Ana sayfa / Avrupa / Fransa / REVIN

REVIN

Elektrik santrali. Enerji kaynağı: hidroelektrik. Konum: Champagne-Ardenne, Fransa. Koordinatlar: 49.906, 4.625.

hidroelektrikChampagne-ArdenneFransapompaj depolamalı hidroelektrik

REVIN — 808 MW kurulu güce sahip elektrik santrali. Enerji kaynağı: hidroelektrik. Konum: Champagne-Ardenne, Fransa. Verilerde belirtilen sahibi: EDF Energy Ltd [100%]. 858 GWh raporlanan yıllık üretim'e göre yaklaşık 245k haneye enerji sağlayabilir. Kurulu kapasite bakımından Fransa'deki 2,216 enerji santrali arasında #32. sıradadır. 1976 yılında devreye alınan tesis yaklaşık 50 yaşındadır — köklü bir tesis. Yanmayan bir kaynak olarak, üretimden kaynaklanan doğrudan CO₂ emisyonu yoktur. Bağlamında, hidroelektrik, Fransa elektriğinin yaklaşık %10.4'ini sağlamaktadır; ulusal şebeke ortalama 41 gCO₂/kWh (%94.9 düşük karbonlu) (2025).

808MW kurulu kapasite
858GWh raporlanan / yıl
245,200enerji sağlanan hane
1976devreye alma (~50 yıl)

Santral verisi: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id WRI1002763.

Veri durumu

Bilinen veriler

TesisREVIN WRI
ÜlkeFransa · Champagne-Ardenne WRI
Koordinatlar49.906, 4.625 WRI
Yakıthidroelektrik WRI
MW kurulu kapasite808 MW GEM · 2026 · L100000601670; işletmedeki santral kapasitesi
SahibiEDF Energy Ltd [100%] WRI
Devreye alınma1976 WRI
Teknolojipompaj depolamalı hidroelektrik WRI
GWh raporlanan / yıl858 GWh·a⁻¹ WRI

Veri setinden hesaplandı

Ülkedeki kapasite sırası#32 / 2216 hesaplandı
Ülkedeki yakıta göre sıra#3 / 428 hesaplandı
Benzer tesislere göre kapasite152.45× · 5.3 MW · n=428 hesaplandı
Beslenen hane eşdeğeri245,200 raporlanan üretimden hesaplandı
İklim9.5°C · HDD 3,082 koordinatlardan türetildi
Çevresel şiddetC3 · 28/100 koordinatlardan türetildi

Mevcut değil

CO₂ emisyonlarıuygulanamaz uygulanamaz

Bilinen, model edilmiş ve hesaplanmış değerler ayrı tutulur. Eksik alanlar mevcut değil olarak gösterilir.

Veri kaynağı

Bu sayfadaki kapasite veya yakıt alanları GEM, resmî bir kayıt, Wikidata, OSM ya da birden çok kaynağın eşleştirilmesiyle desteklenen bir kaynak etiketi içerir.

kapasite: GEM · 2026 · L100000601670; yakıt: WRI GPPD

Bağlamda: bu güç santralı nasıl karşılaştırılır

808 MW'de, REVIN Fransa'daki hidroelektrik santrallarının medyanı çok üstünde 5.3 MW'dedir. Teknik olarak pompaj depolamalı hidroelektrik olarak tanımlanır. Hidroelektrik, düşen veya akan suyun enerjisini elektriğe dönüştürür; çıktı yağışa ve rezervuar seviyesine bağlıdır ve büyük barajlar şebeke dengeleme ve depolama da sağlar.

Kapasite karşılaştırması WRI Küresel Enerji Santralları Veri Tabanından hesaplanmıştır; yakıt tipi bağlamı genel mühendislik arka planıdır.

Raporlanan üretim trendi

2015: 970 GWh20152016: 858 GWh2016970 GWh

Yıllık üretim (GWh), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Sahibi

Verilerde belirtilen sahibi: EDF Energy Ltd [100%].

Yerel iklim & termal bağlam

Enerji kaynağı: hidroelektrik. Bu tesis hidrolik türbinler aracılığıyla düşen veya akan suyun enerjisini dönüştürür. İklim sınıfı: ılıman okyanusal (Köppen Cfb). Enlem: 49.9°N.

9.5°Cyıllık ortalama sıcaklık
3,082ısıtma derece-günleri (baz 18°C)
0soğutma derece-günleri (baz 18°C)
211 mrakım

Aylık ortalama sıcaklık

J: 2 °CJF: 3 °CFM: 6 °CMA: 8 °CAM: 13 °CMJ: 15 °CJJ: 18 °CJA: 17 °CAS: 14 °CSO: 10 °CON: 5 °CND: 3 °CD18 °C

Buradaki ısıtma derece-günleri, bu veri setindeki medyan enerji santraline göre %25 üzerinde seyretmektedir — kışın ısıtılan ekipmanın yüzeyleri aracılığıyla telafi etmesi gereken ekstra enerji için bir göstergedir.

İklim ısı talebi endeksi: 65/100 — bu tesis, ısıtma derece-günleri bakımından kapsadığımız enerji santrallerinin orta üçte bir diliminde yer almaktadır.

İklim normalleri: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); iklim kuşağı: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Derece-günleri & ısı talebi endeksi PowerAtlas tarafından hesaplanmıştır — modellenmiş bir ısı talebi göstergesi, ölçülen tesis verisi değildir.

Saha iklimi ve çevresel şiddet

Bir santralin dış donanımı için — atık ısı buhar üreteçleri (HRSG), genleşme contaları, vanalar, flanşlar ve bunların yalıtımı — yerel iklim, korumasız çelik ve kaplamaların ne kadar hızlı bozulacağını belirler. Bu saha orta derecede korozif bir ortamda içinde yer alır (tahmini ISO 9223 sınıfı C3 — Orta), başlıca çevresel stres etkeni nem ve ıslanma.

C3ISO 9223 korozyonluluk (gösterge)
28/100çevresel şiddet endeksi
15.2°Cmevsimsel sıcaklık değişimi
136 kmkıyıya uzaklık

ISO 9223:2012 bilgilendirici yöntemiyle gösterge niteliğinde tahmin (sıcaklık, ıslanma süresi ve havadaki tuzluluktan atmosferik korozyon), WorldClim iklim normalleri, Köppen-Geiger sınıfı ve kıyıya uzaklık kullanılarak. Gösterge niteliğindedir, ölçülmüş bir korozyon hızı değildir.

Karşılaştırması & yakın tesisler

Fransa'deki 428 hidroelektrik enerji santrali arasında kapasiteye göre #3. en büyüğü.

Fransa'de bu veri setinde 428 hidroelektrik enerji santrali bulunmaktadır, toplam yaklaşık 19,602 MW kapasiteye sahiptir.

Yakın enerji santralleri

  • Revin · hidroelektrik · 1.2 MW · Champagne-Ardenne
  • Éteignières · biyokütle · 1.48 MW · Champagne-Ardenne
  • CHOOZ · nükleer · 3,120 MW · Champagne-Ardenne
  • Tarzy · rüzgâr · 8 MW · Champagne-Ardenne
  • Champlin · rüzgâr · 27.5 MW · Champagne-Ardenne
  • PLATE TAILLE T · hidroelektrik · 144 MW · Wallonia

Konum

WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0) kaynağından 49.906, 4.625 koordinatları. OpenStreetMap'te görüntüle.

Sıkça sorulan sorular

REVIN ne tür bir santraldir?

REVIN — 808 MW kurulu güce sahip elektrik santrali. Enerji kaynağı: hidroelektrik. Konum: Champagne-Ardenne, Fransa, 1976 yılında devreye alındı.

REVIN ne kadar elektrik üretir?

REVIN yılda yaklaşık 858 GWh elektrik üretir.

REVIN kaç haneye elektrik sağlayabilir?

Üretimi yaklaşık 245,200 haneye yetecek düzeydedir.

REVIN için belirtilen sahip kimdir?

Verilerde REVIN için belirtilen sahip: EDF Energy Ltd [100%].

Açık kamu verilerinden oluşturulmuştur; kişisel bilgi yoktur. Bu siteyi işletiyor musunuz? Düzeltme veya kaldırma talebinde bulunun.