Ana sayfa / Asya / Hindistan / BHAWANI KATTALAI -II

BHAWANI KATTALAI -II

Elektrik santrali. Enerji kaynağı: hidroelektrik. Konum: Tamil Nadu, Hindistan. Koordinatlar: 11.331, 77.758.

hidroelektrikTamil NaduHindistannehir tipi hidroelektrik

BHAWANI KATTALAI -II — 30 MW kurulu güce sahip elektrik santrali. Enerji kaynağı: hidroelektrik. Konum: Tamil Nadu, Hindistan. Verilerde belirtilen sahibi: Tamil Nadu Power Distribution Corp Ltd [100%]. 77 GWh raporlanan yıllık üretim'e göre yaklaşık 22k haneye enerji sağlayabilir. Kurulu kapasite bakımından Hindistan'deki 2,225 enerji santrali arasında #1298. sıradadır. 2013 yılında devreye alınan tesis yaklaşık 13 yaşındadır — görece modern. Yanmayan bir kaynak olarak, üretimden kaynaklanan doğrudan CO₂ emisyonu yoktur. Bağlamında, hidroelektrik, Hindistan elektriğinin yaklaşık %8.6'ini sağlamaktadır; ulusal şebeke ortalama 670 gCO₂/kWh (%26.7 düşük karbonlu) (2025).

30MW kurulu kapasite
77GWh raporlanan / yıl
21,942enerji sağlanan hane
2013devreye alma (~13 yıl)

Santral verisi: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id IND0000052.

Veri durumu

Bilinen veriler

TesisBHAWANI KATTALAI -II WRI
ÜlkeHindistan · Tamil Nadu WRI
Koordinatlar11.331, 77.758 WRI
Yakıthidroelektrik WRI
MW kurulu kapasite30 MW GEM · 2026 · L100001054727; işletmedeki santral kapasitesi
SahibiTamil Nadu Power Distribution Corp Ltd [100%] WRI
Devreye alınma2013 WRI
Teknolojinehir tipi hidroelektrik WRI
GWh raporlanan / yıl77 GWh·a⁻¹ WRI

Veri setinden hesaplandı

Ülkedeki kapasite sırası#1298 / 2225 hesaplandı
Ülkedeki yakıta göre sıra#172 / 233 hesaplandı
Benzer tesislere göre kapasite0.38× · 80 MW · n=233 hesaplandı
Beslenen hane eşdeğeri21,942 raporlanan üretimden hesaplandı
İklim28.3°C · HDD 0 koordinatlardan türetildi
Çevresel şiddetC3 · 37/100 koordinatlardan türetildi

Mevcut değil

CO₂ emisyonlarıuygulanamaz uygulanamaz

Bilinen, model edilmiş ve hesaplanmış değerler ayrı tutulur. Eksik alanlar mevcut değil olarak gösterilir.

Veri kaynağı

Bu sayfadaki kapasite veya yakıt alanları GEM, resmî bir kayıt, Wikidata, OSM ya da birden çok kaynağın eşleştirilmesiyle desteklenen bir kaynak etiketi içerir.

kapasite: GEM · 2026 · L100001054727; yakıt: WRI GPPD

Bağlamda: bu güç santralı nasıl karşılaştırılır

30 MW'de, BHAWANI KATTALAI -II Hindistan'daki hidroelektrik santrallarının medyanı altında 80 MW'dedir. Teknik olarak nehir tipi hidroelektrik olarak tanımlanır. Hidroelektrik, düşen veya akan suyun enerjisini elektriğe dönüştürür; çıktı yağışa ve rezervuar seviyesine bağlıdır ve büyük barajlar şebeke dengeleme ve depolama da sağlar.

Kapasite karşılaştırması WRI Küresel Enerji Santralları Veri Tabanından hesaplanmıştır; yakıt tipi bağlamı genel mühendislik arka planıdır.

Raporlanan üretim trendi

2014: 137 GWh20142015: 7 GWh20152016: 20 GWh20162017: 37 GWh20172018: 77 GWh2018137 GWh

Yıllık üretim (GWh), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Sahibi

Verilerde belirtilen sahibi: Tamil Nadu Power Distribution Corp Ltd [100%].

Yerel iklim & termal bağlam

Enerji kaynağı: hidroelektrik. Bu tesis hidrolik türbinler aracılığıyla düşen veya akan suyun enerjisini dönüştürür. İklim sınıfı: tropikal savan (Köppen Aw). Enlem: 11.3°N.

28.3°Cyıllık ortalama sıcaklık
0ısıtma derece-günleri (baz 18°C)
3,758soğutma derece-günleri (baz 18°C)
177 mrakım

Aylık ortalama sıcaklık

J: 26 °CJF: 28 °CFM: 30 °CMA: 31 °CAM: 31 °CMJ: 30 °CJJ: 29 °CJA: 28 °CAS: 28 °CSO: 28 °CON: 26 °CND: 25 °CD31 °C

Bu iklim göstergesi, dış hava sıcaklığına bağlı ısıtma talebini gösterir. Santralin proses ısısı ihtiyacını ölçmez.

İklim normalleri: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); iklim kuşağı: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Derece-günleri & ısı talebi endeksi PowerAtlas tarafından hesaplanmıştır — modellenmiş bir ısı talebi göstergesi, ölçülen tesis verisi değildir.

Saha iklimi ve çevresel şiddet

Bir santralin dış donanımı için — atık ısı buhar üreteçleri (HRSG), genleşme contaları, vanalar, flanşlar ve bunların yalıtımı — yerel iklim, korumasız çelik ve kaplamaların ne kadar hızlı bozulacağını belirler. Bu saha orta derecede korozif bir ortamda içinde yer alır (tahmini ISO 9223 sınıfı C3 — Orta), başlıca çevresel stres etkeni nem ve ıslanma.

C3ISO 9223 korozyonluluk (gösterge)
37/100çevresel şiddet endeksi
5.9°Cmevsimsel sıcaklık değişimi
203 kmkıyıya uzaklık

ISO 9223:2012 bilgilendirici yöntemiyle gösterge niteliğinde tahmin (sıcaklık, ıslanma süresi ve havadaki tuzluluktan atmosferik korozyon), WorldClim iklim normalleri, Köppen-Geiger sınıfı ve kıyıya uzaklık kullanılarak. Gösterge niteliğindedir, ölçülmüş bir korozyon hızı değildir.

Karşılaştırması & yakın tesisler

Hindistan'deki 233 hidroelektrik enerji santrali arasında kapasiteye göre #172. en büyüğü.

Hindistan'de bu veri setinde 233 hidroelektrik enerji santrali bulunmaktadır, toplam yaklaşık 45,527 MW kapasiteye sahiptir.

Yakın enerji santralleri

Konum

WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0) kaynağından 11.331, 77.758 koordinatları. OpenStreetMap'te görüntüle.

Sıkça sorulan sorular

BHAWANI KATTALAI -II ne tür bir santraldir?

BHAWANI KATTALAI -II — 30 MW kurulu güce sahip elektrik santrali. Enerji kaynağı: hidroelektrik. Konum: Tamil Nadu, Hindistan, 2013 yılında devreye alındı.

BHAWANI KATTALAI -II ne kadar elektrik üretir?

BHAWANI KATTALAI -II yılda yaklaşık 77 GWh elektrik üretir.

BHAWANI KATTALAI -II kaç haneye elektrik sağlayabilir?

Üretimi yaklaşık 21,942 haneye yetecek düzeydedir.

BHAWANI KATTALAI -II için belirtilen sahip kimdir?

Verilerde BHAWANI KATTALAI -II için belirtilen sahip: Tamil Nadu Power Distribution Corp Ltd [100%].

Açık kamu verilerinden oluşturulmuştur; kişisel bilgi yoktur. Bu siteyi işletiyor musunuz? Düzeltme veya kaldırma talebinde bulunun.