Elektrownie w Azja

13,041 elektrowni w 47 krajach w Azja. Przeglądaj według kraju.

13,041elektrownie
6,076,899MW
47Kraj
5,865Mt CO₂/yr

Paliwo — Azja

węgiel: 3,476 elektrownie3kwęgielenergia słoneczna: 2,915 elektrownie3kenergia sł…gaz: 1,957 elektrownie2kgazenergia wodna: 1,755 elektrownie2kenergia wo…biomasa: 1,265 elektrownie1kbiomasaenergia wiatrowa: 1,010 elektrownie1kenergia wi…ropa: 388 elektrownie388ropaenergia jądrowa: 158 elektrownie158energia ją…

WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0) · Climate TRACE · US EPA · EU ETS

Kraje

KrajelektrownieMW
Chiny6,6852,933,424
Indie2,225976,637
Japonia692275,511
Turcja500229,416
Indonezja401160,906
Wietnam298201,337
Tajlandia23865,794
Korea Południowa216147,246
Filipiny18658,123
Iran172113,892
Arabia Saudyjska156151,716
Bangladesz12990,146
Pakistan12262,475
Irak9184,085
Malezja8253,877
Kazachstan8046,863
Izrael7024,690
Mjanma (Birma)6932,586
Tajwan6060,373
Zjednoczone Emiraty Arabskie6067,639

elektrownie — Azja

#ElektrowniaPaliwoKrajMW
1Three Gorges Damenergia wodnaChiny22,500
2Xiluoduenergia wodnaChiny13,860
3Baihetan Damenergia wodnaChiny13,050
4Jaitapur nuclear power plantenergia jądrowaIndie10,380
5Millenium power stationgazWietnam9,600
6Bailong nuclear power plantenergia jądrowaChiny8,100
7Kashiwazaki Kariwaenergia jądrowaJaponia7,965
8Xiangjiabaenergia wodnaChiny7,750
9Xudapu nuclear power plantenergia jądrowaChiny7,548
10Haixing nuclear power plantenergia jądrowaChiny7,500
11Lianjiang nuclear power plantenergia jądrowaChiny7,500
12Nanyang nuclear power plantenergia jądrowaChiny7,500
13Xiaomoshan nuclear power plantenergia jądrowaChiny7,500
14Kovvada nuclear power plantenergia jądrowaIndie7,500
15Lufeng nuclear power plantenergia jądrowaChiny7,400
16Jinqimen nuclear power plantenergia jądrowaChiny7,200
17Al-Nuwaiseeb power plantgazKuwejt7,200
18Cangnan San'ao nuclear power plantenergia jądrowaChiny7,020
19East Hope Metals Wucaiwan power stationwęgielChiny7,000
20Jieyang nuclear power plantenergia jądrowaChiny7,000

CO₂ — Azja

#ElektrowniaPaliwoKrajMt CO₂/yr
1TaeanwęgielKorea Południowa29.0
2Togtoh power stationwęgielChiny27.9
3Mundra Thermal Power Project (Adani)węgielIndie26.2
4ANPARAwęgielIndie24.7
5TAMNAR TPPwęgielIndie24.2
6CPI Changshu-1 power stationwęgielChiny23.8
7Jiaxing power stationwęgielChiny22.7
8Guohua Taishan power stationwęgielChiny22.3
9SHAIBAropaArabia Saudyjska22.0
10DangjinwęgielKorea Południowa21.8
11Ganneng Fengcheng power stationwęgielChiny21.3
12Tata Mundra Ultra Mega Power ProjectwęgielIndie21.2
13Guodian Beilun power stationwęgielChiny21.0
14East Hope Metals Wucaiwan power stationwęgielChiny20.9
15Qurayyah Thermal power plantgazArabia Saudyjska20.8