Ana sayfa / Avrupa / Almanya / MVA Ingolstadt

MVA Ingolstadt

Elektrik santrali. Enerji kaynağı: atık. Konum: Bavaria, Almanya. Koordinatlar: 48.7645, 11.4918.

atıkBavariaAlmanyaCO₂ ölçülmüş

MVA Ingolstadt — 25.5 MW kurulu güce sahip elektrik santrali. Enerji kaynağı: atık. Konum: Bavaria, Almanya. Verilerde belirtilen sahibi: Zweckverband Müllverwertungsanlage Ingolstadt (MVA Ingolstadt). kapasitesi (tahmini)'e göre yaklaşık 35k haneye enerji sağlayabilir (tahmini). Kurulu kapasite bakımından Almanya'deki 1,442 enerji santrali arasında #491. sıradadır. 1984 yılında devreye alınan tesis yaklaşık 42 yaşındadır — köklü bir tesis. Ölçülen 37,209 t CO₂/yıl (EU ETS verified (EUTL 2023)) emisyonları, bir yıl boyunca sürülen yaklaşık 8.7k otomobile eşdeğerdir. Bağlamında, ulusal şebeke ortalama 330 gCO₂/kWh (%59.1 düşük karbonlu) (2025).

25.5MW kurulu kapasite
35,102enerji sağlanan hane (tahmini)
37,209t CO₂ / yıl (EU ETS verified (EUTL 2023))
1984devreye alma (~42 yıl)

Santral verisi: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id WRI1005964.

Veri durumu

Bilinen veriler

TesisMVA Ingolstadt WRI
ÜlkeAlmanya · Bavaria WRI
Koordinatlar48.7645, 11.4918 WRI
Yakıtatık WRI
MW kurulu kapasite25.5 MW WRI GPPD; kaynak kaydı
SahibiZweckverband Müllverwertungsanlage Ingolstadt (MVA Ingolstadt) WRI
Devreye alınma1984 WRI
CO₂ emisyonları37,209 t CO₂·a⁻¹ ölçülmüş · EU ETS verified (EUTL 2023)

Veri setinden hesaplandı

Ülkedeki kapasite sırası#491 / 1442 hesaplandı
Ülkedeki yakıta göre sıra#26 / 68 hesaplandı
Benzer tesislere göre kapasite1.13× · 22.5 MW · n=68 hesaplandı
Beslenen hane eşdeğeri35,102 hesaplandı
İklim8.8°C · HDD 3,371 koordinatlardan türetildi
Çevresel şiddetC2 · 26/100 koordinatlardan türetildi

Mevcut değil

TeknolojiMevcut değil veri setinde yok
GWh raporlanan / yılMevcut değil veri setinde yok

Bilinen, model edilmiş ve hesaplanmış değerler ayrı tutulur. Eksik alanlar mevcut değil olarak gösterilir.

Veri kaynağı

Bu sayfadaki kapasite ve yakıt alanları, özgün açık veri kümesindeki kaynak kayıt değerleridir. Tesisleri tanımlamak ve sıralamak için kullanılabilirler; ancak henüz resmî bir kayıt veya GEM konumu üzerinden doğrulanmış 2026 değerleriyle güncellenmemişlerdir.

kapasite: WRI GPPD; yakıt: WRI GPPD

Bağlamda: bu güç santralı nasıl karşılaştırılır

25.5 MW'de, MVA Ingolstadt Almanya'daki atık santrallarının medyanı çok üstünde 22.5 MW'dedir. Atıktan enerjiye santralları, elektrik ve ısı üretmek üzere belediye katı atığını yakarlar, depo hacmini azaltırken kalıntı atıktan enerji geri kazanırlar.

Kapasite karşılaştırması WRI Küresel Enerji Santralları Veri Tabanından hesaplanmıştır; yakıt tipi bağlamı genel mühendislik arka planıdır.

37,209 t CO₂/yıl — günlük terimlerle

Bu tesisin yıllık emisyonları kabaca şunlara eşdeğerdir:

8.7kbir yıl boyunca sürülen binek otomobiller
5.0kevlerin yıllık enerji tüketimi
620kabsorbe etmek için 10 yıl büyütülen fidan

US EPA Greenhouse Gas Equivalencies aracılığıyla eşdeğerlikler; EU ETS verified (EUTL 2023)'a bildirilen emisyonlar.

Almanya'deki en büyük atık santralleriyle kapasite karşılaştırması

ZMS Schwandorf power station: 76 MW76ZMS Schwan…MHKW Frankfurt: 72 MW72MHKW Frank…GMVA Niederrhein: 62 MW62GMVA Niede…MHKW Rothensee: 58 MW58MHKW Rothe…Müllkraftwerk Schwandorf: 54 MW54Müllkraftw…DT: 54 MW54DTRMVA Köln: 45 MW45RMVA KölnHKW Mannheim: 45 MW45HKW Mannhe…

Kurulu kapasite (MW), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Sahibi

Verilerde belirtilen sahibi: Zweckverband Müllverwertungsanlage Ingolstadt (MVA Ingolstadt).

Yerel iklim & termal bağlam

Enerji kaynağı: atık. Bu tesis kentsel veya endüstriyel atıkları yakarak enerji geri kazanır. İklim sınıfı: ılıman okyanusal (Köppen Cfb). Enlem: 48.8°N.

8.8°Cyıllık ortalama sıcaklık
3,371ısıtma derece-günleri (baz 18°C)
20soğutma derece-günleri (baz 18°C)
377 mrakım

Aylık ortalama sıcaklık

J: -1 °CJF: 0 °CFM: 5 °CMA: 8 °CAM: 14 °CMJ: 17 °CJJ: 18 °CJA: 18 °CAS: 14 °CSO: 9 °CON: 3 °CND: 0 °CD18 °C

Buradaki ısıtma derece-günleri, bu veri setindeki medyan enerji santraline göre %37 üzerinde seyretmektedir — kışın ısıtılan ekipmanın yüzeyleri aracılığıyla telafi etmesi gereken ekstra enerji için bir göstergedir.

İklim ısı talebi endeksi: 73/100 — bu tesis, ısıtma derece-günleri bakımından kapsadığımız enerji santrallerinin üst üçte bir diliminde yer almaktadır.

İklim normalleri: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); iklim kuşağı: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Derece-günleri & ısı talebi endeksi PowerAtlas tarafından hesaplanmıştır — modellenmiş bir ısı talebi göstergesi, ölçülen tesis verisi değildir.

Saha iklimi ve çevresel şiddet

Bir santralin dış donanımı için — atık ısı buhar üreteçleri (HRSG), genleşme contaları, vanalar, flanşlar ve bunların yalıtımı — yerel iklim, korumasız çelik ve kaplamaların ne kadar hızlı bozulacağını belirler. Bu saha ılıman bir atmosferik ortamda içinde yer alır (tahmini ISO 9223 sınıfı C2 — Düşük), başlıca çevresel stres etkeni nem ve ıslanma.

C2ISO 9223 korozyonluluk (gösterge)
26/100çevresel şiddet endeksi
19.5°Cmevsimsel sıcaklık değişimi
362 kmkıyıya uzaklık

ISO 9223:2012 bilgilendirici yöntemiyle gösterge niteliğinde tahmin (sıcaklık, ıslanma süresi ve havadaki tuzluluktan atmosferik korozyon), WorldClim iklim normalleri, Köppen-Geiger sınıfı ve kıyıya uzaklık kullanılarak. Gösterge niteliğindedir, ölçülmüş bir korozyon hızı değildir.

Karşılaştırması & yakın tesisler

Almanya'deki 68 atık enerji santrali arasında kapasiteye göre #26. en büyüğü.

Almanya'de bu veri setinde 68 atık enerji santrali bulunmaktadır, toplam yaklaşık 1,698 MW kapasiteye sahiptir.

Yakın enerji santralleri

Konum

WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0) kaynağından 48.7645, 11.4918 koordinatları. OpenStreetMap'te görüntüle.

Sıkça sorulan sorular

MVA Ingolstadt ne tür bir santraldir?

MVA Ingolstadt — 25.5 MW kurulu güce sahip elektrik santrali. Enerji kaynağı: atık. Konum: Bavaria, Almanya, 1984 yılında devreye alındı.

MVA Ingolstadt kaç haneye elektrik sağlayabilir?

Üretimi yaklaşık 35,102 haneye yetecek düzeydedir (tahmini).

MVA Ingolstadt için belirtilen sahip kimdir?

Verilerde MVA Ingolstadt için belirtilen sahip: Zweckverband Müllverwertungsanlage Ingolstadt (MVA Ingolstadt).

MVA Ingolstadt ne kadar CO₂ salar?

MVA Ingolstadt yılda yaklaşık 37,209 ton CO₂ bildirmiştir (EU ETS verified (EUTL 2023)).

Açık kamu verilerinden oluşturulmuştur; kişisel bilgi yoktur. Bu siteyi işletiyor musunuz? Düzeltme veya kaldırma talebinde bulunun.