Ana sayfa / Asya / Hindistan / LOWER METTUR

LOWER METTUR

Elektrik santrali. Enerji kaynağı: hidroelektrik. Konum: Tamil Nadu, Hindistan. Koordinatlar: 11.6425, 77.7583.

hidroelektrikTamil NaduHindistannehir tipi hidroelektrik

LOWER METTUR — 120 MW kurulu güce sahip elektrik santrali. Enerji kaynağı: hidroelektrik. Konum: Tamil Nadu, Hindistan. Verilerde belirtilen sahibi: Tamil Nadu Power Distribution Corp Ltd [100%]. 219 GWh raporlanan yıllık üretim'e göre yaklaşık 63k haneye enerji sağlayabilir. Kurulu kapasite bakımından Hindistan'deki 2,225 enerji santrali arasında #807. sıradadır. 1988 yılında devreye alınan tesis yaklaşık 38 yaşındadır — köklü bir tesis. Yanmayan bir kaynak olarak, üretimden kaynaklanan doğrudan CO₂ emisyonu yoktur. Bağlamında, hidroelektrik, Hindistan elektriğinin yaklaşık %8.6'ini sağlamaktadır; ulusal şebeke ortalama 670 gCO₂/kWh (%26.7 düşük karbonlu) (2025).

120MW kurulu kapasite
219GWh raporlanan / yıl
62,628enerji sağlanan hane
1988devreye alma (~38 yıl)

Santral verisi: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id IND0000238.

Veri durumu

Bilinen veriler

TesisLOWER METTUR WRI
ÜlkeHindistan · Tamil Nadu WRI
Koordinatlar11.6425, 77.7583 WRI
Yakıthidroelektrik WRI
MW kurulu kapasite120 MW WRI GPPD; kaynak kaydı
SahibiTamil Nadu Power Distribution Corp Ltd [100%] WRI
Devreye alınma1988 WRI
Teknolojinehir tipi hidroelektrik WRI
GWh raporlanan / yıl219 GWh·a⁻¹ WRI

Veri setinden hesaplandı

Ülkedeki kapasite sırası#807 / 2225 hesaplandı
Ülkedeki yakıta göre sıra#89 / 233 hesaplandı
Benzer tesislere göre kapasite1.50× · 80 MW · n=233 hesaplandı
Beslenen hane eşdeğeri62,628 raporlanan üretimden hesaplandı
İklim28.1°C · HDD 0 koordinatlardan türetildi
Çevresel şiddetC3 · 37/100 koordinatlardan türetildi

Mevcut değil

CO₂ emisyonlarıuygulanamaz uygulanamaz

Bilinen, model edilmiş ve hesaplanmış değerler ayrı tutulur. Eksik alanlar mevcut değil olarak gösterilir.

Kapasite kaynağı

Yukarıdaki kamuya açık kapasite mevcut kaynak kaydı değeridir. 2026 tracker adayı Lower Mettur II hydroelectric plant için 30 MW listeler, ancak kapsam doğrulanana kadar birincil kamu değeri olarak kullanılmaz (ünite vs işletme vs kurulu/proje toplamı).

Veri kaynağı

Bu sayfadaki kapasite ve yakıt alanları, özgün açık veri kümesindeki kaynak kayıt değerleridir. Tesisleri tanımlamak ve sıralamak için kullanılabilirler; ancak henüz resmî bir kayıt veya GEM konumu üzerinden doğrulanmış 2026 değerleriyle güncellenmemişlerdir.

kapasite: WRI GPPD; yakıt: WRI GPPD

Bağlamda: bu güç santralı nasıl karşılaştırılır

120 MW'de, LOWER METTUR Hindistan'daki hidroelektrik santrallarının medyanı çok üstünde 80 MW'dedir. Teknik olarak nehir tipi hidroelektrik olarak tanımlanır. Hidroelektrik, düşen veya akan suyun enerjisini elektriğe dönüştürür; çıktı yağışa ve rezervuar seviyesine bağlıdır ve büyük barajlar şebeke dengeleme ve depolama da sağlar.

Kapasite karşılaştırması WRI Küresel Enerji Santralları Veri Tabanından hesaplanmıştır; yakıt tipi bağlamı genel mühendislik arka planıdır.

Raporlanan üretim trendi

2014: 265 GWh20142015: 222 GWh20152016: 92 GWh20162017: 131 GWh20172018: 219 GWh2018265 GWh

Yıllık üretim (GWh), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Sahibi

Verilerde belirtilen sahibi: Tamil Nadu Power Distribution Corp Ltd [100%].

Yerel iklim & termal bağlam

Enerji kaynağı: hidroelektrik. Bu tesis hidrolik türbinler aracılığıyla düşen veya akan suyun enerjisini dönüştürür. İklim sınıfı: tropikal savan (Köppen Aw). Enlem: 11.6°N.

28.1°Cyıllık ortalama sıcaklık
0ısıtma derece-günleri (baz 18°C)
3,670soğutma derece-günleri (baz 18°C)
254 mrakım

Aylık ortalama sıcaklık

J: 26 °CJF: 28 °CFM: 30 °CMA: 31 °CAM: 31 °CMJ: 29 °CJJ: 28 °CJA: 28 °CAS: 28 °CSO: 27 °CON: 26 °CND: 25 °CD31 °C

Bu iklim göstergesi, dış hava sıcaklığına bağlı ısıtma talebini gösterir. Santralin proses ısısı ihtiyacını ölçmez.

İklim normalleri: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); iklim kuşağı: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Derece-günleri & ısı talebi endeksi PowerAtlas tarafından hesaplanmıştır — modellenmiş bir ısı talebi göstergesi, ölçülen tesis verisi değildir.

Saha iklimi ve çevresel şiddet

Bir santralin dış donanımı için — atık ısı buhar üreteçleri (HRSG), genleşme contaları, vanalar, flanşlar ve bunların yalıtımı — yerel iklim, korumasız çelik ve kaplamaların ne kadar hızlı bozulacağını belirler. Bu saha orta derecede korozif bir ortamda içinde yer alır (tahmini ISO 9223 sınıfı C3 — Orta), başlıca çevresel stres etkeni nem ve ıslanma.

C3ISO 9223 korozyonluluk (gösterge)
37/100çevresel şiddet endeksi
6.2°Cmevsimsel sıcaklık değişimi
203 kmkıyıya uzaklık

ISO 9223:2012 bilgilendirici yöntemiyle gösterge niteliğinde tahmin (sıcaklık, ıslanma süresi ve havadaki tuzluluktan atmosferik korozyon), WorldClim iklim normalleri, Köppen-Geiger sınıfı ve kıyıya uzaklık kullanılarak. Gösterge niteliğindedir, ölçülmüş bir korozyon hızı değildir.

Karşılaştırması & yakın tesisler

Hindistan'deki 233 hidroelektrik enerji santrali arasında kapasiteye göre #89. en büyüğü.

Hindistan'de bu veri setinde 233 hidroelektrik enerji santrali bulunmaktadır, toplam yaklaşık 45,527 MW kapasiteye sahiptir.

Yakın enerji santralleri

Konum

WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0) kaynağından 11.6425, 77.7583 koordinatları. OpenStreetMap'te görüntüle.

Sıkça sorulan sorular

LOWER METTUR ne tür bir santraldir?

LOWER METTUR — 120 MW kurulu güce sahip elektrik santrali. Enerji kaynağı: hidroelektrik. Konum: Tamil Nadu, Hindistan, 1988 yılında devreye alındı.

LOWER METTUR ne kadar elektrik üretir?

LOWER METTUR yılda yaklaşık 219 GWh elektrik üretir.

LOWER METTUR kaç haneye elektrik sağlayabilir?

Üretimi yaklaşık 62,628 haneye yetecek düzeydedir.

LOWER METTUR için belirtilen sahip kimdir?

Verilerde LOWER METTUR için belirtilen sahip: Tamil Nadu Power Distribution Corp Ltd [100%].

Açık kamu verilerinden oluşturulmuştur; kişisel bilgi yoktur. Bu siteyi işletiyor musunuz? Düzeltme veya kaldırma talebinde bulunun.