Eraring

Elektrik santrali. Enerji kaynağı: petrol. Konum: New South Wales, Avustralya. Koordinatlar: -33.0617, 151.5223.

petrolNew South WalesAvustralya

Eraring — 41.5 MW kurulu güce sahip elektrik santrali. Enerji kaynağı: petrol. Konum: New South Wales, Avustralya. Verilerde belirtilen sahibi: Eraring Energy. 17,186 GWh raporlanan yıllık üretim'e göre yaklaşık 4.9 milyon haneye enerji sağlayabilir. Kurulu kapasite bakımından Avustralya'deki 536 enerji santrali arasında #284. sıradadır. Bağlamında, petrol, Avustralya elektriğinin yaklaşık %2.2'ini sağlamaktadır; ulusal şebeke ortalama 525 gCO₂/kWh (%38.6 düşük karbonlu) (2025).

41.5MW kurulu kapasite
17,186GWh raporlanan / yıl
4,910,314enerji sağlanan hane

Santral verisi: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id AUS0000306.

Veri durumu

Bilinen veriler

TesisEraring WRI
ÜlkeAvustralya · New South Wales WRI
Koordinatlar-33.0617, 151.5223 WRI
Yakıtpetrol WRI
MW kurulu kapasite41.5 MW WRI GPPD; kaynak kaydı
SahibiEraring Energy WRI
GWh raporlanan / yıl17,186 GWh·a⁻¹ WRI

Veri setinden hesaplandı

CO₂ emisyonları12,889,575 t CO₂·a⁻¹ hesaplandı
Ülkedeki kapasite sırası#284 / 536 hesaplandı
Ülkedeki yakıta göre sıra#13 / 46 hesaplandı
Benzer tesislere göre kapasite4.83× · 8.6 MW · n=46 hesaplandı
Beslenen hane eşdeğeri4,910,314 raporlanan üretimden hesaplandı
İklim17.8°C · HDD 617 koordinatlardan türetildi
Çevresel şiddetC5 · 42/100 koordinatlardan türetildi

Mevcut değil

Devreye alınmaMevcut değil veri setinde yok
TeknolojiMevcut değil veri setinde yok

Bilinen, model edilmiş ve hesaplanmış değerler ayrı tutulur. Eksik alanlar mevcut değil olarak gösterilir.

Veri kaynağı

Bu sayfadaki kapasite ve yakıt alanları, özgün açık veri kümesindeki kaynak kayıt değerleridir. Tesisleri tanımlamak ve sıralamak için kullanılabilirler; ancak henüz resmî bir kayıt veya GEM konumu üzerinden doğrulanmış 2026 değerleriyle güncellenmemişlerdir.

kapasite: WRI GPPD; yakıt: WRI GPPD

Bağlamda: bu güç santralı nasıl karşılaştırılır

41.5 MW'de, Eraring Avustralya'daki petrol santrallarının medyanı çok üstünde 8.6 MW'dedir. Petrol yakıtlı santrallar, adalar ve gaz boru hatları olmayan şebekelerde zirve veya yedek kapasite olarak ağır fuel oil veya dizel yakarlar; yüksek yakıt maliyeti, bunların kullanım düzeyini düşük tutmaktadır.

Kapasite karşılaştırması WRI Küresel Enerji Santralları Veri Tabanından hesaplanmıştır; yakıt tipi bağlamı genel mühendislik arka planıdır.

Raporlanan üretim trendi

2013: 11,393 GWh20132014: 9,300 GWh20142015: 14,316 GWh20152016: 14,632 GWh20162017: 14,994 GWh20172018: 17,186 GWh201817k GWh

Yıllık üretim (GWh), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Sahibi

Verilerde belirtilen sahibi: Eraring Energy.

Yerel iklim & termal bağlam

Enerji kaynağı: petrol. Bu tesis türbinleri veya pistonlu motorları çalıştırmak için yağ veya dizel yakar. İklim sınıfı: nemli subtropikal (Köppen Cfa). Enlem: 33.1°S.

17.8°Cyıllık ortalama sıcaklık
617ısıtma derece-günleri (baz 18°C)
547soğutma derece-günleri (baz 18°C)
29 mrakım

Aylık ortalama sıcaklık

J: 23 °CJF: 23 °CFM: 21 °CMA: 19 °CAM: 16 °CMJ: 13 °CJJ: 12 °CJA: 13 °CAS: 15 °CSO: 18 °CON: 19 °CND: 22 °CD23 °C

Buradaki ısıtma derece-günleri, bu veri setindeki medyan enerji santraline göre %75 altında seyretmektedir — kışın ısıtılan ekipmanın yüzeyleri aracılığıyla telafi etmesi gereken ekstra enerji için bir göstergedir.

İklim ısı talebi endeksi: 22/100 — bu tesis, ısıtma derece-günleri bakımından kapsadığımız enerji santrallerinin alt üçte bir diliminde yer almaktadır.

İklim normalleri: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); iklim kuşağı: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Derece-günleri & ısı talebi endeksi PowerAtlas tarafından hesaplanmıştır — modellenmiş bir ısı talebi göstergesi, ölçülen tesis verisi değildir.

Saha iklimi ve çevresel şiddet

Bir santralin dış donanımı için — atık ısı buhar üreteçleri (HRSG), genleşme contaları, vanalar, flanşlar ve bunların yalıtımı — yerel iklim, korumasız çelik ve kaplamaların ne kadar hızlı bozulacağını belirler. Bu saha yüksek korozyonlu, agresif bir ortamda içinde yer alır (tahmini ISO 9223 sınıfı C5 — Çok yüksek), başlıca çevresel stres etkeni deniz tuzunun yol açtığı korozyon.

C5ISO 9223 korozyonluluk (gösterge)
42/100çevresel şiddet endeksi
10.3°Cmevsimsel sıcaklık değişimi
40 kmkıyıya uzaklık

ISO 9223:2012 bilgilendirici yöntemiyle gösterge niteliğinde tahmin (sıcaklık, ıslanma süresi ve havadaki tuzluluktan atmosferik korozyon), WorldClim iklim normalleri, Köppen-Geiger sınıfı ve kıyıya uzaklık kullanılarak. Gösterge niteliğindedir, ölçülmüş bir korozyon hızı değildir.

Karşılaştırması & yakın tesisler

Avustralya'deki 46 petrol enerji santrali arasında kapasiteye göre #13. en büyüğü.

Avustralya'de bu veri setinde 46 petrol enerji santrali bulunmaktadır, toplam yaklaşık 1,605 MW kapasiteye sahiptir.

Yakın enerji santralleri

Konum

WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0) kaynağından -33.0617, 151.5223 koordinatları. OpenStreetMap'te görüntüle.

Sıkça sorulan sorular

Eraring ne tür bir santraldir?

Eraring — 41.5 MW kurulu güce sahip elektrik santrali. Enerji kaynağı: petrol. Konum: New South Wales, Avustralya.

Eraring ne kadar elektrik üretir?

Eraring yılda yaklaşık 17,186 GWh elektrik üretir.

Eraring kaç haneye elektrik sağlayabilir?

Üretimi yaklaşık 4,910,314 haneye yetecek düzeydedir.

Eraring için belirtilen sahip kimdir?

Verilerde Eraring için belirtilen sahip: Eraring Energy.

Açık kamu verilerinden oluşturulmuştur; kişisel bilgi yoktur. Bu siteyi işletiyor musunuz? Düzeltme veya kaldırma talebinde bulunun.