Strona główna / Azja / Chiny / Shenhua Shentou power station

Shenhua Shentou power station

Elektrownia. Źródło energii: węgiel. Lokalizacja: Shanxi Sheng, Chiny. Współrzędne: 39.3648, 112.5333.

węgielShanxi ShengChinyparametry podkrytyczneCO₂ modelowane

Shenhua Shentou power station — elektrownia o mocy 2,000 MW. Źródło energii: węgiel. Lokalizacja: Shanxi Sheng, Chiny. Właściciel wskazany w danych: State Energy Group Shanxi Shentou No.2 Power Plant Co Ltd. Na podstawie jej mocy zainstalowanej (szacunkowo) może zasilić około 2.5 mln gospodarstw domowych (szacunkowo). Zajmuje miejsce #312 spośród 6,685 elektrowni w Chiny według mocy zainstalowanej. Oddana do użytku w 1992 roku, ma około 34 lat — o ugruntowanej pozycji. Modelowana roczna emisja wynosi 8,546,600 t CO₂/rok (Climate TRACE), co odpowiada około 2.0 mln samochodom użytkowanym przez rok. W kontekście, węgiel dostarcza około 54.3% energii elektrycznej Chiny; krajowa sieć energetyczna średnio 525 gCO₂/kWh (41.7% niskoemisyjne) (2025).

2,000MW moc zainstalowana
2,502,857zasilanych gospodarstw (szacunkowo)
8,546,600t CO₂ / rok (Climate TRACE)
1992oddana do użytku (~34 lat)

Dane elektrowni: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id CT-2256.

Stan danych

Znane dane

ObiektShenhua Shentou power station Climate TRACE
KrajChiny · Shanxi Sheng Climate TRACE
Współrzędne39.3648, 112.5333 Climate TRACE
Paliwowęgiel Climate TRACE
MW moc zainstalowana2,000 MW Climate TRACE; rekord źródłowy
WłaścicielState Energy Group Shanxi Shentou No.2 Power Plant Co Ltd Climate TRACE
Uruchomienie1992 Climate TRACE
Technologiaparametry podkrytyczne Climate TRACE

Modelowane dane źródłowe

Emisje CO₂8,546,600 t CO₂·a⁻¹ modelowane · Climate TRACE

Obliczone z zestawu danych

Pozycja krajowa według mocy#312 / 6685 obliczone
Pozycja krajowa dla danego paliwa#206 / 1907 obliczone
Moc względem porównywalnych obiektów2.86× · 700 MW · n=1907 obliczone
Ekwiwalent zasilanych gospodarstw2,502,857 obliczone
Klimat7.3°C · HDD 4,091 wyliczone ze współrzędnych
Nasilenie środowiskoweC2 · 32/100 wyliczone ze współrzędnych

Brak danych

GWh zgłoszone / rokBrak danych brak w zestawie danych

Znane, modelowane i obliczone wartości są prezentowane oddzielnie. Brakujące pola są oznaczone jako niedostępne.

Pochodzenie mocy

Publiczna moc powyżej to bieżąca wartość z rekordu źródłowego. Kandydat z trackera 2026 podaje 1,000 MW dla Shenhua Shentou power station, ale nie jest używany jako główna wartość publiczna, dopóki zakres nie zostanie zweryfikowany (blok vs eksploatacja vs całkowita moc zainstalowana/projektowa).

Pochodzenie danych

Pola mocy i paliwa na tej stronie zawierają wartości z rekordu źródłowego pierwotnego otwartego zbioru danych. Są przydatne do identyfikacji i klasyfikacji, ale nie zostały jeszcze zaktualizowane do wartości na 2026 r. zweryfikowanej w oficjalnym rejestrze lub dla lokalizacji GEM.

moc: Climate TRACE; paliwo: Climate TRACE

W kontekście: jak ta elektrownia się porównuje

Przy 2,000 MW, Shenhua Shentou power station jest znacznie powyżej mediana elektrowni węgiel w Chiny (700 MW). Technicznie jest opisywana jako parametry podkrytyczne. Elektrownie węglowe spalają węgiel sproszkowany, aby wytwarzać parę wysokociśnieniową w turbinie; działają jako obciążenie podstawowe, ale są źródłem o najwyższej intensywności węgla i pierwszym celem wycofania lub modernizacji efektywności.

Porównanie zdolności obliczone na podstawie Globalnej Bazy Danych Elektrowni WRI; kontekst typu paliwa to ogólne tło inżynierskie.

~8,546,600 t CO₂/rok (modelowane) — w codziennym ujęciu

Roczne emisje tej instalacji są w przybliżeniu równoważne:

2.0 mlnsamochodów osobowych jeżdżących przez rok
1.1 mlnroczne zużycie energii przez gospodarstwa domowe
142 mlnsadzonek drzew rosnących przez 10 lat, by je pochłonąć

Przeliczenia według US EPA Greenhouse Gas Equivalencies; modelowane emisje z Climate TRACE.

Moc w porównaniu z największymi elektrowniami węgiel w Chiny

East Hope Metals Wucaiwan power station: 7,000 MW7kEast Hope …Datang Tuoketuo power station: 6,720 MW7kDatang Tuo…Togtoh power station: 6,720 MW7kTogtoh pow…Ying Long Shan power station: 6,300 MW6kYing Long …Jiaxing power station: 6,030 MW6kJiaxing po…Guazhou Changle power station: 6,000 MW6kGuazhou Ch…Guodian Yulin Jingbian power station: 6,000 MW6kGuodian Yu…Guoxin Dafeng power station: 6,000 MW6kGuoxin Daf…

Moc zainstalowana (MW), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Właściciel

Właściciel wskazany w danych: State Energy Group Shanxi Shentou No.2 Power Plant Co Ltd.

Klimat lokalny & kontekst termiczny

Źródło energii: węgiel. Ten obiekt spala węgiel, wytwarzając parę wysokociśnieniową napędzającą turbogenerator. Typ klimatu: kontynentalny monsunowy z ciepłym latem (Köppen Dwb). Szerokość geograficzna: 39.4°N.

7.3°Cśrednia roczna temperatura
4,091stopniodni ogrzewania (baza 18°C)
227stopniodni chłodzenia (baza 18°C)
1,066 mwysokość n.p.m.

Średnia miesięczna temperatura

J: -9 °CJF: -5 °CFM: 1 °CMA: 9 °CAM: 16 °CMJ: 20 °CJJ: 22 °CJA: 20 °CAS: 15 °CSO: 8 °CON: 0 °CND: -7 °CD22 °C

Stopniodni ogrzewania są tutaj 66% powyżej mediany elektrowni w tym zbiorze danych — wskaźnik tego, ile dodatkowej energii muszą zastąpić podgrzewane urządzenia przez swoje powierzchnie zimą.

Klimatyczny indeks zapotrzebowania na ciepło: 85/100 — ta lokalizacja plasuje się w górna trzecia elektrowni, które pokrywamy pod względem stopniodni ogrzewania.

Normy klimatyczne: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); strefa: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Stopniodni & indeks zapotrzebowania na ciepło obliczone przez PowerAtlas — modelowany wskaźnik zapotrzebowania na ciepło, nie zmierzona wartość obiektu.

Klimat lokalizacji i surowość środowiska

Dla zewnętrznych elementów elektrowni — kotłów odzysknicowych (HRSG), kompensatorów, zaworów, kołnierzy i ich izolacji — lokalny klimat decyduje o tempie degradacji niezabezpieczonej stali i powłok. Lokalizacja ta znajduje się w łagodnym środowisku atmosferycznym (szacowana klasa ISO 9223 C2 — Niska), a głównym czynnikiem stresu środowiskowego jest cykliczne zmiany temperatury.

C2korozyjność ISO 9223 (orientacyjna)
32/100wskaźnik surowości środowiska
30.8°Csezonowa amplituda temperatur
462 kmodległość od wybrzeża

Szacunek orientacyjny metodą informacyjną ISO 9223:2012 (korozyjność atmosferyczna na podstawie temperatury, czasu zwilżenia i zasolenia powietrza), z wykorzystaniem norm klimatycznych WorldClim, klasy Köppen-Geiger i odległości od wybrzeża. Orientacyjne, nie zmierzona szybkość korozji.

Jak wypada & pobliskie elektrownie

#206 największa elektrownia węgiel spośród 1907 w Chiny według mocy.

Chiny ma 1907 elektrownie węgiel w tym zbiorze danych, razem około 1,882,493 MW mocy.

Pobliskie elektrownie

Lokalizacja

Współrzędne 39.3648, 112.5333 z WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0). Wyświetl na OpenStreetMap.

Najczęstsze pytania

Jakim typem elektrowni jest Shenhua Shentou power station?

Shenhua Shentou power station — elektrownia o mocy 2,000 MW. Źródło energii: węgiel. Lokalizacja: Shanxi Sheng, Chiny, oddana do użytku w 1992.

Ile gospodarstw domowych może zasilić Shenhua Shentou power station?

Jej moc wystarcza do zasilenia około 2,502,857 gospodarstw domowych (szacunkowo).

Kto jest wskazany jako właściciel Shenhua Shentou power station?

Właściciel obiektu Shenhua Shentou power station wskazany w danych: State Energy Group Shanxi Shentou No.2 Power Plant Co Ltd.

Ile CO₂ emituje Shenhua Shentou power station?

Dla Shenhua Shentou power station modelowana emisja wynosi około 8,546,600 ton CO₂ rocznie (Climate TRACE).

Zbudowane na podstawie otwartych danych publicznych; żadnych informacji osobowych. Czy prowadzisz ten obiekt? Poproś o korektę lub usunięcie.