Ana sayfa / Asya / Çin / Lamma Gas

Lamma Gas

Elektrik santrali. Enerji kaynağı: gaz. Konum: Çin. Koordinatlar: 22.22, 114.1.

gazÇin

Lamma Gas — 920 MW kurulu güce sahip elektrik santrali. Enerji kaynağı: gaz. Konum: Çin. kapasitesi (tahmini)'e göre yaklaşık 1.0 milyon haneye enerji sağlayabilir (tahmini). Kurulu kapasite bakımından Çin'deki 6,685 enerji santrali arasında #1028. sıradadır. Bağlamında, gaz, Çin elektriğinin yaklaşık %3.2'ini sağlamaktadır; ulusal şebeke ortalama 525 gCO₂/kWh (%41.7 düşük karbonlu) (2025).

920MW kurulu kapasite
1,036,182enerji sağlanan hane (tahmini)

Santral verisi: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id WRI1029825.

Veri durumu

Bilinen veriler

TesisLamma Gas WRI
ÜlkeÇin · WRI
Koordinatlar22.22, 114.1 WRI
Yakıtgaz WRI
MW kurulu kapasite920 MW WRI GPPD; kaynak kaydı

Veri setinden hesaplandı

CO₂ emisyonları1,450,656 t CO₂·a⁻¹ hesaplandı
Ülkedeki kapasite sırası#1028 / 6685 hesaplandı
Ülkedeki yakıta göre sıra#133 / 595 hesaplandı
Benzer tesislere göre kapasite3.25× · 283.5 MW · n=595 hesaplandı
Beslenen hane eşdeğeri1,036,182 hesaplandı
İklim22.2°C · HDD 198 koordinatlardan türetildi
Çevresel şiddetC5 · 54/100 koordinatlardan türetildi

Mevcut değil

SahibiMevcut değil veri setinde yok
Devreye alınmaMevcut değil veri setinde yok
TeknolojiMevcut değil veri setinde yok
GWh raporlanan / yılMevcut değil veri setinde yok

Bilinen, model edilmiş ve hesaplanmış değerler ayrı tutulur. Eksik alanlar mevcut değil olarak gösterilir.

Veri kaynağı

Bu sayfadaki kapasite ve yakıt alanları, özgün açık veri kümesindeki kaynak kayıt değerleridir. Tesisleri tanımlamak ve sıralamak için kullanılabilirler; ancak henüz resmî bir kayıt veya GEM konumu üzerinden doğrulanmış 2026 değerleriyle güncellenmemişlerdir.

kapasite: WRI GPPD; yakıt: WRI GPPD

Bağlamda: bu güç santralı nasıl karşılaştırılır

920 MW'de, Lamma Gas Çin'daki gaz santrallarının medyanı çok üstünde 283.5 MW'dedir. Gaz santralları, hızlı zirveler için açık döngü türbinlerinde veya HRSG'de egzoz ısısını geri kazanarak yaklaşık %55–62 verime ulaşan birleşik döngü ünitelerinde doğal gaz yakar — en temiz fosil seçeneği.

Kapasite karşılaştırması WRI Küresel Enerji Santralları Veri Tabanından hesaplanmıştır; yakıt tipi bağlamı genel mühendislik arka planıdır.

Çin'deki en büyük gaz santralleriyle kapasite karşılaştırması

Datang Wushi power station: 3,900 MW4kDatang Wus…Jingneng Beihai power station: 3,200 MW3kJingneng B…Jiangsu Rudong Combined Cycle Gas Turbine power station: 3,120 MW3kJiangsu Ru…Wenzhou Dongtou power station: 3,120 MW3kWenzhou Do…Guanghai Bay power station: 2,900 MW3kGuanghai B…Chongqing Changshou power station: 2,800 MW3kChongqing …Chongqing Tongliang power station: 2,800 MW3kChongqing …Sichuan Deyang Zhongjiang power station: 2,800 MW3kSichuan De…

Kurulu kapasite (MW), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Yerel iklim & termal bağlam

Enerji kaynağı: gaz. Bu tesis elektrik üretmek için bir türbinde doğal gaz yakar — genellikle birleşik çevrimli bir yapıda. İklim sınıfı: nemli subtropikal (kurak kış) (Köppen Cwa). Enlem: 22.2°N.

22.2°Cyıllık ortalama sıcaklık
198ısıtma derece-günleri (baz 18°C)
1,732soğutma derece-günleri (baz 18°C)
124 mrakım

Aylık ortalama sıcaklık

J: 15 °CJF: 15 °CFM: 18 °CMA: 22 °CAM: 25 °CMJ: 27 °CJJ: 28 °CJA: 28 °CAS: 27 °CSO: 24 °CON: 20 °CND: 17 °CD28 °C

Buradaki ısıtma derece-günleri, bu veri setindeki medyan enerji santraline göre %92 altında seyretmektedir — kışın ısıtılan ekipmanın yüzeyleri aracılığıyla telafi etmesi gereken ekstra enerji için bir göstergedir.

İklim ısı talebi endeksi: 16/100 — bu tesis, ısıtma derece-günleri bakımından kapsadığımız enerji santrallerinin alt üçte bir diliminde yer almaktadır.

Buradaki bir gaz türbini, bu yıllık ortalamada ISO (15°C) kapasitesinin yaklaşık %5 altında çalışır (tipik ÇKDÇ eğrisi, tahmin).

İklim normalleri: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); iklim kuşağı: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Derece-günleri & ısı talebi endeksi PowerAtlas tarafından hesaplanmıştır — modellenmiş bir ısı talebi göstergesi, ölçülen tesis verisi değildir.

Saha iklimi ve çevresel şiddet

Bir santralin dış donanımı için — atık ısı buhar üreteçleri (HRSG), genleşme contaları, vanalar, flanşlar ve bunların yalıtımı — yerel iklim, korumasız çelik ve kaplamaların ne kadar hızlı bozulacağını belirler. Bu saha yüksek korozyonlu, agresif bir ortamda içinde yer alır (tahmini ISO 9223 sınıfı C5 — Çok yüksek), başlıca çevresel stres etkeni deniz tuzunun yol açtığı korozyon.

C5ISO 9223 korozyonluluk (gösterge)
54/100çevresel şiddet endeksi
12.6°Cmevsimsel sıcaklık değişimi
15 kmkıyıya uzaklık

ISO 9223:2012 bilgilendirici yöntemiyle gösterge niteliğinde tahmin (sıcaklık, ıslanma süresi ve havadaki tuzluluktan atmosferik korozyon), WorldClim iklim normalleri, Köppen-Geiger sınıfı ve kıyıya uzaklık kullanılarak. Gösterge niteliğindedir, ölçülmüş bir korozyon hızı değildir.

Karşılaştırması & yakın tesisler

Çin'deki 595 gaz enerji santrali arasında kapasiteye göre #133. en büyüğü.

Çin'de bu veri setinde 595 gaz enerji santrali bulunmaktadır, toplam yaklaşık 333,508 MW kapasiteye sahiptir.

Yakın enerji santralleri

Konum

WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0) kaynağından 22.22, 114.1 koordinatları. OpenStreetMap'te görüntüle.

Sıkça sorulan sorular

Lamma Gas ne tür bir santraldir?

Lamma Gas — 920 MW kurulu güce sahip elektrik santrali. Enerji kaynağı: gaz. Konum: Çin.

Lamma Gas kaç haneye elektrik sağlayabilir?

Üretimi yaklaşık 1,036,182 haneye yetecek düzeydedir (tahmini).

Açık kamu verilerinden oluşturulmuştur; kişisel bilgi yoktur. Bu siteyi işletiyor musunuz? Düzeltme veya kaldırma talebinde bulunun.