Ana sayfa / Asya / Çin / Penny's Bay

Penny's Bay

Elektrik santrali. Enerji kaynağı: petrol. Konum: Tsuen Wan, Çin. Koordinatlar: 22.32, 114.04.

petrolTsuen WanÇin

Penny's Bay — 300 MW kurulu güce sahip elektrik santrali. Enerji kaynağı: petrol. Konum: Tsuen Wan, Çin. Verilerde belirtilen sahibi: CLP Group. kapasitesi (tahmini)'e göre yaklaşık 225k haneye enerji sağlayabilir (tahmini). Kurulu kapasite bakımından Çin'deki 6,685 enerji santrali arasında #1891. sıradadır. 1992 yılında devreye alınan tesis yaklaşık 34 yaşındadır — köklü bir tesis. Bağlamında, petrol, Çin elektriğinin yaklaşık %0.8'ini sağlamaktadır; ulusal şebeke ortalama 525 gCO₂/kWh (%41.7 düşük karbonlu) (2025).

300MW kurulu kapasite
225,257enerji sağlanan hane (tahmini)
1992devreye alma (~34 yıl)

Santral verisi: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id WRI1061060.

Veri durumu

Bilinen veriler

TesisPenny's Bay WRI
ÜlkeÇin · Tsuen Wan WRI
Koordinatlar22.32, 114.04 WRI
Yakıtpetrol WRI
MW kurulu kapasite300 MW GEM · 2026 · L100000408459; işletmedeki santral kapasitesi
SahibiCLP Group WRI
Devreye alınma1992 WRI

Veri setinden hesaplandı

CO₂ emisyonları591,300 t CO₂·a⁻¹ hesaplandı
Ülkedeki kapasite sırası#1891 / 6685 hesaplandı
Ülkedeki yakıta göre sıra#1 / 7 hesaplandı
Benzer tesislere göre kapasite1.11× · 271 MW · n=7 hesaplandı
Beslenen hane eşdeğeri225,257 hesaplandı
İklim22.3°C · HDD 201 koordinatlardan türetildi
Çevresel şiddetC5 · 48/100 koordinatlardan türetildi

Mevcut değil

TeknolojiMevcut değil veri setinde yok
GWh raporlanan / yılMevcut değil veri setinde yok

Bilinen, model edilmiş ve hesaplanmış değerler ayrı tutulur. Eksik alanlar mevcut değil olarak gösterilir.

Veri kaynağı

Bu sayfadaki kapasite veya yakıt alanları GEM, resmî bir kayıt, Wikidata, OSM ya da birden çok kaynağın eşleştirilmesiyle desteklenen bir kaynak etiketi içerir.

kapasite: GEM · 2026 · L100000408459; yakıt: WRI GPPD

Bağlamda: bu güç santralı nasıl karşılaştırılır

300 MW'de, Penny's Bay Çin'daki petrol santrallarının medyanı çok üstünde 271 MW'dedir. Petrol yakıtlı santrallar, adalar ve gaz boru hatları olmayan şebekelerde zirve veya yedek kapasite olarak ağır fuel oil veya dizel yakarlar; yüksek yakıt maliyeti, bunların kullanım düzeyini düşük tutmaktadır.

Kapasite karşılaştırması WRI Küresel Enerji Santralları Veri Tabanından hesaplanmıştır; yakıt tipi bağlamı genel mühendislik arka planıdır.

Çin'deki en büyük petrol santralleriyle kapasite karşılaştırması

Penny's Bay: 300 MW300Penny's BayPenny's Bay Oil: 300 MW300Penny's Ba…Shunde Oil: 278 MW278Shunde OilColoane A: 271 MW271Coloane ADAYA BAY CSPC: 240 MW240DAYA BAY C…Wuhan - Zhuankou Oil: 180 MW180Wuhan - Zh…LHASA TPSP: 104 MW104LHASA TPSP

Kurulu kapasite (MW), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Sahibi

Verilerde belirtilen sahibi: CLP Group.

Yerel iklim & termal bağlam

Enerji kaynağı: petrol. Bu tesis türbinleri veya pistonlu motorları çalıştırmak için yağ veya dizel yakar. İklim sınıfı: nemli subtropikal (kurak kış) (Köppen Cwa). Enlem: 22.3°N.

22.3°Cyıllık ortalama sıcaklık
201ısıtma derece-günleri (baz 18°C)
1,792soğutma derece-günleri (baz 18°C)
89 mrakım

Aylık ortalama sıcaklık

J: 15 °CJF: 15 °CFM: 18 °CMA: 22 °CAM: 25 °CMJ: 27 °CJJ: 28 °CJA: 28 °CAS: 27 °CSO: 24 °CON: 20 °CND: 17 °CD28 °C

Buradaki ısıtma derece-günleri, bu veri setindeki medyan enerji santraline göre %92 altında seyretmektedir — kışın ısıtılan ekipmanın yüzeyleri aracılığıyla telafi etmesi gereken ekstra enerji için bir göstergedir.

İklim ısı talebi endeksi: 17/100 — bu tesis, ısıtma derece-günleri bakımından kapsadığımız enerji santrallerinin alt üçte bir diliminde yer almaktadır.

İklim normalleri: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); iklim kuşağı: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Derece-günleri & ısı talebi endeksi PowerAtlas tarafından hesaplanmıştır — modellenmiş bir ısı talebi göstergesi, ölçülen tesis verisi değildir.

Saha iklimi ve çevresel şiddet

Bir santralin dış donanımı için — atık ısı buhar üreteçleri (HRSG), genleşme contaları, vanalar, flanşlar ve bunların yalıtımı — yerel iklim, korumasız çelik ve kaplamaların ne kadar hızlı bozulacağını belirler. Bu saha yüksek korozyonlu, agresif bir ortamda içinde yer alır (tahmini ISO 9223 sınıfı C5 — Çok yüksek), başlıca çevresel stres etkeni deniz tuzunun yol açtığı korozyon.

C5ISO 9223 korozyonluluk (gösterge)
48/100çevresel şiddet endeksi
13.0°Cmevsimsel sıcaklık değişimi
24 kmkıyıya uzaklık

ISO 9223:2012 bilgilendirici yöntemiyle gösterge niteliğinde tahmin (sıcaklık, ıslanma süresi ve havadaki tuzluluktan atmosferik korozyon), WorldClim iklim normalleri, Köppen-Geiger sınıfı ve kıyıya uzaklık kullanılarak. Gösterge niteliğindedir, ölçülmüş bir korozyon hızı değildir.

Karşılaştırması & yakın tesisler

Çin'deki 7 petrol enerji santrali arasında kapasiteye göre #1. en büyüğü.

Çin'de bu veri setinde 7 petrol enerji santrali bulunmaktadır, toplam yaklaşık 1,672 MW kapasiteye sahiptir.

Yakın enerji santralleri

Konum

WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0) kaynağından 22.32, 114.04 koordinatları. OpenStreetMap'te görüntüle.

Sıkça sorulan sorular

Penny's Bay ne tür bir santraldir?

Penny's Bay — 300 MW kurulu güce sahip elektrik santrali. Enerji kaynağı: petrol. Konum: Tsuen Wan, Çin, 1992 yılında devreye alındı.

Penny's Bay kaç haneye elektrik sağlayabilir?

Üretimi yaklaşık 225,257 haneye yetecek düzeydedir (tahmini).

Penny's Bay için belirtilen sahip kimdir?

Verilerde Penny's Bay için belirtilen sahip: CLP Group.

Açık kamu verilerinden oluşturulmuştur; kişisel bilgi yoktur. Bu siteyi işletiyor musunuz? Düzeltme veya kaldırma talebinde bulunun.