Ana sayfa / Avrupa / Hollanda / Maasvlakte (MV1 and MV2)

Maasvlakte (MV1 and MV2)

Elektrik santrali. Enerji kaynağı: kömür. Konum: South Holland, Hollanda. Koordinatlar: 51.9626, 4.0217.

kömürSouth HollandHollandakritik altı buhar koşulları

Maasvlakte (MV1 and MV2) — 1,040 MW kurulu güce sahip elektrik santrali. Enerji kaynağı: kömür. Konum: South Holland, Hollanda. Verilerde belirtilen sahibi: E.ON. 3,653 GWh raporlanan yıllık üretim'e göre yaklaşık 1.0 milyon haneye enerji sağlayabilir. Kurulu kapasite bakımından Hollanda'deki 119 enerji santrali arasında #7. sıradadır. 1988 yılında devreye alınan tesis yaklaşık 38 yaşındadır — köklü bir tesis. Bağlamında, kömür, Hollanda elektriğinin yaklaşık %7.1'ini sağlamaktadır; ulusal şebeke ortalama 254 gCO₂/kWh (%54.2 düşük karbonlu) (2025).

1,040MW kurulu kapasite
3,653GWh raporlanan / yıl
1,043,657enerji sağlanan hane
1988devreye alma (~38 yıl)

Santral verisi: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id WRI1019295.

Veri durumu

Bilinen veriler

TesisMaasvlakte (MV1 and MV2) WRI
ÜlkeHollanda · South Holland WRI
Koordinatlar51.9626, 4.0217 WRI
Yakıtkömür WRI
MW kurulu kapasite1,040 MW GEM · 2026 · L100000103093; üretim kompleksinin bir parçası
SahibiE.ON WRI
Devreye alınma1988 WRI
Teknolojikritik altı buhar koşulları WRI
GWh raporlanan / yıl3,653 GWh·a⁻¹ WRI

Veri setinden hesaplandı

CO₂ emisyonları3,652,800 t CO₂·a⁻¹ hesaplandı
Ülkedeki kapasite sırası#7 / 119 hesaplandı
Ülkedeki yakıta göre sıra#4 / 7 hesaplandı
Benzer tesislere göre kapasite1.00× · 1,040 MW · n=7 hesaplandı
Beslenen hane eşdeğeri1,043,657 raporlanan üretimden hesaplandı
İklim10.0°C · HDD 2,915 koordinatlardan türetildi
Çevresel şiddetC4 · 32/100 koordinatlardan türetildi

Bilinen, model edilmiş ve hesaplanmış değerler ayrı tutulur. Eksik alanlar mevcut değil olarak gösterilir.

Veri kaynağı

Bu sayfadaki kapasite veya yakıt alanları GEM, resmî bir kayıt, Wikidata, OSM ya da birden çok kaynağın eşleştirilmesiyle desteklenen bir kaynak etiketi içerir.

kapasite: GEM · 2026 · L100000103093; yakıt: WRI GPPD

Bağlamda: bu güç santralı nasıl karşılaştırılır

1,040 MW'de, Maasvlakte (MV1 and MV2) Hollanda'daki kömür santrallarının medyanı yaklaşık 1,040 MW'dedir. Teknik olarak kritik altı buhar koşulları olarak tanımlanır. Kömür santralları, türbin için yüksek basınçlı buhar oluşturmak üzere pulverize edilmiş kömürü yakar; taban yük olarak çalışırlar ancak en karbon yoğun ana kaynaktır ve emeklilik veya verimlilik iyileştirmeleri için birinci hedef.

Kapasite karşılaştırması WRI Küresel Enerji Santralları Veri Tabanından hesaplanmıştır; yakıt tipi bağlamı genel mühendislik arka planıdır.

Hollanda'deki en büyük kömür santralleriyle kapasite karşılaştırması

Eemshaven: 1,600 MW2kEemshavenAmer power station: 1,301 MW1kAmer power…Maasvlakte 3: 1,100 MW1kMaasvlakte…Maasvlakte (MV1 and MV2): 1,040 MW1kMaasvlakte…Maasvlakte Power Station (Riverstone Holdings): 800 MW800Maasvlakte…Hemweg power station: 685 MW685Hemweg pow…GELDERLAND: 590 MW590GELDERLAND

Kurulu kapasite (MW), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Sahibi

Verilerde belirtilen sahibi: E.ON. Bu şirketin tüm santralleri →

Yerel iklim & termal bağlam

Enerji kaynağı: kömür. Bu tesis bir türbojeneratörü döndürmek için yüksek basınçlı buhar üretmek amacıyla kömür yakar. İklim sınıfı: ılıman okyanusal (Köppen Cfb). Enlem: 52.0°N.

10.0°Cyıllık ortalama sıcaklık
2,915ısıtma derece-günleri (baz 18°C)
0soğutma derece-günleri (baz 18°C)
1 mrakım

Aylık ortalama sıcaklık

J: 3 °CJF: 3 °CFM: 6 °CMA: 8 °CAM: 12 °CMJ: 15 °CJJ: 17 °CJA: 17 °CAS: 15 °CSO: 11 °CON: 7 °CND: 4 °CD17 °C

Buradaki ısıtma derece-günleri, bu veri setindeki medyan enerji santraline göre %19 üzerinde seyretmektedir — kışın ısıtılan ekipmanın yüzeyleri aracılığıyla telafi etmesi gereken ekstra enerji için bir göstergedir.

İklim ısı talebi endeksi: 60/100 — bu tesis, ısıtma derece-günleri bakımından kapsadığımız enerji santrallerinin orta üçte bir diliminde yer almaktadır.

İklim normalleri: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); iklim kuşağı: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Derece-günleri & ısı talebi endeksi PowerAtlas tarafından hesaplanmıştır — modellenmiş bir ısı talebi göstergesi, ölçülen tesis verisi değildir.

Saha iklimi ve çevresel şiddet

Bir santralin dış donanımı için — atık ısı buhar üreteçleri (HRSG), genleşme contaları, vanalar, flanşlar ve bunların yalıtımı — yerel iklim, korumasız çelik ve kaplamaların ne kadar hızlı bozulacağını belirler. Bu saha korozif bir ortamda içinde yer alır (tahmini ISO 9223 sınıfı C4 — Yüksek), başlıca çevresel stres etkeni nem ve ıslanma.

C4ISO 9223 korozyonluluk (gösterge)
32/100çevresel şiddet endeksi
13.9°Cmevsimsel sıcaklık değişimi
23 kmkıyıya uzaklık

ISO 9223:2012 bilgilendirici yöntemiyle gösterge niteliğinde tahmin (sıcaklık, ıslanma süresi ve havadaki tuzluluktan atmosferik korozyon), WorldClim iklim normalleri, Köppen-Geiger sınıfı ve kıyıya uzaklık kullanılarak. Gösterge niteliğindedir, ölçülmüş bir korozyon hızı değildir.

Karşılaştırması & yakın tesisler

Hollanda'deki 7 kömür enerji santrali arasında kapasiteye göre #4. en büyüğü.

Hollanda'de bu veri setinde 7 kömür enerji santrali bulunmaktadır, toplam yaklaşık 7,116 MW kapasiteye sahiptir.

Yakın enerji santralleri

Konum

WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0) kaynağından 51.9626, 4.0217 koordinatları. OpenStreetMap'te görüntüle.

Sıkça sorulan sorular

Maasvlakte (MV1 and MV2) ne tür bir santraldir?

Maasvlakte (MV1 and MV2) — 1,040 MW kurulu güce sahip elektrik santrali. Enerji kaynağı: kömür. Konum: South Holland, Hollanda, 1988 yılında devreye alındı.

Maasvlakte (MV1 and MV2) ne kadar elektrik üretir?

Maasvlakte (MV1 and MV2) yılda yaklaşık 3,653 GWh elektrik üretir.

Maasvlakte (MV1 and MV2) kaç haneye elektrik sağlayabilir?

Üretimi yaklaşık 1,043,657 haneye yetecek düzeydedir.

Maasvlakte (MV1 and MV2) için belirtilen sahip kimdir?

Verilerde Maasvlakte (MV1 and MV2) için belirtilen sahip: E.ON.

Açık kamu verilerinden oluşturulmuştur; kişisel bilgi yoktur. Bu siteyi işletiyor musunuz? Düzeltme veya kaldırma talebinde bulunun.