Ana sayfa / Asya / Hindistan / KYMORE

KYMORE

Elektrik santrali. Enerji kaynağı: kömür. Konum: Madhya Pradesh, Hindistan. Koordinatlar: 24.0529, 80.6144.

kömürMadhya PradeshHindistanCO₂ model edilmiş

KYMORE — 50 MW kurulu güce sahip elektrik santrali. Enerji kaynağı: kömür. Konum: Madhya Pradesh, Hindistan. Verilerde belirtilen sahibi: Acc Acc ltd. kapasitesi (tahmini)'e göre yaklaşık 63k haneye enerji sağlayabilir (tahmini). Kurulu kapasite bakımından Hindistan'deki 2,225 enerji santrali arasında #1086. sıradadır. Model edilmiş yıllık emisyonları 283,950 t CO₂/yıl (Climate TRACE) olup, bir yıl kullanılan yaklaşık 66k otomobile eşdeğerdir. Bağlamında, kömür, Hindistan elektriğinin yaklaşık %70.8'ini sağlamaktadır; ulusal şebeke ortalama 670 gCO₂/kWh (%26.7 düşük karbonlu) (2025).

50MW kurulu kapasite
62,571enerji sağlanan hane (tahmini)
283,950t CO₂ / yıl (Climate TRACE)

Santral verisi: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id WRI1020004.

Veri durumu

Bilinen veriler

TesisKYMORE WRI
ÜlkeHindistan · Madhya Pradesh WRI
Koordinatlar24.0529, 80.6144 WRI
Yakıtkömür WRI
MW kurulu kapasite50 MW WRI GPPD; kaynak kaydı
SahibiAcc Acc ltd WRI

Model edilmiş kaynak verisi

CO₂ emisyonları283,950 t CO₂·a⁻¹ model edilmiş · Climate TRACE

Veri setinden hesaplandı

Ülkedeki kapasite sırası#1086 / 2225 hesaplandı
Ülkedeki yakıta göre sıra#652 / 713 hesaplandı
Benzer tesislere göre kapasite0.05× · 1,000 MW · n=713 hesaplandı
Beslenen hane eşdeğeri62,571 hesaplandı
İklim25.5°C · HDD 52 koordinatlardan türetildi
Çevresel şiddetC3 · 40/100 koordinatlardan türetildi

Mevcut değil

Devreye alınmaMevcut değil veri setinde yok
TeknolojiMevcut değil veri setinde yok
GWh raporlanan / yılMevcut değil veri setinde yok

Bilinen, model edilmiş ve hesaplanmış değerler ayrı tutulur. Eksik alanlar mevcut değil olarak gösterilir.

Veri kaynağı

Bu sayfadaki kapasite ve yakıt alanları, özgün açık veri kümesindeki kaynak kayıt değerleridir. Tesisleri tanımlamak ve sıralamak için kullanılabilirler; ancak henüz resmî bir kayıt veya GEM konumu üzerinden doğrulanmış 2026 değerleriyle güncellenmemişlerdir.

kapasite: WRI GPPD; yakıt: WRI GPPD

Bağlamda: bu güç santralı nasıl karşılaştırılır

50 MW'de, KYMORE Hindistan'daki kömür santrallarının medyanı altında 1,000 MW'dedir. Kömür santralları, türbin için yüksek basınçlı buhar oluşturmak üzere pulverize edilmiş kömürü yakar; taban yük olarak çalışırlar ancak en karbon yoğun ana kaynaktır ve emeklilik veya verimlilik iyileştirmeleri için birinci hedef.

Kapasite karşılaştırması WRI Küresel Enerji Santralları Veri Tabanından hesaplanmıştır; yakıt tipi bağlamı genel mühendislik arka planıdır.

~283,950 t CO₂/yıl (model edilmiş) — gündelik karşılıklarla

Bu tesisin yıllık emisyonları kabaca şunlara eşdeğerdir:

66kbir yıl boyunca sürülen binek otomobiller
38kevlerin yıllık enerji tüketimi
4.7 milyonabsorbe etmek için 10 yıl büyütülen fidan

US EPA Greenhouse Gas Equivalencies üzerinden eşdeğerler; Climate TRACE kaynaklı model edilmiş emisyonlar.

Hindistan'deki en büyük kömür santralleriyle kapasite karşılaştırması

Ontimavadi power station: 6,300 MW6kOntimavadi…Welspun Mega Industrial & Energy Park: 5,280 MW5kWelspun Me…Darlipali power station: 4,800 MW5kDarlipali …VINDH_CHAL STPS: 4,760 MW5kVINDH_CHAL…MUNDRA TPP: 4,620 MW5kMUNDRA TPPMundra Thermal Power Project (Adani): 4,620 MW5kMundra The…MUNDRA UMPP: 4,000 MW4kMUNDRA UMPPTata Mundra Ultra Mega Power Project: 4,000 MW4kTata Mundr…

Kurulu kapasite (MW), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Sahibi

Verilerde belirtilen sahibi: Acc Acc ltd.

Yerel iklim & termal bağlam

Enerji kaynağı: kömür. Bu tesis bir türbojeneratörü döndürmek için yüksek basınçlı buhar üretmek amacıyla kömür yakar. İklim sınıfı: sıcak yazlı Akdeniz (Köppen Csa). Enlem: 24.1°N.

25.5°Cyıllık ortalama sıcaklık
52ısıtma derece-günleri (baz 18°C)
2,796soğutma derece-günleri (baz 18°C)
369 mrakım

Aylık ortalama sıcaklık

J: 17 °CJF: 20 °CFM: 25 °CMA: 31 °CAM: 35 °CMJ: 33 °CJJ: 28 °CJA: 27 °CAS: 27 °CSO: 25 °CON: 21 °CND: 17 °CD35 °C

Buradaki ısıtma derece-günleri, bu veri setindeki medyan enerji santraline göre %98 altında seyretmektedir — kışın ısıtılan ekipmanın yüzeyleri aracılığıyla telafi etmesi gereken ekstra enerji için bir göstergedir.

İklim ısı talebi endeksi: 14/100 — bu tesis, ısıtma derece-günleri bakımından kapsadığımız enerji santrallerinin alt üçte bir diliminde yer almaktadır.

İklim normalleri: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); iklim kuşağı: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Derece-günleri & ısı talebi endeksi PowerAtlas tarafından hesaplanmıştır — modellenmiş bir ısı talebi göstergesi, ölçülen tesis verisi değildir.

Saha iklimi ve çevresel şiddet

Bir santralin dış donanımı için — atık ısı buhar üreteçleri (HRSG), genleşme contaları, vanalar, flanşlar ve bunların yalıtımı — yerel iklim, korumasız çelik ve kaplamaların ne kadar hızlı bozulacağını belirler. Bu saha orta derecede korozif bir ortamda içinde yer alır (tahmini ISO 9223 sınıfı C3 — Orta), başlıca çevresel stres etkeni nem ve ıslanma.

C3ISO 9223 korozyonluluk (gösterge)
40/100çevresel şiddet endeksi
17.7°Cmevsimsel sıcaklık değişimi
713 kmkıyıya uzaklık

ISO 9223:2012 bilgilendirici yöntemiyle gösterge niteliğinde tahmin (sıcaklık, ıslanma süresi ve havadaki tuzluluktan atmosferik korozyon), WorldClim iklim normalleri, Köppen-Geiger sınıfı ve kıyıya uzaklık kullanılarak. Gösterge niteliğindedir, ölçülmüş bir korozyon hızı değildir.

Karşılaştırması & yakın tesisler

Hindistan'deki 713 kömür enerji santrali arasında kapasiteye göre #652. en büyüğü.

Hindistan'de bu veri setinde 713 kömür enerji santrali bulunmaktadır, toplam yaklaşık 805,419 MW kapasiteye sahiptir.

Yakın enerji santralleri

Konum

WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0) kaynağından 24.0529, 80.6144 koordinatları. OpenStreetMap'te görüntüle.

Sıkça sorulan sorular

KYMORE ne tür bir santraldir?

KYMORE — 50 MW kurulu güce sahip elektrik santrali. Enerji kaynağı: kömür. Konum: Madhya Pradesh, Hindistan.

KYMORE kaç haneye elektrik sağlayabilir?

Üretimi yaklaşık 62,571 haneye yetecek düzeydedir (tahmini).

KYMORE için belirtilen sahip kimdir?

Verilerde KYMORE için belirtilen sahip: Acc Acc ltd.

KYMORE ne kadar CO₂ salar?

KYMORE için model edilmiş emisyonlar yılda yaklaşık 283,950 ton CO₂’dir (Climate TRACE).

Açık kamu verilerinden oluşturulmuştur; kişisel bilgi yoktur. Bu siteyi işletiyor musunuz? Düzeltme veya kaldırma talebinde bulunun.