Ana sayfa / Avrupa / Fransa / CORDEMAIS

CORDEMAIS

Elektrik santrali. Enerji kaynağı: petrol. Konum: Pays de la Loire, Fransa. Koordinatlar: 47.2754, -1.8767.

petrolPays de la LoireFransaCO₂ ölçülmüş

CORDEMAIS — 1,370 MW kurulu güce sahip elektrik santrali. Enerji kaynağı: petrol. Konum: Pays de la Loire, Fransa. 1,437 GWh raporlanan yıllık üretim'e göre yaklaşık 411k haneye enerji sağlayabilir. Kurulu kapasite bakımından Fransa'deki 2,216 enerji santrali arasında #24. sıradadır. Ölçülen 299,672 t CO₂/yıl (EU ETS verified (EUTL 2023)) emisyonları, bir yıl boyunca sürülen yaklaşık 70k otomobile eşdeğerdir. Bağlamında, petrol, Fransa elektriğinin yaklaşık %1.8'ini sağlamaktadır; ulusal şebeke ortalama 41 gCO₂/kWh (%94.9 düşük karbonlu) (2025).

1,370MW kurulu kapasite
1,437GWh raporlanan / yıl
410,657enerji sağlanan hane
299,672t CO₂ / yıl (EU ETS verified (EUTL 2023))

Santral verisi: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id WRI1002712.

Veri durumu

Bilinen veriler

TesisCORDEMAIS WRI
ÜlkeFransa · Pays de la Loire WRI
Koordinatlar47.2754, -1.8767 WRI
Yakıtpetrol WRI
MW kurulu kapasite1,370 MW WRI GPPD; kaynak kaydı
GWh raporlanan / yıl1,437 GWh·a⁻¹ WRI
CO₂ emisyonları299,672 t CO₂·a⁻¹ ölçülmüş · EU ETS verified (EUTL 2023)

Veri setinden hesaplandı

Ülkedeki kapasite sırası#24 / 2216 hesaplandı
Ülkedeki yakıta göre sıra#2 / 18 hesaplandı
Benzer tesislere göre kapasite10.30× · 133 MW · n=18 hesaplandı
Beslenen hane eşdeğeri410,657 raporlanan üretimden hesaplandı
İklim11.9°C · HDD 2,281 koordinatlardan türetildi
Çevresel şiddetC4 · 34/100 koordinatlardan türetildi

Mevcut değil

SahibiMevcut değil veri setinde yok
Devreye alınmaMevcut değil veri setinde yok
TeknolojiMevcut değil veri setinde yok

Bilinen, model edilmiş ve hesaplanmış değerler ayrı tutulur. Eksik alanlar mevcut değil olarak gösterilir.

Veri kaynağı

Bu sayfadaki kapasite ve yakıt alanları, özgün açık veri kümesindeki kaynak kayıt değerleridir. Tesisleri tanımlamak ve sıralamak için kullanılabilirler; ancak henüz resmî bir kayıt veya GEM konumu üzerinden doğrulanmış 2026 değerleriyle güncellenmemişlerdir.

kapasite: WRI GPPD; yakıt: WRI GPPD

Bağlamda: bu güç santralı nasıl karşılaştırılır

1,370 MW'de, CORDEMAIS Fransa'daki petrol santrallarının medyanı çok üstünde 133 MW'dedir. Petrol yakıtlı santrallar, adalar ve gaz boru hatları olmayan şebekelerde zirve veya yedek kapasite olarak ağır fuel oil veya dizel yakarlar; yüksek yakıt maliyeti, bunların kullanım düzeyini düşük tutmaktadır.

Kapasite karşılaştırması WRI Küresel Enerji Santralları Veri Tabanından hesaplanmıştır; yakıt tipi bağlamı genel mühendislik arka planıdır.

299,672 t CO₂/yıl — günlük terimlerle

Bu tesisin yıllık emisyonları kabaca şunlara eşdeğerdir:

70kbir yıl boyunca sürülen binek otomobiller
40kevlerin yıllık enerji tüketimi
5.0 milyonabsorbe etmek için 10 yıl büyütülen fidan

US EPA Greenhouse Gas Equivalencies aracılığıyla eşdeğerlikler; EU ETS verified (EUTL 2023)'a bildirilen emisyonlar.

Raporlanan üretim trendi

2015: 505 GWh20152016: 1,437 GWh20161k GWh

Yıllık üretim (GWh), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Yerel iklim & termal bağlam

Enerji kaynağı: petrol. Bu tesis türbinleri veya pistonlu motorları çalıştırmak için yağ veya dizel yakar. İklim sınıfı: ılıman okyanusal (Köppen Cfb). Enlem: 47.3°N.

11.9°Cyıllık ortalama sıcaklık
2,281ısıtma derece-günleri (baz 18°C)
53soğutma derece-günleri (baz 18°C)
35 mrakım

Aylık ortalama sıcaklık

J: 6 °CJF: 6 °CFM: 8 °CMA: 10 °CAM: 14 °CMJ: 17 °CJJ: 19 °CJA: 19 °CAS: 16 °CSO: 13 °CON: 9 °CND: 6 °CD19 °C

Buradaki ısıtma derece-günleri, bu veri setindeki medyan enerji santraline göre %7 altında seyretmektedir — kışın ısıtılan ekipmanın yüzeyleri aracılığıyla telafi etmesi gereken ekstra enerji için bir göstergedir.

İklim ısı talebi endeksi: 47/100 — bu tesis, ısıtma derece-günleri bakımından kapsadığımız enerji santrallerinin orta üçte bir diliminde yer almaktadır.

İklim normalleri: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); iklim kuşağı: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Derece-günleri & ısı talebi endeksi PowerAtlas tarafından hesaplanmıştır — modellenmiş bir ısı talebi göstergesi, ölçülen tesis verisi değildir.

Saha iklimi ve çevresel şiddet

Bir santralin dış donanımı için — atık ısı buhar üreteçleri (HRSG), genleşme contaları, vanalar, flanşlar ve bunların yalıtımı — yerel iklim, korumasız çelik ve kaplamaların ne kadar hızlı bozulacağını belirler. Bu saha korozif bir ortamda içinde yer alır (tahmini ISO 9223 sınıfı C4 — Yüksek), başlıca çevresel stres etkeni nem ve ıslanma.

C4ISO 9223 korozyonluluk (gösterge)
34/100çevresel şiddet endeksi
13.3°Cmevsimsel sıcaklık değişimi
43 kmkıyıya uzaklık

ISO 9223:2012 bilgilendirici yöntemiyle gösterge niteliğinde tahmin (sıcaklık, ıslanma süresi ve havadaki tuzluluktan atmosferik korozyon), WorldClim iklim normalleri, Köppen-Geiger sınıfı ve kıyıya uzaklık kullanılarak. Gösterge niteliğindedir, ölçülmüş bir korozyon hızı değildir.

Karşılaştırması & yakın tesisler

Fransa'deki 18 petrol enerji santrali arasında kapasiteye göre #2. en büyüğü.

Fransa'de bu veri setinde 18 petrol enerji santrali bulunmaktadır, toplam yaklaşık 5,920 MW kapasiteye sahiptir.

Yakın enerji santralleri

Konum

WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0) kaynağından 47.2754, -1.8767 koordinatları. OpenStreetMap'te görüntüle.

Sıkça sorulan sorular

CORDEMAIS ne tür bir santraldir?

CORDEMAIS — 1,370 MW kurulu güce sahip elektrik santrali. Enerji kaynağı: petrol. Konum: Pays de la Loire, Fransa.

CORDEMAIS ne kadar elektrik üretir?

CORDEMAIS yılda yaklaşık 1,437 GWh elektrik üretir.

CORDEMAIS kaç haneye elektrik sağlayabilir?

Üretimi yaklaşık 410,657 haneye yetecek düzeydedir.

CORDEMAIS ne kadar CO₂ salar?

CORDEMAIS yılda yaklaşık 299,672 ton CO₂ bildirmiştir (EU ETS verified (EUTL 2023)).

Açık kamu verilerinden oluşturulmuştur; kişisel bilgi yoktur. Bu siteyi işletiyor musunuz? Düzeltme veya kaldırma talebinde bulunun.