Camargo

Elektrik santrali. Enerji kaynağı: güneş. Konum: Chihuahua, Meksika. Koordinatlar: 27.652, -105.076.

güneşChihuahuaMeksikaPV

Camargo — 30 MW kurulu güce sahip elektrik santrali. Enerji kaynağı: güneş. Konum: Chihuahua, Meksika. Verilerde belirtilen sahibi: Gransolar Group (GRS) [100%]. kapasitesi (tahmini)'e göre yaklaşık 13k haneye enerji sağlayabilir (tahmini). Kurulu kapasite bakımından Meksika'deki 366 enerji santrali arasında #239. sıradadır. 2017 yılında devreye alınan tesis yaklaşık 9 yaşındadır — görece modern. Yanmayan bir kaynak olarak, üretimden kaynaklanan doğrudan CO₂ emisyonu yoktur. Bağlamında, güneş, Meksika elektriğinin yaklaşık %7.4'ini sağlamaktadır; ulusal şebeke ortalama 474 gCO₂/kWh (%25.9 düşük karbonlu) (2025).

30MW kurulu kapasite
12,764enerji sağlanan hane (tahmini)
2017devreye alma (~9 yıl)

Santral verisi: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id WKS0064430.

Veri durumu

Bilinen veriler

TesisCamargo WRI
ÜlkeMeksika · Chihuahua WRI
Koordinatlar27.652, -105.076 WRI
Yakıtgüneş WRI
MW kurulu kapasite30 MW GEM · 2026 · L100000806996; üretim kompleksinin bir parçası
SahibiGransolar Group (GRS) [100%] WRI
Devreye alınma2017 WRI
TeknolojiPV WRI

Veri setinden hesaplandı

Ülkedeki kapasite sırası#239 / 366 hesaplandı
Ülkedeki yakıta göre sıra#17 / 29 hesaplandı
Benzer tesislere göre kapasite0.60× · 49.8 MW · n=29 hesaplandı
Beslenen hane eşdeğeri12,764 hesaplandı
İklim19.3°C · HDD 758 koordinatlardan türetildi
Çevresel şiddetC1 · 40/100 koordinatlardan türetildi

Mevcut değil

GWh raporlanan / yılMevcut değil veri setinde yok
CO₂ emisyonlarıuygulanamaz uygulanamaz

Bilinen, model edilmiş ve hesaplanmış değerler ayrı tutulur. Eksik alanlar mevcut değil olarak gösterilir.

Veri kaynağı

Bu sayfadaki kapasite veya yakıt alanları GEM, resmî bir kayıt, Wikidata, OSM ya da birden çok kaynağın eşleştirilmesiyle desteklenen bir kaynak etiketi içerir.

kapasite: GEM · 2026 · L100000806996; yakıt: WRI GPPD

Bağlamda: bu güç santralı nasıl karşılaştırılır

30 MW'de, Camargo Meksika'daki güneş santrallarının medyanı altında 49.8 MW'dedir. Teknik olarak PV olarak tanımlanır. Güneş fotovoltaiği, hareketli parçaları veya yakıtı olmaksızın güneş ışığını doğrudan elektriğe dönüştürür; çıktı günün saati ve hava durumuna göre değişir, bu nedenle depolama veya esnek yedekle eşleştirilir.

Kapasite karşılaştırması WRI Küresel Enerji Santralları Veri Tabanından hesaplanmıştır; yakıt tipi bağlamı genel mühendislik arka planıdır.

Meksika'deki en büyük güneş santralleriyle kapasite karşılaştırması

Villanueva I: 330 MW330Villanueva…Puerto Libertad: 318 MW318Puerto Lib…Solem: 290 MW290SolemDon José: 272 MW272Don JoséVillanueva III: 250 MW250Villanueva…Potosí Iberdrola: 170 MW170Potosí Ibe…Solem I: 150 MW150Solem ISolem II: 140 MW140Solem II

Kurulu kapasite (MW), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Sahibi

Verilerde belirtilen sahibi: Gransolar Group (GRS) [100%].

Yerel iklim & termal bağlam

Enerji kaynağı: güneş. Bu tesis fotovoltaik panellerle güneş ışığını doğrudan elektriğe çevirir. İklim sınıfı: sıcak yarı kurak bozkır (Köppen BSh). Enlem: 27.7°N.

19.3°Cyıllık ortalama sıcaklık
758ısıtma derece-günleri (baz 18°C)
1,229soğutma derece-günleri (baz 18°C)
1,330 mrakım

Aylık ortalama sıcaklık

J: 10 °CJF: 13 °CFM: 16 °CMA: 20 °CAM: 24 °CMJ: 27 °CJJ: 26 °CJA: 25 °CAS: 23 °CSO: 19 °CON: 14 °CND: 11 °CD27 °C

Buradaki ısıtma derece-günleri, bu veri setindeki medyan enerji santraline göre %69 altında seyretmektedir — kışın ısıtılan ekipmanın yüzeyleri aracılığıyla telafi etmesi gereken ekstra enerji için bir göstergedir.

İklim ısı talebi endeksi: 24/100 — bu tesis, ısıtma derece-günleri bakımından kapsadığımız enerji santrallerinin alt üçte bir diliminde yer almaktadır.

Güneş PV, 25°C hücre sıcaklığının üzerinde her °C için yaklaşık %0,35 güç kaybeder — buradaki sıcak mevsim zirvelerinde yaklaşık %0.8 (tahmin).

İklim normalleri: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); iklim kuşağı: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Derece-günleri & ısı talebi endeksi PowerAtlas tarafından hesaplanmıştır — modellenmiş bir ısı talebi göstergesi, ölçülen tesis verisi değildir.

Saha iklimi ve çevresel şiddet

Bir santralin dış donanımı için — atık ısı buhar üreteçleri (HRSG), genleşme contaları, vanalar, flanşlar ve bunların yalıtımı — yerel iklim, korumasız çelik ve kaplamaların ne kadar hızlı bozulacağını belirler. Bu saha düşük korozyonlu, ılıman bir ortamda içinde yer alır (tahmini ISO 9223 sınıfı C1 — Çok düşük), başlıca çevresel stres etkeni toz kaynaklı aşınma.

C1ISO 9223 korozyonluluk (gösterge)
40/100çevresel şiddet endeksi
16.9°Cmevsimsel sıcaklık değişimi
436 kmkıyıya uzaklık

ISO 9223:2012 bilgilendirici yöntemiyle gösterge niteliğinde tahmin (sıcaklık, ıslanma süresi ve havadaki tuzluluktan atmosferik korozyon), WorldClim iklim normalleri, Köppen-Geiger sınıfı ve kıyıya uzaklık kullanılarak. Gösterge niteliğindedir, ölçülmüş bir korozyon hızı değildir.

Karşılaştırması & yakın tesisler

Meksika'deki 29 güneş enerji santrali arasında kapasiteye göre #17. en büyüğü.

Meksika'de bu veri setinde 29 güneş enerji santrali bulunmaktadır, toplam yaklaşık 2,736 MW kapasiteye sahiptir.

Yakın enerji santralleri

Konum

WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0) kaynağından 27.652, -105.076 koordinatları. OpenStreetMap'te görüntüle.

Sıkça sorulan sorular

Camargo ne tür bir santraldir?

Camargo — 30 MW kurulu güce sahip elektrik santrali. Enerji kaynağı: güneş. Konum: Chihuahua, Meksika, 2017 yılında devreye alındı.

Camargo kaç haneye elektrik sağlayabilir?

Üretimi yaklaşık 12,764 haneye yetecek düzeydedir (tahmini).

Camargo için belirtilen sahip kimdir?

Verilerde Camargo için belirtilen sahip: Gransolar Group (GRS) [100%].

Açık kamu verilerinden oluşturulmuştur; kişisel bilgi yoktur. Bu siteyi işletiyor musunuz? Düzeltme veya kaldırma talebinde bulunun.