Sangri

Elektrownia energia słoneczna w Tibet Autonomous Region, Chiny. Przybliżona lokalizacja 29.282, 91.886.

energia słonecznaTibet Autonomous RegionChinyAssumed PV

Sangri to energia słoneczna zakład energetyczny o mocy 10 MW w Tibet Autonomous Region, Chiny. Na podstawie jej mocy zainstalowanej (szacunkowo) może zasilić około 4.3k gospodarstw domowych (szacunkowo). Zajmuje miejsce #6229 spośród 6,685 elektrowni w Chiny według mocy zainstalowanej. Oddana do użytku w 2011 roku, ma około 15 lat — stosunkowo nowoczesna. Jako źródło niespalanego paliwa nie ma bezpośrednich emisji CO₂ z wytwarzania energii. W kontekście, energia słoneczna dostarcza około 11.1% energii elektrycznej Chiny; krajowa sieć energetyczna średnio 525 gCO₂/kWh (41.7% niskoemisyjne) (2025).

10MW moc zainstalowana
4,254zasilanych gospodarstw (szacunkowo)
2011oddana do użytku (~15 lat)

Dane elektrowni: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id WKS0062391.

Stan danych

Znane dane

ObiektSangri WRI
KrajChiny · Tibet Autonomous Region WRI
Współrzędne29.282, 91.886 WRI
Paliwoenergia słoneczna WRI
MW moc zainstalowana10 MW GEM · 2026 · L100000828925; moc eksploatowana elektrowni
Uruchomienie2011 WRI
TechnologiaAssumed PV WRI

Obliczone z zestawu danych

Pozycja krajowa według mocy#6229 / 6685 obliczone
Pozycja krajowa dla danego paliwa#1192 / 1318 obliczone
Moc względem porównywalnych obiektów0.50× · 20 MW · n=1318 obliczone
Ekwiwalent zasilanych gospodarstw4,254 obliczone
Klimat3.6°C · HDD 5,246 wyliczone ze współrzędnych
Nasilenie środowiskoweC1 · 25/100 wyliczone ze współrzędnych

Brak danych

WłaścicielBrak danych brak w zestawie danych
GWh zgłoszone / rokBrak danych brak w zestawie danych
Emisje CO₂nie dotyczy nie dotyczy

Znane, modelowane i obliczone wartości są prezentowane oddzielnie. Brakujące pola są oznaczone jako niedostępne.

Pochodzenie danych

Pola mocy lub paliwa na tej stronie zawierają oznaczenie pochodzenia oparte na GEM, oficjalnym rejestrze, Wikidata, OSM albo porównaniu wielu źródeł.

moc: GEM · 2026 · L100000828925; paliwo: WRI GPPD

W kontekście: jak ta elektrownia się porównuje

Przy 10 MW, Sangri jest poniżej mediana elektrowni energia słoneczna w Chiny (20 MW). Technicznie jest opisywana jako Assumed PV. Fotowoltaika słoneczna konwertuje bezpośrednio światło słoneczne w elektryczność bez części ruchomych ani paliwa; produkcja zmienia się w zależności od pory dnia i pogody, więc łączy się ją z magazynowaniem lub elastycznym wsparciem.

Porównanie zdolności obliczone na podstawie Globalnej Bazy Danych Elektrowni WRI; kontekst typu paliwa to ogólne tło inżynierskie.

Moc w porównaniu z największymi elektrowniami energia słoneczna w Chiny

Datong TopRunner: 1,000 MW1kDatong Top…Ili Kazakh I: 1,000 MW1kIli Kazakh…Yanchi: 1,000 MW1kYanchiToksun: 971 MW971ToksunHongshagang: 820 MW820HongshagangLongyangxia Solar-Hydro II: 530 MW530Longyangxi…Alashan 1p3: 500 MW500Alashan 1p3DhSP} CTGNE: 500 MW500DhSP} CTGNE

Moc zainstalowana (MW), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Klimat lokalny & kontekst termiczny

Ta elektrownia solar bezpośrednio zamienia światło słoneczne na energię elektryczną za pomocą paneli fotowoltaicznych. Leży w klimacie monsoon subarctic (Köppen Dwc) — półkula Północna, szerokość geograficzna 29.3°N — co kształtuje ile energii może produkować i jak jej produkcja zmienia się w ciągu roku.

3.6°Cśrednia roczna temperatura
5,246stopniodni ogrzewania (baza 18°C)
0stopniodni chłodzenia (baza 18°C)
4,149 mwysokość n.p.m.

Średnia miesięczna temperatura

J: -6 °CJF: -3 °CFM: 0 °CMA: 3 °CAM: 7 °CMJ: 11 °CJJ: 11 °CJA: 11 °CAS: 9 °CSO: 5 °CON: -1 °CND: -5 °CD11 °C

Stopniodni ogrzewania są tutaj 113% powyżej mediany elektrowni w tym zbiorze danych — wskaźnik tego, ile dodatkowej energii muszą zastąpić podgrzewane urządzenia przez swoje powierzchnie zimą.

Klimatyczny indeks zapotrzebowania na ciepło: 95/100 — ta lokalizacja plasuje się w górna trzecia elektrowni, które pokrywamy pod względem stopniodni ogrzewania.

Fotowoltaika traci ~0,35%/°C powyżej 25°C temperatury ogniwa — około 0.0% przy szczytach ciepłej pory roku tutaj (szacunkowo).

Normy klimatyczne: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); strefa: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Stopniodni & indeks zapotrzebowania na ciepło obliczone przez PowerAtlas — modelowany wskaźnik zapotrzebowania na ciepło, nie zmierzona wartość obiektu.

Klimat lokalizacji i surowość środowiska

Dla zewnętrznych elementów elektrowni — kotłów odzysknicowych (HRSG), kompensatorów, zaworów, kołnierzy i ich izolacji — lokalny klimat decyduje o tempie degradacji niezabezpieczonej stali i powłok. Lokalizacja ta znajduje się w łagodnym środowisku o niskiej korozyjności (szacowana klasa ISO 9223 C1 — Bardzo niska), a głównym czynnikiem stresu środowiskowego jest humidity / wetness.

C1korozyjność ISO 9223 (orientacyjna)
25/100wskaźnik surowości środowiska
17.3°Csezonowa amplituda temperatur
784 kmodległość od wybrzeża

Wyższa surowość środowiska to dokładnie miejsce, gdzie ochronna izolacja zdejmowalna zwraca się najbardziej: osłonięty mikroklimat spowalnia korozję, uszkodzenia UV i zmęczenie termiczne oraz wydłuża żywotność urządzeń zewnętrznych. To orientacyjny kontekst klimatyczny lokalizacji — nie ocena stanu konkretnej elektrowni ani operatora.

Szacunek orientacyjny metodą informacyjną ISO 9223:2012 (korozyjność atmosferyczna na podstawie temperatury, czasu zwilżenia i zasolenia powietrza), z wykorzystaniem norm klimatycznych WorldClim, klasy Köppen-Geiger i odległości od wybrzeża. Orientacyjne, nie zmierzona szybkość korozji.

Jak wypada & pobliskie elektrownie

#1192 największa elektrownia energia słoneczna spośród 1318 w Chiny według mocy.

Chiny ma 1318 elektrownie energia słoneczna w tym zbiorze danych, razem około 54,823 MW mocy.

Pobliskie elektrownie

Lokalizacja

Współrzędne 29.282, 91.886 z WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0). Wyświetl na OpenStreetMap.

Najczęstsze pytania

Jakim typem elektrowni jest Sangri?

Sangri to elektrownia 10 MW energia słoneczna w regionie Tibet Autonomous Region, Chiny, oddana do użytku w 2011.

Ile gospodarstw domowych może zasilić Sangri?

Jej moc wystarcza do zasilenia około 4,254 gospodarstw domowych (szacunkowo).

Zbudowane na podstawie otwartych danych publicznych; żadnych informacji osobowych. Czy prowadzisz ten obiekt? Poproś o korektę lub usunięcie.