Strona główna / Azja / Chiny / Yinxing power station

Yinxing power station

Elektrownia. Źródło energii: węgiel. Lokalizacja: Ningxia Huizu Zizhiqu, Chiny. Współrzędne: 37.7274, 106.7409.

węgielNingxia Huizu ZizhiquChinyparametry ultra-nadkrytyczneCO₂ modelowane

Yinxing power station — elektrownia o mocy 1,320 MW. Źródło energii: węgiel. Lokalizacja: Ningxia Huizu Zizhiqu, Chiny. Właściciel wskazany w danych: Ningxia Energy Group Co. Na podstawie jej mocy zainstalowanej (szacunkowo) może zasilić około 1.7 mln gospodarstw domowych (szacunkowo). Zajmuje miejsce #612 spośród 6,685 elektrowni w Chiny według mocy zainstalowanej. Oddana do użytku w 2017 roku, ma około 9 lat — stosunkowo nowoczesna. Modelowana roczna emisja wynosi 5,495,700 t CO₂/rok (Climate TRACE), co odpowiada około 1.3 mln samochodom użytkowanym przez rok. W kontekście, węgiel dostarcza około 54.3% energii elektrycznej Chiny; krajowa sieć energetyczna średnio 525 gCO₂/kWh (41.7% niskoemisyjne) (2025).

1,320MW moc zainstalowana
1,651,885zasilanych gospodarstw (szacunkowo)
5,495,700t CO₂ / rok (Climate TRACE)
2017oddana do użytku (~9 lat)

Dane elektrowni: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id WRI1075777.

Stan danych

Znane dane

ObiektYinxing power station WRI
KrajChiny · Ningxia Huizu Zizhiqu WRI
Współrzędne37.7274, 106.7409 WRI
Paliwowęgiel WRI
MW moc zainstalowana1,320 MW GEM · 2026 · L100000101218; moc eksploatowana elektrowni
WłaścicielNingxia Energy Group Co WRI
Uruchomienie2017 WRI
Technologiaparametry ultra-nadkrytyczne WRI

Modelowane dane źródłowe

Emisje CO₂5,495,700 t CO₂·a⁻¹ modelowane · Climate TRACE

Obliczone z zestawu danych

Pozycja krajowa według mocy#612 / 6685 obliczone
Pozycja krajowa dla danego paliwa#441 / 1907 obliczone
Moc względem porównywalnych obiektów1.89× · 700 MW · n=1907 obliczone
Ekwiwalent zasilanych gospodarstw1,651,885 obliczone
Klimat8.7°C · HDD 3,696 wyliczone ze współrzędnych
Nasilenie środowiskoweC1 · 40/100 wyliczone ze współrzędnych

Brak danych

GWh zgłoszone / rokBrak danych brak w zestawie danych

Znane, modelowane i obliczone wartości są prezentowane oddzielnie. Brakujące pola są oznaczone jako niedostępne.

Pochodzenie danych

Pola mocy lub paliwa na tej stronie zawierają oznaczenie pochodzenia oparte na GEM, oficjalnym rejestrze, Wikidata, OSM albo porównaniu wielu źródeł.

moc: GEM · 2026 · L100000101218; paliwo: WRI GPPD

W kontekście: jak ta elektrownia się porównuje

Przy 1,320 MW, Yinxing power station jest znacznie powyżej mediana elektrowni węgiel w Chiny (700 MW). Technicznie jest opisywana jako parametry ultra-nadkrytyczne. Elektrownie węglowe spalają węgiel sproszkowany, aby wytwarzać parę wysokociśnieniową w turbinie; działają jako obciążenie podstawowe, ale są źródłem o najwyższej intensywności węgla i pierwszym celem wycofania lub modernizacji efektywności.

Porównanie zdolności obliczone na podstawie Globalnej Bazy Danych Elektrowni WRI; kontekst typu paliwa to ogólne tło inżynierskie.

~5,495,700 t CO₂/rok (modelowane) — w codziennym ujęciu

Roczne emisje tej instalacji są w przybliżeniu równoważne:

1.3 mlnsamochodów osobowych jeżdżących przez rok
738kroczne zużycie energii przez gospodarstwa domowe
92 mlnsadzonek drzew rosnących przez 10 lat, by je pochłonąć

Przeliczenia według US EPA Greenhouse Gas Equivalencies; modelowane emisje z Climate TRACE.

Moc w porównaniu z największymi elektrowniami węgiel w Chiny

East Hope Metals Wucaiwan power station: 7,000 MW7kEast Hope …Datang Tuoketuo power station: 6,720 MW7kDatang Tuo…Togtoh power station: 6,720 MW7kTogtoh pow…Ying Long Shan power station: 6,300 MW6kYing Long …Jiaxing power station: 6,030 MW6kJiaxing po…Guazhou Changle power station: 6,000 MW6kGuazhou Ch…Guodian Yulin Jingbian power station: 6,000 MW6kGuodian Yu…Guoxin Dafeng power station: 6,000 MW6kGuoxin Daf…

Moc zainstalowana (MW), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Właściciel

Właściciel wskazany w danych: Ningxia Energy Group Co. Wszystkie elektrownie tej firmy →

Klimat lokalny & kontekst termiczny

Źródło energii: węgiel. Ten obiekt spala węgiel, wytwarzając parę wysokociśnieniową napędzającą turbogenerator. Typ klimatu: zimny step półpustynny (Köppen BSk). Szerokość geograficzna: 37.7°N.

8.7°Cśrednia roczna temperatura
3,696stopniodni ogrzewania (baza 18°C)
326stopniodni chłodzenia (baza 18°C)
1,376 mwysokość n.p.m.

Średnia miesięczna temperatura

J: -7 °CJF: -3 °CFM: 3 °CMA: 11 °CAM: 16 °CMJ: 21 °CJJ: 23 °CJA: 21 °CAS: 16 °CSO: 9 °CON: 1 °CND: -5 °CD23 °C

Stopniodni ogrzewania są tutaj 50% powyżej mediany elektrowni w tym zbiorze danych — wskaźnik tego, ile dodatkowej energii muszą zastąpić podgrzewane urządzenia przez swoje powierzchnie zimą.

Klimatyczny indeks zapotrzebowania na ciepło: 80/100 — ta lokalizacja plasuje się w górna trzecia elektrowni, które pokrywamy pod względem stopniodni ogrzewania.

Normy klimatyczne: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); strefa: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Stopniodni & indeks zapotrzebowania na ciepło obliczone przez PowerAtlas — modelowany wskaźnik zapotrzebowania na ciepło, nie zmierzona wartość obiektu.

Klimat lokalizacji i surowość środowiska

Dla zewnętrznych elementów elektrowni — kotłów odzysknicowych (HRSG), kompensatorów, zaworów, kołnierzy i ich izolacji — lokalny klimat decyduje o tempie degradacji niezabezpieczonej stali i powłok. Lokalizacja ta znajduje się w łagodnym środowisku o niskiej korozyjności (szacowana klasa ISO 9223 C1 — Bardzo niska), a głównym czynnikiem stresu środowiskowego jest ścieranie przez pył.

C1korozyjność ISO 9223 (orientacyjna)
40/100wskaźnik surowości środowiska
30.1°Csezonowa amplituda temperatur
988 kmodległość od wybrzeża

Szacunek orientacyjny metodą informacyjną ISO 9223:2012 (korozyjność atmosferyczna na podstawie temperatury, czasu zwilżenia i zasolenia powietrza), z wykorzystaniem norm klimatycznych WorldClim, klasy Köppen-Geiger i odległości od wybrzeża. Orientacyjne, nie zmierzona szybkość korozji.

Jak wypada & pobliskie elektrownie

#441 największa elektrownia węgiel spośród 1907 w Chiny według mocy.

Chiny ma 1907 elektrownie węgiel w tym zbiorze danych, razem około 1,882,493 MW mocy.

Pobliskie elektrownie

Lokalizacja

Współrzędne 37.7274, 106.7409 z WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0). Wyświetl na OpenStreetMap.

Najczęstsze pytania

Jakim typem elektrowni jest Yinxing power station?

Yinxing power station — elektrownia o mocy 1,320 MW. Źródło energii: węgiel. Lokalizacja: Ningxia Huizu Zizhiqu, Chiny, oddana do użytku w 2017.

Ile gospodarstw domowych może zasilić Yinxing power station?

Jej moc wystarcza do zasilenia około 1,651,885 gospodarstw domowych (szacunkowo).

Kto jest wskazany jako właściciel Yinxing power station?

Właściciel obiektu Yinxing power station wskazany w danych: Ningxia Energy Group Co.

Ile CO₂ emituje Yinxing power station?

Dla Yinxing power station modelowana emisja wynosi około 5,495,700 ton CO₂ rocznie (Climate TRACE).

Zbudowane na podstawie otwartych danych publicznych; żadnych informacji osobowych. Czy prowadzisz ten obiekt? Poproś o korektę lub usunięcie.