Strona główna / Azja / Indie / VASAVADATTA CEMENT

VASAVADATTA CEMENT

Elektrownia. Źródło energii: węgiel. Lokalizacja: Karnataka, Indie. Współrzędne: 17.1605, 77.293.

węgielKarnatakaIndieCO₂ modelowane

VASAVADATTA CEMENT — elektrownia o mocy 50.7 MW. Źródło energii: węgiel. Lokalizacja: Karnataka, Indie. Właściciel wskazany w danych: Kesoram Industries ltd. Na podstawie jej mocy zainstalowanej (szacunkowo) może zasilić około 63k gospodarstw domowych (szacunkowo). Zajmuje miejsce #1042 spośród 2,225 elektrowni w Indie według mocy zainstalowanej. Modelowana roczna emisja wynosi 441,240 t CO₂/rok (Climate TRACE), co odpowiada około 103k samochodom użytkowanym przez rok. W kontekście, węgiel dostarcza około 70.8% energii elektrycznej Indie; krajowa sieć energetyczna średnio 670 gCO₂/kWh (26.7% niskoemisyjne) (2025).

50.7MW moc zainstalowana
63,447zasilanych gospodarstw (szacunkowo)
441,240t CO₂ / rok (Climate TRACE)

Dane elektrowni: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id WRI1019936.

Stan danych

Znane dane

ObiektVASAVADATTA CEMENT WRI
KrajIndie · Karnataka WRI
Współrzędne17.1605, 77.293 WRI
Paliwowęgiel WRI
MW moc zainstalowana50.7 MW WRI GPPD; rekord źródłowy
WłaścicielKesoram Industries ltd WRI

Modelowane dane źródłowe

Emisje CO₂441,240 t CO₂·a⁻¹ modelowane · Climate TRACE

Obliczone z zestawu danych

Pozycja krajowa według mocy#1042 / 2225 obliczone
Pozycja krajowa dla danego paliwa#651 / 713 obliczone
Moc względem porównywalnych obiektów0.05× · 1,000 MW · n=713 obliczone
Ekwiwalent zasilanych gospodarstw63,447 obliczone
Klimat26.9°C · HDD 0 wyliczone ze współrzędnych
Nasilenie środowiskoweC3 · 38/100 wyliczone ze współrzędnych

Brak danych

UruchomienieBrak danych brak w zestawie danych
TechnologiaBrak danych brak w zestawie danych
GWh zgłoszone / rokBrak danych brak w zestawie danych

Znane, modelowane i obliczone wartości są prezentowane oddzielnie. Brakujące pola są oznaczone jako niedostępne.

Pochodzenie danych

Pola mocy i paliwa na tej stronie zawierają wartości z rekordu źródłowego pierwotnego otwartego zbioru danych. Są przydatne do identyfikacji i klasyfikacji, ale nie zostały jeszcze zaktualizowane do wartości na 2026 r. zweryfikowanej w oficjalnym rejestrze lub dla lokalizacji GEM.

moc: WRI GPPD; paliwo: WRI GPPD

W kontekście: jak ta elektrownia się porównuje

Przy 50.7 MW, VASAVADATTA CEMENT jest poniżej mediana elektrowni węgiel w Indie (1,000 MW). Elektrownie węglowe spalają węgiel sproszkowany, aby wytwarzać parę wysokociśnieniową w turbinie; działają jako obciążenie podstawowe, ale są źródłem o najwyższej intensywności węgla i pierwszym celem wycofania lub modernizacji efektywności.

Porównanie zdolności obliczone na podstawie Globalnej Bazy Danych Elektrowni WRI; kontekst typu paliwa to ogólne tło inżynierskie.

~441,240 t CO₂/rok (modelowane) — w codziennym ujęciu

Roczne emisje tej instalacji są w przybliżeniu równoważne:

103ksamochodów osobowych jeżdżących przez rok
59kroczne zużycie energii przez gospodarstwa domowe
7.4 mlnsadzonek drzew rosnących przez 10 lat, by je pochłonąć

Przeliczenia według US EPA Greenhouse Gas Equivalencies; modelowane emisje z Climate TRACE.

Moc w porównaniu z największymi elektrowniami węgiel w Indie

Ontimavadi power station: 6,300 MW6kOntimavadi…Welspun Mega Industrial & Energy Park: 5,280 MW5kWelspun Me…Darlipali power station: 4,800 MW5kDarlipali …VINDH_CHAL STPS: 4,760 MW5kVINDH_CHAL…MUNDRA TPP: 4,620 MW5kMUNDRA TPPMundra Thermal Power Project (Adani): 4,620 MW5kMundra The…MUNDRA UMPP: 4,000 MW4kMUNDRA UMPPTata Mundra Ultra Mega Power Project: 4,000 MW4kTata Mundr…

Moc zainstalowana (MW), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Właściciel

Właściciel wskazany w danych: Kesoram Industries ltd.

Klimat lokalny & kontekst termiczny

Źródło energii: węgiel. Ten obiekt spala węgiel, wytwarzając parę wysokociśnieniową napędzającą turbogenerator. Typ klimatu: sawanna tropikalna (Köppen Aw). Szerokość geograficzna: 17.2°N.

26.9°Cśrednia roczna temperatura
0stopniodni ogrzewania (baza 18°C)
3,234stopniodni chłodzenia (baza 18°C)
493 mwysokość n.p.m.

Średnia miesięczna temperatura

J: 23 °CJF: 26 °CFM: 29 °CMA: 32 °CAM: 33 °CMJ: 29 °CJJ: 26 °CJA: 26 °CAS: 26 °CSO: 26 °CON: 24 °CND: 22 °CD33 °C

Ten wskaźnik klimatyczny opisuje zapotrzebowanie na ogrzewanie związane z temperaturą zewnętrzną. Nie mierzy zapotrzebowania elektrowni na ciepło procesowe.

Normy klimatyczne: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); strefa: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Stopniodni & indeks zapotrzebowania na ciepło obliczone przez PowerAtlas — modelowany wskaźnik zapotrzebowania na ciepło, nie zmierzona wartość obiektu.

Klimat lokalizacji i surowość środowiska

Dla zewnętrznych elementów elektrowni — kotłów odzysknicowych (HRSG), kompensatorów, zaworów, kołnierzy i ich izolacji — lokalny klimat decyduje o tempie degradacji niezabezpieczonej stali i powłok. Lokalizacja ta znajduje się w umiarkowanie korozyjnym środowisku (szacowana klasa ISO 9223 C3 — Åšrednia), a głównym czynnikiem stresu środowiskowego jest wilgotność i zwilżenie.

C3korozyjność ISO 9223 (orientacyjna)
38/100wskaźnik surowości środowiska
10.6°Csezonowa amplituda temperatur
351 kmodległość od wybrzeża

Szacunek orientacyjny metodą informacyjną ISO 9223:2012 (korozyjność atmosferyczna na podstawie temperatury, czasu zwilżenia i zasolenia powietrza), z wykorzystaniem norm klimatycznych WorldClim, klasy Köppen-Geiger i odległości od wybrzeża. Orientacyjne, nie zmierzona szybkość korozji.

Jak wypada & pobliskie elektrownie

#651 największa elektrownia węgiel spośród 713 w Indie według mocy.

Indie ma 713 elektrownie węgiel w tym zbiorze danych, razem około 805,419 MW mocy.

Pobliskie elektrownie

Lokalizacja

Współrzędne 17.1605, 77.293 z WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0). Wyświetl na OpenStreetMap.

Najczęstsze pytania

Jakim typem elektrowni jest VASAVADATTA CEMENT?

VASAVADATTA CEMENT — elektrownia o mocy 50.7 MW. Źródło energii: węgiel. Lokalizacja: Karnataka, Indie.

Ile gospodarstw domowych może zasilić VASAVADATTA CEMENT?

Jej moc wystarcza do zasilenia około 63,447 gospodarstw domowych (szacunkowo).

Kto jest wskazany jako właściciel VASAVADATTA CEMENT?

Właściciel obiektu VASAVADATTA CEMENT wskazany w danych: Kesoram Industries ltd.

Ile CO₂ emituje VASAVADATTA CEMENT?

Dla VASAVADATTA CEMENT modelowana emisja wynosi około 441,240 ton CO₂ rocznie (Climate TRACE).

Zbudowane na podstawie otwartych danych publicznych; żadnych informacji osobowych. Czy prowadzisz ten obiekt? Poproś o korektę lub usunięcie.