Ana sayfa / Avrupa / İspanya / C.H. MILLARES II GRUPO 1

C.H. MILLARES II GRUPO 1

Elektrik santrali. Enerji kaynağı: hidroelektrik. Konum: Valencia, İspanya. Koordinatlar: 39.25, -0.7667.

hidroelektrikValenciaİspanya

C.H. MILLARES II GRUPO 1 — 70.2 MW kurulu güce sahip elektrik santrali. Enerji kaynağı: hidroelektrik. Konum: Valencia, İspanya. Verilerde belirtilen sahibi: IBERDROLA GENERACION S.A.. kapasitesi (tahmini)'e göre yaklaşık 70k haneye enerji sağlayabilir (tahmini). Kurulu kapasite bakımından İspanya'deki 899 enerji santrali arasında #174. sıradadır. 2003 yılında devreye alınan tesis yaklaşık 23 yaşındadır — görece modern. Yanmayan bir kaynak olarak, üretimden kaynaklanan doğrudan CO₂ emisyonu yoktur. Bağlamında, hidroelektrik, İspanya elektriğinin yaklaşık %11.4'ini sağlamaktadır; ulusal şebeke ortalama 154 gCO₂/kWh (%74.6 düşük karbonlu) (2025).

70.2MW kurulu kapasite
70,280enerji sağlanan hane (tahmini)
2003devreye alma (~23 yıl)

Santral verisi: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id WRI1006280.

Veri durumu

Bilinen veriler

TesisC.H. MILLARES II GRUPO 1 WRI
Ülkeİspanya · Valencia WRI
Koordinatlar39.25, -0.7667 WRI
Yakıthidroelektrik WRI
MW kurulu kapasite70.2 MW WRI GPPD; kaynak kaydı
SahibiIBERDROLA GENERACION S.A. WRI
Devreye alınma2003 WRI

Veri setinden hesaplandı

Ülkedeki kapasite sırası#174 / 899 hesaplandı
Ülkedeki yakıta göre sıra#49 / 124 hesaplandı
Benzer tesislere göre kapasite1.27× · 55.2 MW · n=124 hesaplandı
Beslenen hane eşdeğeri70,280 hesaplandı
İklim15.0°C · HDD 1,620 koordinatlardan türetildi
Çevresel şiddetC3 · 34/100 koordinatlardan türetildi

Mevcut değil

TeknolojiMevcut değil veri setinde yok
GWh raporlanan / yılMevcut değil veri setinde yok
CO₂ emisyonlarıuygulanamaz uygulanamaz

Bilinen, model edilmiş ve hesaplanmış değerler ayrı tutulur. Eksik alanlar mevcut değil olarak gösterilir.

Veri kaynağı

Bu sayfadaki kapasite ve yakıt alanları, özgün açık veri kümesindeki kaynak kayıt değerleridir. Tesisleri tanımlamak ve sıralamak için kullanılabilirler; ancak henüz resmî bir kayıt veya GEM konumu üzerinden doğrulanmış 2026 değerleriyle güncellenmemişlerdir.

kapasite: WRI GPPD; yakıt: WRI GPPD

Bağlamda: bu güç santralı nasıl karşılaştırılır

70.2 MW'de, C.H. MILLARES II GRUPO 1 İspanya'daki hidroelektrik santrallarının medyanı çok üstünde 55.2 MW'dedir. Hidroelektrik, düşen veya akan suyun enerjisini elektriğe dönüştürür; çıktı yağışa ve rezervuar seviyesine bağlıdır ve büyük barajlar şebeke dengeleme ve depolama da sağlar.

Kapasite karşılaştırması WRI Küresel Enerji Santralları Veri Tabanından hesaplanmıştır; yakıt tipi bağlamı genel mühendislik arka planıdır.

İspanya'deki en büyük hidroelektrik santralleriyle kapasite karşılaştırması

ALDEADAVILA II 2: 1,226 MW1kALDEADAVIL…JOSE M ORIOL GRUPO 4: 953 MW953JOSE M ORI…La Muela II Grupo 4: 882 MW882La Muela I…VILLARINO 4: 851 MW851VILLARINO 4LA MUELA CORTES 1: 634 MW634LA MUELA C…SAUCELLE II 1: 516 MW516SAUCELLE I…CEDILLO 3: 500 MW500CEDILLO 3San Esteban II Grupo 1: 438 MW438San Esteba…

Kurulu kapasite (MW), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Yerel iklim & termal bağlam

Enerji kaynağı: hidroelektrik. Bu tesis hidrolik türbinler aracılığıyla düşen veya akan suyun enerjisini dönüştürür. İklim sınıfı: sıcak yazlı Akdeniz (Köppen Csa). Enlem: 39.2°N.

15.0°Cyıllık ortalama sıcaklık
1,620ısıtma derece-günleri (baz 18°C)
542soğutma derece-günleri (baz 18°C)
460 mrakım

Aylık ortalama sıcaklık

J: 7 °CJF: 9 °CFM: 11 °CMA: 12 °CAM: 16 °CMJ: 21 °CJJ: 24 °CJA: 24 °CAS: 21 °CSO: 16 °CON: 11 °CND: 8 °CD24 °C

Buradaki ısıtma derece-günleri, bu veri setindeki medyan enerji santraline göre %34 altında seyretmektedir — kışın ısıtılan ekipmanın yüzeyleri aracılığıyla telafi etmesi gereken ekstra enerji için bir göstergedir.

İklim ısı talebi endeksi: 36/100 — bu tesis, ısıtma derece-günleri bakımından kapsadığımız enerji santrallerinin orta üçte bir diliminde yer almaktadır.

İklim normalleri: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); iklim kuşağı: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Derece-günleri & ısı talebi endeksi PowerAtlas tarafından hesaplanmıştır — modellenmiş bir ısı talebi göstergesi, ölçülen tesis verisi değildir.

Saha iklimi ve çevresel şiddet

Bir santralin dış donanımı için — atık ısı buhar üreteçleri (HRSG), genleşme contaları, vanalar, flanşlar ve bunların yalıtımı — yerel iklim, korumasız çelik ve kaplamaların ne kadar hızlı bozulacağını belirler. Bu saha orta derecede korozif bir ortamda içinde yer alır (tahmini ISO 9223 sınıfı C3 — Orta), başlıca çevresel stres etkeni nem ve ıslanma.

C3ISO 9223 korozyonluluk (gösterge)
34/100çevresel şiddet endeksi
16.8°Cmevsimsel sıcaklık değişimi
82 kmkıyıya uzaklık

ISO 9223:2012 bilgilendirici yöntemiyle gösterge niteliğinde tahmin (sıcaklık, ıslanma süresi ve havadaki tuzluluktan atmosferik korozyon), WorldClim iklim normalleri, Köppen-Geiger sınıfı ve kıyıya uzaklık kullanılarak. Gösterge niteliğindedir, ölçülmüş bir korozyon hızı değildir.

Karşılaştırması & yakın tesisler

İspanya'deki 124 hidroelektrik enerji santrali arasında kapasiteye göre #49. en büyüğü.

İspanya'de bu veri setinde 124 hidroelektrik enerji santrali bulunmaktadır, toplam yaklaşık 15,680 MW kapasiteye sahiptir.

Yakın enerji santralleri

Konum

WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0) kaynağından 39.25, -0.7667 koordinatları. OpenStreetMap'te görüntüle.

Sıkça sorulan sorular

C.H. MILLARES II GRUPO 1 ne tür bir santraldir?

C.H. MILLARES II GRUPO 1 — 70.2 MW kurulu güce sahip elektrik santrali. Enerji kaynağı: hidroelektrik. Konum: Valencia, İspanya, 2003 yılında devreye alındı.

C.H. MILLARES II GRUPO 1 kaç haneye elektrik sağlayabilir?

Üretimi yaklaşık 70,280 haneye yetecek düzeydedir (tahmini).

C.H. MILLARES II GRUPO 1 için belirtilen sahip kimdir?

Verilerde C.H. MILLARES II GRUPO 1 için belirtilen sahip: IBERDROLA GENERACION S.A..

Açık kamu verilerinden oluşturulmuştur; kişisel bilgi yoktur. Bu siteyi işletiyor musunuz? Düzeltme veya kaldırma talebinde bulunun.