Ana sayfa / Asya / Hindistan / SATNA CEMENT PLANT

SATNA CEMENT PLANT

Elektrik santrali. Enerji kaynağı: kömür. Konum: Madhya Pradesh, Hindistan. Koordinatlar: 24.5959, 80.858.

kömürMadhya PradeshHindistan

SATNA CEMENT PLANT — 29 MW kurulu güce sahip elektrik santrali. Enerji kaynağı: kömür. Konum: Madhya Pradesh, Hindistan. Verilerde belirtilen sahibi: Birla Corp ltd. kapasitesi (tahmini)'e göre yaklaşık 36k haneye enerji sağlayabilir (tahmini). Kurulu kapasite bakımından Hindistan'deki 2,225 enerji santrali arasında #1351. sıradadır. Bağlamında, kömür, Hindistan elektriğinin yaklaşık %70.8'ini sağlamaktadır; ulusal şebeke ortalama 670 gCO₂/kWh (%26.7 düşük karbonlu) (2025).

29MW kurulu kapasite
36,291enerji sağlanan hane (tahmini)

Santral verisi: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id WRI1020009.

Veri durumu

Bilinen veriler

TesisSATNA CEMENT PLANT WRI
ÜlkeHindistan · Madhya Pradesh WRI
Koordinatlar24.5959, 80.858 WRI
Yakıtkömür WRI
MW kurulu kapasite29 MW WRI GPPD; kaynak kaydı
SahibiBirla Corp ltd WRI

Veri setinden hesaplandı

CO₂ emisyonları127,020 t CO₂·a⁻¹ hesaplandı
Ülkedeki kapasite sırası#1351 / 2225 hesaplandı
Ülkedeki yakıta göre sıra#693 / 713 hesaplandı
Benzer tesislere göre kapasite0.03× · 1,000 MW · n=713 hesaplandı
Beslenen hane eşdeğeri36,291 hesaplandı
İklim25.7°C · HDD 74 koordinatlardan türetildi
Çevresel şiddetC3 · 40/100 koordinatlardan türetildi

Mevcut değil

Devreye alınmaMevcut değil veri setinde yok
TeknolojiMevcut değil veri setinde yok
GWh raporlanan / yılMevcut değil veri setinde yok

Bilinen, model edilmiş ve hesaplanmış değerler ayrı tutulur. Eksik alanlar mevcut değil olarak gösterilir.

Veri kaynağı

Bu sayfadaki kapasite ve yakıt alanları, özgün açık veri kümesindeki kaynak kayıt değerleridir. Tesisleri tanımlamak ve sıralamak için kullanılabilirler; ancak henüz resmî bir kayıt veya GEM konumu üzerinden doğrulanmış 2026 değerleriyle güncellenmemişlerdir.

kapasite: WRI GPPD; yakıt: WRI GPPD

Bağlamda: bu güç santralı nasıl karşılaştırılır

29 MW'de, SATNA CEMENT PLANT Hindistan'daki kömür santrallarının medyanı altında 1,000 MW'dedir. Kömür santralları, türbin için yüksek basınçlı buhar oluşturmak üzere pulverize edilmiş kömürü yakar; taban yük olarak çalışırlar ancak en karbon yoğun ana kaynaktır ve emeklilik veya verimlilik iyileştirmeleri için birinci hedef.

Kapasite karşılaştırması WRI Küresel Enerji Santralları Veri Tabanından hesaplanmıştır; yakıt tipi bağlamı genel mühendislik arka planıdır.

Hindistan'deki en büyük kömür santralleriyle kapasite karşılaştırması

Ontimavadi power station: 6,300 MW6kOntimavadi…Welspun Mega Industrial & Energy Park: 5,280 MW5kWelspun Me…Darlipali power station: 4,800 MW5kDarlipali …VINDH_CHAL STPS: 4,760 MW5kVINDH_CHAL…MUNDRA TPP: 4,620 MW5kMUNDRA TPPMundra Thermal Power Project (Adani): 4,620 MW5kMundra The…MUNDRA UMPP: 4,000 MW4kMUNDRA UMPPTata Mundra Ultra Mega Power Project: 4,000 MW4kTata Mundr…

Kurulu kapasite (MW), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Sahibi

Verilerde belirtilen sahibi: Birla Corp ltd.

Yerel iklim & termal bağlam

Enerji kaynağı: kömür. Bu tesis bir türbojeneratörü döndürmek için yüksek basınçlı buhar üretmek amacıyla kömür yakar. İklim sınıfı: sıcak yazlı Akdeniz (Köppen Csa). Enlem: 24.6°N.

25.7°Cyıllık ortalama sıcaklık
74ısıtma derece-günleri (baz 18°C)
2,880soğutma derece-günleri (baz 18°C)
310 mrakım

Aylık ortalama sıcaklık

J: 16 °CJF: 19 °CFM: 25 °CMA: 31 °CAM: 35 °CMJ: 33 °CJJ: 29 °CJA: 28 °CAS: 28 °CSO: 26 °CON: 21 °CND: 17 °CD35 °C

Buradaki ısıtma derece-günleri, bu veri setindeki medyan enerji santraline göre %97 altında seyretmektedir — kışın ısıtılan ekipmanın yüzeyleri aracılığıyla telafi etmesi gereken ekstra enerji için bir göstergedir.

İklim ısı talebi endeksi: 14/100 — bu tesis, ısıtma derece-günleri bakımından kapsadığımız enerji santrallerinin alt üçte bir diliminde yer almaktadır.

İklim normalleri: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); iklim kuşağı: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Derece-günleri & ısı talebi endeksi PowerAtlas tarafından hesaplanmıştır — modellenmiş bir ısı talebi göstergesi, ölçülen tesis verisi değildir.

Saha iklimi ve çevresel şiddet

Bir santralin dış donanımı için — atık ısı buhar üreteçleri (HRSG), genleşme contaları, vanalar, flanşlar ve bunların yalıtımı — yerel iklim, korumasız çelik ve kaplamaların ne kadar hızlı bozulacağını belirler. Bu saha orta derecede korozif bir ortamda içinde yer alır (tahmini ISO 9223 sınıfı C3 — Orta), başlıca çevresel stres etkeni nem ve ıslanma.

C3ISO 9223 korozyonluluk (gösterge)
40/100çevresel şiddet endeksi
18.2°Cmevsimsel sıcaklık değişimi
710 kmkıyıya uzaklık

ISO 9223:2012 bilgilendirici yöntemiyle gösterge niteliğinde tahmin (sıcaklık, ıslanma süresi ve havadaki tuzluluktan atmosferik korozyon), WorldClim iklim normalleri, Köppen-Geiger sınıfı ve kıyıya uzaklık kullanılarak. Gösterge niteliğindedir, ölçülmüş bir korozyon hızı değildir.

Karşılaştırması & yakın tesisler

Hindistan'deki 713 kömür enerji santrali arasında kapasiteye göre #693. en büyüğü.

Hindistan'de bu veri setinde 713 kömür enerji santrali bulunmaktadır, toplam yaklaşık 805,419 MW kapasiteye sahiptir.

Yakın enerji santralleri

Konum

WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0) kaynağından 24.5959, 80.858 koordinatları. OpenStreetMap'te görüntüle.

Sıkça sorulan sorular

SATNA CEMENT PLANT ne tür bir santraldir?

SATNA CEMENT PLANT — 29 MW kurulu güce sahip elektrik santrali. Enerji kaynağı: kömür. Konum: Madhya Pradesh, Hindistan.

SATNA CEMENT PLANT kaç haneye elektrik sağlayabilir?

Üretimi yaklaşık 36,291 haneye yetecek düzeydedir (tahmini).

SATNA CEMENT PLANT için belirtilen sahip kimdir?

Verilerde SATNA CEMENT PLANT için belirtilen sahip: Birla Corp ltd.

Açık kamu verilerinden oluşturulmuştur; kişisel bilgi yoktur. Bu siteyi işletiyor musunuz? Düzeltme veya kaldırma talebinde bulunun.