Strona główna / Azja / Indonezja / Tarahan power station

Tarahan power station

Elektrownia. Źródło energii: węgiel. Lokalizacja: Lampung, Indonezja. Współrzędne: -5.521207, 105.353477.

węgielLampungIndonezjaparametry podkrytyczne

Tarahan power station — elektrownia o mocy 500 MW. Źródło energii: węgiel. Lokalizacja: Lampung, Indonezja. Właściciel wskazany w danych: PT PLN (Persero) [100%]. Na podstawie jej mocy zainstalowanej (szacunkowo) może zasilić około 626k gospodarstw domowych (szacunkowo). Zajmuje miejsce #87 spośród 401 elektrowni w Indonezja według mocy zainstalowanej. Oddana do użytku w 2007 roku, ma około 19 lat — stosunkowo nowoczesna. W kontekście, węgiel dostarcza około 61.5% energii elektrycznej Indonezja; krajowa sieć energetyczna średnio 680 gCO₂/kWh (18.1% niskoemisyjne) (2024).

500MW moc zainstalowana
625,714zasilanych gospodarstw (szacunkowo)
2007oddana do użytku (~19 lat)

Dane elektrowni: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id GEM_coa_tarahan_indon.

Stan danych

Znane dane

ObiektTarahan power station GEM-coal
KrajIndonezja · Lampung GEM-coal
Współrzędne-5.521207, 105.353477 GEM-coal
Paliwowęgiel GEM-coal
MW moc zainstalowana500 MW GEM · 2026 · L100000102756; część kompleksu wytwórczego
WłaścicielPT PLN (Persero) [100%] GEM-coal
Uruchomienie2007 GEM-coal
Technologiaparametry podkrytyczne GEM-coal

Obliczone z zestawu danych

Emisje CO₂2,190,000 t CO₂·a⁻¹ obliczone
Pozycja krajowa według mocy#87 / 401 obliczone
Pozycja krajowa dla danego paliwa#59 / 191 obliczone
Moc względem porównywalnych obiektów2.27× · 220 MW · n=191 obliczone
Ekwiwalent zasilanych gospodarstw625,714 obliczone
Klimat25.7°C · HDD 0 wyliczone ze współrzędnych
Nasilenie środowiskoweC5 · 47/100 wyliczone ze współrzędnych

Brak danych

GWh zgłoszone / rokBrak danych brak w zestawie danych

Znane, modelowane i obliczone wartości są prezentowane oddzielnie. Brakujące pola są oznaczone jako niedostępne.

Pochodzenie mocy

Publiczna moc powyżej to bieżąca wartość z rekordu źródłowego. Kandydat z trackera 2026 podaje 200 MW dla Tarahan power station, ale nie jest używany jako główna wartość publiczna, dopóki zakres nie zostanie zweryfikowany (blok vs eksploatacja vs całkowita moc zainstalowana/projektowa).

Pochodzenie danych

Pola mocy lub paliwa na tej stronie zawierają oznaczenie pochodzenia oparte na GEM, oficjalnym rejestrze, Wikidata, OSM albo porównaniu wielu źródeł.

moc: GEM · 2026 · L100000102756; paliwo: GEM GCPT

W kontekście: jak ta elektrownia się porównuje

Przy 500 MW, Tarahan power station jest znacznie powyżej mediana elektrowni węgiel w Indonezja (220 MW). Technicznie jest opisywana jako parametry podkrytyczne. Elektrownie węglowe spalają węgiel sproszkowany, aby wytwarzać parę wysokociśnieniową w turbinie; działają jako obciążenie podstawowe, ale są źródłem o najwyższej intensywności węgla i pierwszym celem wycofania lub modernizacji efektywności.

Porównanie zdolności obliczone na podstawie Globalnej Bazy Danych Elektrowni WRI; kontekst typu paliwa to ogólne tło inżynierskie.

Moc w porównaniu z największymi elektrowniami węgiel w Indonezja

PLTU Paiton I Unit 7 & 8: 5,355 MW5kPLTU Paito…Weda Bay power station: 4,540 MW5kWeda Bay p…PLTU Suralaya: 3,400 MW3kPLTU Sural…Sulawesi Labota power station: 3,360 MW3kSulawesi L…Nanshan Industrial Park power station: 2,880 MW3kNanshan In…Bangko Tengah power station: 2,640 MW3kBangko Ten…Xinyi Group captive power station: 2,500 MW2kXinyi Grou…PT Halmahera Persada Lygend Nickel Smelter power station: 2,390 MW2kPT Halmahe…

Moc zainstalowana (MW), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Właściciel

Właściciel wskazany w danych: PT PLN (Persero) [100%].

Klimat lokalny & kontekst termiczny

Źródło energii: węgiel. Ten obiekt spala węgiel, wytwarzając parę wysokociśnieniową napędzającą turbogenerator. Typ klimatu: tropikalny las deszczowy (Köppen Af). Szerokość geograficzna: 5.5°S.

25.7°Cśrednia roczna temperatura
0stopniodni ogrzewania (baza 18°C)
2,799stopniodni chłodzenia (baza 18°C)
111 mwysokość n.p.m.

Średnia miesięczna temperatura

J: 25 °CJF: 25 °CFM: 26 °CMA: 26 °CAM: 26 °CMJ: 26 °CJJ: 25 °CJA: 26 °CAS: 26 °CSO: 26 °CON: 26 °CND: 25 °CD26 °C

Ten wskaźnik klimatyczny opisuje zapotrzebowanie na ogrzewanie związane z temperaturą zewnętrzną. Nie mierzy zapotrzebowania elektrowni na ciepło procesowe.

Normy klimatyczne: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); strefa: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Stopniodni & indeks zapotrzebowania na ciepło obliczone przez PowerAtlas — modelowany wskaźnik zapotrzebowania na ciepło, nie zmierzona wartość obiektu.

Klimat lokalizacji i surowość środowiska

Dla zewnętrznych elementów elektrowni — kotłów odzysknicowych (HRSG), kompensatorów, zaworów, kołnierzy i ich izolacji — lokalny klimat decyduje o tempie degradacji niezabezpieczonej stali i powłok. Lokalizacja ta znajduje się w agresywnym środowisku o wysokiej korozyjności (szacowana klasa ISO 9223 C5 — Bardzo wysoka), a głównym czynnikiem stresu środowiskowego jest korozja wywołana solą morską.

C5korozyjność ISO 9223 (orientacyjna)
47/100wskaźnik surowości środowiska
1.1°Csezonowa amplituda temperatur
23 kmodległość od wybrzeża

Szacunek orientacyjny metodą informacyjną ISO 9223:2012 (korozyjność atmosferyczna na podstawie temperatury, czasu zwilżenia i zasolenia powietrza), z wykorzystaniem norm klimatycznych WorldClim, klasy Köppen-Geiger i odległości od wybrzeża. Orientacyjne, nie zmierzona szybkość korozji.

Jak wypada & pobliskie elektrownie

#59 największa elektrownia węgiel spośród 191 w Indonezja według mocy.

Indonezja ma 191 elektrownie węgiel w tym zbiorze danych, razem około 101,995 MW mocy.

Pobliskie elektrownie

Lokalizacja

Współrzędne -5.521207, 105.353477 z WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0). Wyświetl na OpenStreetMap.

Najczęstsze pytania

Jakim typem elektrowni jest Tarahan power station?

Tarahan power station — elektrownia o mocy 500 MW. Źródło energii: węgiel. Lokalizacja: Lampung, Indonezja, oddana do użytku w 2007.

Ile gospodarstw domowych może zasilić Tarahan power station?

Jej moc wystarcza do zasilenia około 625,714 gospodarstw domowych (szacunkowo).

Kto jest wskazany jako właściciel Tarahan power station?

Właściciel obiektu Tarahan power station wskazany w danych: PT PLN (Persero) [100%].

Zbudowane na podstawie otwartych danych publicznych; żadnych informacji osobowych. Czy prowadzisz ten obiekt? Poproś o korektę lub usunięcie.