Strona główna / Azja / Wietnam / Vung Ang I

Vung Ang I

Elektrownia. Źródło energii: węgiel. Lokalizacja: Ha Tinh, Wietnam. Współrzędne: 18.0979, 106.38.

węgielHa TinhWietnam

Vung Ang I — elektrownia o mocy 1,245 MW. Źródło energii: węgiel. Lokalizacja: Ha Tinh, Wietnam. Właściciel wskazany w danych: Petrovietnam. Na podstawie jej mocy zainstalowanej (szacunkowo) może zasilić około 1.6 mln gospodarstw domowych (szacunkowo). Zajmuje miejsce #50 spośród 298 elektrowni w Wietnam według mocy zainstalowanej. W kontekście, węgiel dostarcza około 48.1% energii elektrycznej Wietnam; krajowa sieć energetyczna średnio 461 gCO₂/kWh (45.4% niskoemisyjne) (2025).

1,245MW moc zainstalowana
1,558,028zasilanych gospodarstw (szacunkowo)

Dane elektrowni: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id WRI1030758.

Stan danych

Znane dane

ObiektVung Ang I WRI
KrajWietnam · Ha Tinh WRI
Współrzędne18.0979, 106.38 WRI
Paliwowęgiel WRI
MW moc zainstalowana1,245 MW GEM · 2026 · L100000104310; część kompleksu wytwórczego
WłaścicielPetrovietnam WRI

Obliczone z zestawu danych

Emisje CO₂5,453,100 t CO₂·a⁻¹ obliczone
Pozycja krajowa według mocy#50 / 298 obliczone
Pozycja krajowa dla danego paliwa#16 / 51 obliczone
Moc względem porównywalnych obiektów1.92× · 650 MW · n=51 obliczone
Ekwiwalent zasilanych gospodarstw1,558,028 obliczone
Klimat24.8°C · HDD 0 wyliczone ze współrzędnych
Nasilenie środowiskoweC5 · 51/100 wyliczone ze współrzędnych

Brak danych

UruchomienieBrak danych brak w zestawie danych
TechnologiaBrak danych brak w zestawie danych
GWh zgłoszone / rokBrak danych brak w zestawie danych

Znane, modelowane i obliczone wartości są prezentowane oddzielnie. Brakujące pola są oznaczone jako niedostępne.

Pochodzenie mocy

Publiczna moc powyżej to bieżąca wartość z rekordu źródłowego. Kandydat z trackera 2026 podaje 1,860 MW dla Vung Ang power station, ale nie jest używany jako główna wartość publiczna, dopóki zakres nie zostanie zweryfikowany (blok vs eksploatacja vs całkowita moc zainstalowana/projektowa).

Pochodzenie danych

Pola mocy lub paliwa na tej stronie zawierają oznaczenie pochodzenia oparte na GEM, oficjalnym rejestrze, Wikidata, OSM albo porównaniu wielu źródeł.

moc: GEM · 2026 · L100000104310; paliwo: WRI GPPD

W kontekście: jak ta elektrownia się porównuje

Przy 1,245 MW, Vung Ang I jest znacznie powyżej mediana elektrowni węgiel w Wietnam (650 MW). Elektrownie węglowe spalają węgiel sproszkowany, aby wytwarzać parę wysokociśnieniową w turbinie; działają jako obciążenie podstawowe, ale są źródłem o najwyższej intensywności węgla i pierwszym celem wycofania lub modernizacji efektywności.

Porównanie zdolności obliczone na podstawie Globalnej Bazy Danych Elektrowni WRI; kontekst typu paliwa to ogólne tło inżynierskie.

Moc w porównaniu z największymi elektrowniami węgiel w Wietnam

Song Hau Thermal Power Plant: 5,200 MW5kSong Hau T…Dung Quat Economic Zone power station: 4,400 MW4kDung Quat …Kien Luong power station: 4,400 MW4kKien Luong…Long Phu Power Centre: 4,320 MW4kLong Phu P…Son My power station: 3,600 MW4kSon My pow…Binh Dinh power station: 3,200 MW3kBinh Dinh …Van Phong power station: 2,752 MW3kVan Phong …Phu Yen power station: 2,400 MW2kPhu Yen po…

Moc zainstalowana (MW), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Właściciel

Właściciel wskazany w danych: Petrovietnam.

Klimat lokalny & kontekst termiczny

Źródło energii: węgiel. Ten obiekt spala węgiel, wytwarzając parę wysokociśnieniową napędzającą turbogenerator. Typ klimatu: tropikalny monsunowy (Köppen Am). Szerokość geograficzna: 18.1°N.

24.8°Cśrednia roczna temperatura
0stopniodni ogrzewania (baza 18°C)
2,478stopniodni chłodzenia (baza 18°C)
28 mwysokość n.p.m.

Średnia miesięczna temperatura

J: 19 °CJF: 20 °CFM: 22 °CMA: 26 °CAM: 28 °CMJ: 29 °CJJ: 29 °CJA: 29 °CAS: 27 °CSO: 25 °CON: 22 °CND: 20 °CD29 °C

Ten wskaźnik klimatyczny opisuje zapotrzebowanie na ogrzewanie związane z temperaturą zewnętrzną. Nie mierzy zapotrzebowania elektrowni na ciepło procesowe.

Normy klimatyczne: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); strefa: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Stopniodni & indeks zapotrzebowania na ciepło obliczone przez PowerAtlas — modelowany wskaźnik zapotrzebowania na ciepło, nie zmierzona wartość obiektu.

Klimat lokalizacji i surowość środowiska

Dla zewnętrznych elementów elektrowni — kotłów odzysknicowych (HRSG), kompensatorów, zaworów, kołnierzy i ich izolacji — lokalny klimat decyduje o tempie degradacji niezabezpieczonej stali i powłok. Lokalizacja ta znajduje się w agresywnym środowisku o wysokiej korozyjności (szacowana klasa ISO 9223 C5 — Bardzo wysoka), a głównym czynnikiem stresu środowiskowego jest korozja wywołana solą morską.

C5korozyjność ISO 9223 (orientacyjna)
51/100wskaźnik surowości środowiska
10.3°Csezonowa amplituda temperatur
32 kmodległość od wybrzeża

Szacunek orientacyjny metodą informacyjną ISO 9223:2012 (korozyjność atmosferyczna na podstawie temperatury, czasu zwilżenia i zasolenia powietrza), z wykorzystaniem norm klimatycznych WorldClim, klasy Köppen-Geiger i odległości od wybrzeża. Orientacyjne, nie zmierzona szybkość korozji.

Jak wypada & pobliskie elektrownie

#16 największa elektrownia węgiel spośród 51 w Wietnam według mocy.

Wietnam ma 51 elektrownie węgiel w tym zbiorze danych, razem około 64,702 MW mocy.

Pobliskie elektrownie

Lokalizacja

Współrzędne 18.0979, 106.38 z WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0). Wyświetl na OpenStreetMap.

Najczęstsze pytania

Jakim typem elektrowni jest Vung Ang I?

Vung Ang I — elektrownia o mocy 1,245 MW. Źródło energii: węgiel. Lokalizacja: Ha Tinh, Wietnam.

Ile gospodarstw domowych może zasilić Vung Ang I?

Jej moc wystarcza do zasilenia około 1,558,028 gospodarstw domowych (szacunkowo).

Kto jest wskazany jako właściciel Vung Ang I?

Właściciel obiektu Vung Ang I wskazany w danych: Petrovietnam.

Zbudowane na podstawie otwartych danych publicznych; żadnych informacji osobowych. Czy prowadzisz ten obiekt? Poproś o korektę lub usunięcie.