0.87× · 11.5 MW · n=721 hesaplandı
Beslenen hane eşdeğeri8,509 hesaplandı
İklim12.4°C · HDD 2,111 koordinatlardan türetildi
Çevresel şiddetC4 · 35/100 koordinatlardan türetildi

Mevcut değil

GWh raporlanan / yılMevcut değil veri setinde yok
CO₂ emisyonlarıuygulanamaz uygulanamaz

Bilinen, model edilmiş ve hesaplanmış değerler ayrı tutulur. Eksik alanlar mevcut değil olarak gösterilir.

Veri kaynağı

Bu sayfadaki kapasite veya yakıt alanları GEM, resmî bir kayıt, Wikidata, OSM ya da birden çok kaynağın eşleştirilmesiyle desteklenen bir kaynak etiketi içerir.

kapasite: GEM · 2026 · L100000908306; yakıt: WRI GPPD

Bağlamda: bu güç santralı nasıl karşılaştırılır

10 MW'de, Saint-Michel-Chef-Chef Fransa'daki rüzgâr santrallarının medyanı altında 11.5 MW'dedir. Teknik olarak karasal kurulum olarak tanımlanır. Rüzgar türbinleri, hareket eden havayı elektriğe dönüştürür; çıktı değişkendir ve siteye bağlıdır, modern türbinler birçok şebekede en düşük yeni üretim maliyetlerinden bazılarını sunmaktadır.

Kapasite karşılaştırması WRI Küresel Enerji Santralları Veri Tabanından hesaplanmıştır; yakıt tipi bağlamı genel mühendislik arka planıdır.

Fransa'deki en büyük rüzgâr santralleriyle kapasite karşılaştırması

Salles-Curan: 87 MW87Salles-Cur…Épizon: 80 MW80ÉpizonGerminon: 75 MW75GerminonCormainville: 60 MW60Cormainvil…Murat-sur-Vèbre: 59 MW59Murat-sur-…Villesèque-des-Corbières: 55 MW55Villesèque…Allonnes: 52 MW52AllonnesCastelnau-Pégayrols: 48 MW48Castelnau-…

Kurulu kapasite (MW), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Sahibi

Verilerde belirtilen sahibi: Valorem [100%].

Yerel iklim & termal bağlam

Enerji kaynağı: rüzgâr. Bu tesis türbin rotorları aracılığıyla rüzgârın kinetik enerjisini elektriğe dönüştürür. İklim sınıfı: ılıman okyanusal (Köppen Cfb). Enlem: 47.2°N.

12.4°Cyıllık ortalama sıcaklık
2,111ısıtma derece-günleri (baz 18°C)
80soğutma derece-günleri (baz 18°C)
20 mrakım

Aylık ortalama sıcaklık

J: 6 °CJF: 7 °CFM: 9 °CMA: 11 °CAM: 14 °CMJ: 17 °CJJ: 19 °CJA: 19 °CAS: 17 °CSO: 13 °CON: 9 °CND: 7 °CD19 °C

Buradaki ısıtma derece-günleri, bu veri setindeki medyan enerji santraline göre %14 altında seyretmektedir — kışın ısıtılan ekipmanın yüzeyleri aracılığıyla telafi etmesi gereken ekstra enerji için bir göstergedir.

İklim ısı talebi endeksi: 45/100 — bu tesis, ısıtma derece-günleri bakımından kapsadığımız enerji santrallerinin orta üçte bir diliminde yer almaktadır.

İklim normalleri: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); iklim kuşağı: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Derece-günleri & ısı talebi endeksi PowerAtlas tarafından hesaplanmıştır — modellenmiş bir ısı talebi göstergesi, ölçülen tesis verisi değildir.

Saha iklimi ve çevresel şiddet

Bir santralin dış donanımı için — atık ısı buhar üreteçleri (HRSG), genleşme contaları, vanalar, flanşlar ve bunların yalıtımı — yerel iklim, korumasız çelik ve kaplamaların ne kadar hızlı bozulacağını belirler. Bu saha korozif bir ortamda içinde yer alır (tahmini ISO 9223 sınıfı C4 — Yüksek), başlıca çevresel stres etkeni nem ve ıslanma.

C4ISO 9223 korozyonluluk (gösterge)
35/100çevresel şiddet endeksi
13.1°Cmevsimsel sıcaklık değişimi
31 kmkıyıya uzaklık

ISO 9223:2012 bilgilendirici yöntemiyle gösterge niteliğinde tahmin (sıcaklık, ıslanma süresi ve havadaki tuzluluktan atmosferik korozyon), WorldClim iklim normalleri, Köppen-Geiger sınıfı ve kıyıya uzaklık kullanılarak. Gösterge niteliğindedir, ölçülmüş bir korozyon hızı değildir.

Karşılaştırması & yakın tesisler

Fransa'deki 721 rüzgâr enerji santrali arasında kapasiteye göre #467. en büyüğü.

Fransa'de bu veri setinde 721 rüzgâr enerji santrali bulunmaktadır, toplam yaklaşık 9,164 MW kapasiteye sahiptir.

Yakın enerji santralleri

Konum

WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0) kaynağından 47.184, -2.1119 koordinatları. OpenStreetMap'te görüntüle.

Sıkça sorulan sorular

Saint-Michel-Chef-Chef ne tür bir santraldir?

Saint-Michel-Chef-Chef — 10 MW kurulu güce sahip elektrik santrali. Enerji kaynağı: rüzgâr. Konum: Pays de la Loire, Fransa, 2010 yılında devreye alındı.

Saint-Michel-Chef-Chef kaç haneye elektrik sağlayabilir?

Üretimi yaklaşık 8,509 haneye yetecek düzeydedir (tahmini).

Saint-Michel-Chef-Chef için belirtilen sahip kimdir?

Verilerde Saint-Michel-Chef-Chef için belirtilen sahip: Valorem [100%].

Açık kamu verilerinden oluşturulmuştur; kişisel bilgi yoktur. Bu siteyi işletiyor musunuz? Düzeltme veya kaldırma talebinde bulunun.