Ana sayfa / Asya / Çin / NINGBO ZHENENG

NINGBO ZHENENG

Elektrik santrali. Enerji kaynağı: kömür. Konum: Zhejiang Sheng, Çin. Koordinatlar: 29.9438, 121.6839.

kömürZhejiang ShengÇin

NINGBO ZHENENG — 100 MW kurulu güce sahip elektrik santrali. Enerji kaynağı: kömür. Konum: Zhejiang Sheng, Çin. kapasitesi (tahmini)'e göre yaklaşık 125k haneye enerji sağlayabilir (tahmini). Kurulu kapasite bakımından Çin'deki 6,685 enerji santrali arasında #2680. sıradadır. Bağlamında, kömür, Çin elektriğinin yaklaşık %54.3'ini sağlamaktadır; ulusal şebeke ortalama 525 gCO₂/kWh (%41.7 düşük karbonlu) (2025).

100MW kurulu kapasite
125,142enerji sağlanan hane (tahmini)

Santral verisi: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id CT-3227.

Veri durumu

Bilinen veriler

TesisNINGBO ZHENENG Climate TRACE
ÜlkeÇin · Zhejiang Sheng Climate TRACE
Koordinatlar29.9438, 121.6839 Climate TRACE
Yakıtkömür Climate TRACE
MW kurulu kapasite100 MW Climate TRACE; kaynak kaydı

Veri setinden hesaplandı

CO₂ emisyonları438,000 t CO₂·a⁻¹ hesaplandı
Ülkedeki kapasite sırası#2680 / 6685 hesaplandı
Ülkedeki yakıta göre sıra#1670 / 1907 hesaplandı
Benzer tesislere göre kapasite0.14× · 700 MW · n=1907 hesaplandı
Beslenen hane eşdeğeri125,142 hesaplandı
İklim16.8°C · HDD 1,493 koordinatlardan türetildi
Çevresel şiddetC4 · 43/100 koordinatlardan türetildi

Mevcut değil

SahibiMevcut değil veri setinde yok
Devreye alınmaMevcut değil veri setinde yok
TeknolojiMevcut değil veri setinde yok
GWh raporlanan / yılMevcut değil veri setinde yok

Bilinen, model edilmiş ve hesaplanmış değerler ayrı tutulur. Eksik alanlar mevcut değil olarak gösterilir.

Veri kaynağı

Bu sayfadaki kapasite ve yakıt alanları, özgün açık veri kümesindeki kaynak kayıt değerleridir. Tesisleri tanımlamak ve sıralamak için kullanılabilirler; ancak henüz resmî bir kayıt veya GEM konumu üzerinden doğrulanmış 2026 değerleriyle güncellenmemişlerdir.

kapasite: Climate TRACE; yakıt: Climate TRACE

Bağlamda: bu güç santralı nasıl karşılaştırılır

100 MW'de, NINGBO ZHENENG Çin'daki kömür santrallarının medyanı altında 700 MW'dedir. Kömür santralları, türbin için yüksek basınçlı buhar oluşturmak üzere pulverize edilmiş kömürü yakar; taban yük olarak çalışırlar ancak en karbon yoğun ana kaynaktır ve emeklilik veya verimlilik iyileştirmeleri için birinci hedef.

Kapasite karşılaştırması WRI Küresel Enerji Santralları Veri Tabanından hesaplanmıştır; yakıt tipi bağlamı genel mühendislik arka planıdır.

Çin'deki en büyük kömür santralleriyle kapasite karşılaştırması

East Hope Metals Wucaiwan power station: 7,000 MW7kEast Hope …Datang Tuoketuo power station: 6,720 MW7kDatang Tuo…Togtoh power station: 6,720 MW7kTogtoh pow…Ying Long Shan power station: 6,300 MW6kYing Long …Jiaxing power station: 6,030 MW6kJiaxing po…Guazhou Changle power station: 6,000 MW6kGuazhou Ch…Guodian Yulin Jingbian power station: 6,000 MW6kGuodian Yu…Guoxin Dafeng power station: 6,000 MW6kGuoxin Daf…

Kurulu kapasite (MW), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Yerel iklim & termal bağlam

Enerji kaynağı: kömür. Bu tesis bir türbojeneratörü döndürmek için yüksek basınçlı buhar üretmek amacıyla kömür yakar. İklim sınıfı: nemli subtropikal (Köppen Cfa). Enlem: 29.9°N.

16.8°Cyıllık ortalama sıcaklık
1,493ısıtma derece-günleri (baz 18°C)
1,080soğutma derece-günleri (baz 18°C)
35 mrakım

Aylık ortalama sıcaklık

J: 5 °CJF: 6 °CFM: 10 °CMA: 15 °CAM: 20 °CMJ: 24 °CJJ: 28 °CJA: 28 °CAS: 24 °CSO: 19 °CON: 14 °CND: 8 °CD28 °C

Buradaki ısıtma derece-günleri, bu veri setindeki medyan enerji santraline göre %39 altında seyretmektedir — kışın ısıtılan ekipmanın yüzeyleri aracılığıyla telafi etmesi gereken ekstra enerji için bir göstergedir.

İklim ısı talebi endeksi: 34/100 — bu tesis, ısıtma derece-günleri bakımından kapsadığımız enerji santrallerinin orta üçte bir diliminde yer almaktadır.

İklim normalleri: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); iklim kuşağı: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Derece-günleri & ısı talebi endeksi PowerAtlas tarafından hesaplanmıştır — modellenmiş bir ısı talebi göstergesi, ölçülen tesis verisi değildir.

Saha iklimi ve çevresel şiddet

Bir santralin dış donanımı için — atık ısı buhar üreteçleri (HRSG), genleşme contaları, vanalar, flanşlar ve bunların yalıtımı — yerel iklim, korumasız çelik ve kaplamaların ne kadar hızlı bozulacağını belirler. Bu saha korozif bir ortamda içinde yer alır (tahmini ISO 9223 sınıfı C4 — Yüksek), başlıca çevresel stres etkeni nem ve ıslanma.

C4ISO 9223 korozyonluluk (gösterge)
43/100çevresel şiddet endeksi
22.7°Cmevsimsel sıcaklık değişimi
64 kmkıyıya uzaklık

ISO 9223:2012 bilgilendirici yöntemiyle gösterge niteliğinde tahmin (sıcaklık, ıslanma süresi ve havadaki tuzluluktan atmosferik korozyon), WorldClim iklim normalleri, Köppen-Geiger sınıfı ve kıyıya uzaklık kullanılarak. Gösterge niteliğindedir, ölçülmüş bir korozyon hızı değildir.

Karşılaştırması & yakın tesisler

Çin'deki 1907 kömür enerji santrali arasında kapasiteye göre #1670. en büyüğü.

Çin'de bu veri setinde 1907 kömür enerji santrali bulunmaktadır, toplam yaklaşık 1,882,493 MW kapasiteye sahiptir.

Yakın enerji santralleri

Konum

WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0) kaynağından 29.9438, 121.6839 koordinatları. OpenStreetMap'te görüntüle.

Sıkça sorulan sorular

NINGBO ZHENENG ne tür bir santraldir?

NINGBO ZHENENG — 100 MW kurulu güce sahip elektrik santrali. Enerji kaynağı: kömür. Konum: Zhejiang Sheng, Çin.

NINGBO ZHENENG kaç haneye elektrik sağlayabilir?

Üretimi yaklaşık 125,142 haneye yetecek düzeydedir (tahmini).

Açık kamu verilerinden oluşturulmuştur; kişisel bilgi yoktur. Bu siteyi işletiyor musunuz? Düzeltme veya kaldırma talebinde bulunun.