Ana sayfa / Asya / Hindistan / Hathneora Captive Power Plant

Hathneora Captive Power Plant

Elektrik santrali. Enerji kaynağı: kömür. Konum: Chhattisgarh, Hindistan. Koordinatlar: 21.9962, 82.6701.

kömürChhattisgarhHindistanCO₂ model edilmiş

Hathneora Captive Power Plant — 162.5 MW kurulu güce sahip elektrik santrali. Enerji kaynağı: kömür. Konum: Chhattisgarh, Hindistan. Verilerde belirtilen sahibi: Prakash Industries Ltd. kapasitesi (tahmini)'e göre yaklaşık 203k haneye enerji sağlayabilir (tahmini). Kurulu kapasite bakımından Hindistan'deki 2,225 enerji santrali arasında #743. sıradadır. Model edilmiş yıllık emisyonları 299,760 t CO₂/yıl (Climate TRACE) olup, bir yıl kullanılan yaklaşık 70k otomobile eşdeğerdir. Bağlamında, kömür, Hindistan elektriğinin yaklaşık %70.8'ini sağlamaktadır; ulusal şebeke ortalama 670 gCO₂/kWh (%26.7 düşük karbonlu) (2025).

162.5MW kurulu kapasite
203,357enerji sağlanan hane (tahmini)
299,760t CO₂ / yıl (Climate TRACE)

Santral verisi: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id CT-4890.

Veri durumu

Bilinen veriler

TesisHathneora Captive Power Plant Climate TRACE
ÜlkeHindistan · Chhattisgarh Climate TRACE
Koordinatlar21.9962, 82.6701 Climate TRACE
Yakıtkömür Climate TRACE
MW kurulu kapasite162.5 MW GEM · 2026 · L100000102149; işletmedeki santral kapasitesi
SahibiPrakash Industries Ltd Climate TRACE

Model edilmiş kaynak verisi

CO₂ emisyonları299,760 t CO₂·a⁻¹ model edilmiş · Climate TRACE

Veri setinden hesaplandı

Ülkedeki kapasite sırası#743 / 2225 hesaplandı
Ülkedeki yakıta göre sıra#557 / 713 hesaplandı
Benzer tesislere göre kapasite0.16× · 1,000 MW · n=713 hesaplandı
Beslenen hane eşdeğeri203,357 hesaplandı
İklim27.1°C · HDD 0 koordinatlardan türetildi
Çevresel şiddetC3 · 40/100 koordinatlardan türetildi

Mevcut değil

Devreye alınmaMevcut değil veri setinde yok
TeknolojiMevcut değil veri setinde yok
GWh raporlanan / yılMevcut değil veri setinde yok

Bilinen, model edilmiş ve hesaplanmış değerler ayrı tutulur. Eksik alanlar mevcut değil olarak gösterilir.

Veri kaynağı

Bu sayfadaki kapasite veya yakıt alanları GEM, resmî bir kayıt, Wikidata, OSM ya da birden çok kaynağın eşleştirilmesiyle desteklenen bir kaynak etiketi içerir.

kapasite: GEM · 2026 · L100000102149; yakıt: GEM wiki unit-level operating Fuel(s), fetched 2026-07-05

Bağlamda: bu güç santralı nasıl karşılaştırılır

162.5 MW'de, Hathneora Captive Power Plant Hindistan'daki kömür santrallarının medyanı altında 1,000 MW'dedir. Kömür santralları, türbin için yüksek basınçlı buhar oluşturmak üzere pulverize edilmiş kömürü yakar; taban yük olarak çalışırlar ancak en karbon yoğun ana kaynaktır ve emeklilik veya verimlilik iyileştirmeleri için birinci hedef.

Kapasite karşılaştırması WRI Küresel Enerji Santralları Veri Tabanından hesaplanmıştır; yakıt tipi bağlamı genel mühendislik arka planıdır.

~299,760 t CO₂/yıl (model edilmiş) — gündelik karşılıklarla

Bu tesisin yıllık emisyonları kabaca şunlara eşdeğerdir:

70kbir yıl boyunca sürülen binek otomobiller
40kevlerin yıllık enerji tüketimi
5.0 milyonabsorbe etmek için 10 yıl büyütülen fidan

US EPA Greenhouse Gas Equivalencies üzerinden eşdeğerler; Climate TRACE kaynaklı model edilmiş emisyonlar.

Hindistan'deki en büyük kömür santralleriyle kapasite karşılaştırması

Ontimavadi power station: 6,300 MW6kOntimavadi…Welspun Mega Industrial & Energy Park: 5,280 MW5kWelspun Me…Darlipali power station: 4,800 MW5kDarlipali …VINDH_CHAL STPS: 4,760 MW5kVINDH_CHAL…MUNDRA TPP: 4,620 MW5kMUNDRA TPPMundra Thermal Power Project (Adani): 4,620 MW5kMundra The…MUNDRA UMPP: 4,000 MW4kMUNDRA UMPPTata Mundra Ultra Mega Power Project: 4,000 MW4kTata Mundr…

Kurulu kapasite (MW), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Sahibi

Verilerde belirtilen sahibi: Prakash Industries Ltd.

Yerel iklim & termal bağlam

Enerji kaynağı: kömür. Bu tesis bir türbojeneratörü döndürmek için yüksek basınçlı buhar üretmek amacıyla kömür yakar. İklim sınıfı: tropikal savan (Köppen Aw). Enlem: 22.0°N.

27.1°Cyıllık ortalama sıcaklık
0ısıtma derece-günleri (baz 18°C)
3,336soğutma derece-günleri (baz 18°C)
242 mrakım

Aylık ortalama sıcaklık

J: 21 °CJF: 24 °CFM: 28 °CMA: 32 °CAM: 36 °CMJ: 33 °CJJ: 28 °CJA: 28 °CAS: 28 °CSO: 26 °CON: 23 °CND: 20 °CD36 °C

Bu iklim göstergesi, dış hava sıcaklığına bağlı ısıtma talebini gösterir. Santralin proses ısısı ihtiyacını ölçmez.

İklim normalleri: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); iklim kuşağı: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Derece-günleri & ısı talebi endeksi PowerAtlas tarafından hesaplanmıştır — modellenmiş bir ısı talebi göstergesi, ölçülen tesis verisi değildir.

Saha iklimi ve çevresel şiddet

Bir santralin dış donanımı için — atık ısı buhar üreteçleri (HRSG), genleşme contaları, vanalar, flanşlar ve bunların yalıtımı — yerel iklim, korumasız çelik ve kaplamaların ne kadar hızlı bozulacağını belirler. Bu saha orta derecede korozif bir ortamda içinde yer alır (tahmini ISO 9223 sınıfı C3 — Orta), başlıca çevresel stres etkeni nem ve ıslanma.

C3ISO 9223 korozyonluluk (gösterge)
40/100çevresel şiddet endeksi
15.1°Cmevsimsel sıcaklık değişimi
422 kmkıyıya uzaklık

ISO 9223:2012 bilgilendirici yöntemiyle gösterge niteliğinde tahmin (sıcaklık, ıslanma süresi ve havadaki tuzluluktan atmosferik korozyon), WorldClim iklim normalleri, Köppen-Geiger sınıfı ve kıyıya uzaklık kullanılarak. Gösterge niteliğindedir, ölçülmüş bir korozyon hızı değildir.

Karşılaştırması & yakın tesisler

Hindistan'deki 713 kömür enerji santrali arasında kapasiteye göre #557. en büyüğü.

Hindistan'de bu veri setinde 713 kömür enerji santrali bulunmaktadır, toplam yaklaşık 805,419 MW kapasiteye sahiptir.

Yakın enerji santralleri

Konum

WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0) kaynağından 21.9962, 82.6701 koordinatları. OpenStreetMap'te görüntüle.

Sıkça sorulan sorular

Hathneora Captive Power Plant ne tür bir santraldir?

Hathneora Captive Power Plant — 162.5 MW kurulu güce sahip elektrik santrali. Enerji kaynağı: kömür. Konum: Chhattisgarh, Hindistan.

Hathneora Captive Power Plant kaç haneye elektrik sağlayabilir?

Üretimi yaklaşık 203,357 haneye yetecek düzeydedir (tahmini).

Hathneora Captive Power Plant için belirtilen sahip kimdir?

Verilerde Hathneora Captive Power Plant için belirtilen sahip: Prakash Industries Ltd.

Hathneora Captive Power Plant ne kadar CO₂ salar?

Hathneora Captive Power Plant için model edilmiş emisyonlar yılda yaklaşık 299,760 ton CO₂’dir (Climate TRACE).

Açık kamu verilerinden oluşturulmuştur; kişisel bilgi yoktur. Bu siteyi işletiyor musunuz? Düzeltme veya kaldırma talebinde bulunun.