Strona główna / Azja / Indie / RABRIYAWAS CEMENT

RABRIYAWAS CEMENT

Elektrownia. Źródło energii: węgiel. Lokalizacja: Rajasthan, Indie. Współrzędne: 26.2984, 74.1234.

węgielRajasthanIndie

RABRIYAWAS CEMENT — elektrownia o mocy 18.7 MW. Źródło energii: węgiel. Lokalizacja: Rajasthan, Indie. Właściciel wskazany w danych: Ambuja Cements ltd. Na podstawie jej mocy zainstalowanej (szacunkowo) może zasilić około 23k gospodarstw domowych (szacunkowo). Zajmuje miejsce #1603 spośród 2,225 elektrowni w Indie według mocy zainstalowanej. W kontekście, węgiel dostarcza około 70.8% energii elektrycznej Indie; krajowa sieć energetyczna średnio 670 gCO₂/kWh (26.7% niskoemisyjne) (2025).

18.7MW moc zainstalowana
23,401zasilanych gospodarstw (szacunkowo)

Dane elektrowni: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id WRI1019896.

Stan danych

Znane dane

ObiektRABRIYAWAS CEMENT WRI
KrajIndie · Rajasthan WRI
Współrzędne26.2984, 74.1234 WRI
Paliwowęgiel WRI
MW moc zainstalowana18.7 MW WRI GPPD; rekord źródłowy
WłaścicielAmbuja Cements ltd WRI

Obliczone z zestawu danych

Emisje CO₂81,906 t CO₂·a⁻¹ obliczone
Pozycja krajowa według mocy#1603 / 2225 obliczone
Pozycja krajowa dla danego paliwa#700 / 713 obliczone
Moc względem porównywalnych obiektów0.02× · 1,000 MW · n=713 obliczone
Ekwiwalent zasilanych gospodarstw23,401 obliczone
Klimat25.8°C · HDD 76 wyliczone ze współrzędnych
Nasilenie środowiskoweC1 · 45/100 wyliczone ze współrzędnych

Brak danych

UruchomienieBrak danych brak w zestawie danych
TechnologiaBrak danych brak w zestawie danych
GWh zgłoszone / rokBrak danych brak w zestawie danych

Znane, modelowane i obliczone wartości są prezentowane oddzielnie. Brakujące pola są oznaczone jako niedostępne.

Pochodzenie danych

Pola mocy i paliwa na tej stronie zawierają wartości z rekordu źródłowego pierwotnego otwartego zbioru danych. Są przydatne do identyfikacji i klasyfikacji, ale nie zostały jeszcze zaktualizowane do wartości na 2026 r. zweryfikowanej w oficjalnym rejestrze lub dla lokalizacji GEM.

moc: WRI GPPD; paliwo: WRI GPPD

W kontekście: jak ta elektrownia się porównuje

Przy 18.7 MW, RABRIYAWAS CEMENT jest poniżej mediana elektrowni węgiel w Indie (1,000 MW). Elektrownie węglowe spalają węgiel sproszkowany, aby wytwarzać parę wysokociśnieniową w turbinie; działają jako obciążenie podstawowe, ale są źródłem o najwyższej intensywności węgla i pierwszym celem wycofania lub modernizacji efektywności.

Porównanie zdolności obliczone na podstawie Globalnej Bazy Danych Elektrowni WRI; kontekst typu paliwa to ogólne tło inżynierskie.

Moc w porównaniu z największymi elektrowniami węgiel w Indie

Ontimavadi power station: 6,300 MW6kOntimavadi…Welspun Mega Industrial & Energy Park: 5,280 MW5kWelspun Me…Darlipali power station: 4,800 MW5kDarlipali …VINDH_CHAL STPS: 4,760 MW5kVINDH_CHAL…MUNDRA TPP: 4,620 MW5kMUNDRA TPPMundra Thermal Power Project (Adani): 4,620 MW5kMundra The…MUNDRA UMPP: 4,000 MW4kMUNDRA UMPPTata Mundra Ultra Mega Power Project: 4,000 MW4kTata Mundr…

Moc zainstalowana (MW), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Właściciel

Właściciel wskazany w danych: Ambuja Cements ltd.

Klimat lokalny & kontekst termiczny

Źródło energii: węgiel. Ten obiekt spala węgiel, wytwarzając parę wysokociśnieniową napędzającą turbogenerator. Typ klimatu: gorący step półpustynny (Köppen BSh). Szerokość geograficzna: 26.3°N.

25.8°Cśrednia roczna temperatura
76stopniodni ogrzewania (baza 18°C)
2,928stopniodni chłodzenia (baza 18°C)
397 mwysokość n.p.m.

Średnia miesięczna temperatura

J: 16 °CJF: 19 °CFM: 25 °CMA: 30 °CAM: 34 °CMJ: 34 °CJJ: 30 °CJA: 28 °CAS: 28 °CSO: 27 °CON: 22 °CND: 18 °CD34 °C

Stopniodni ogrzewania są tutaj 97% poniżej mediany elektrowni w tym zbiorze danych — wskaźnik tego, ile dodatkowej energii muszą zastąpić podgrzewane urządzenia przez swoje powierzchnie zimą.

Klimatyczny indeks zapotrzebowania na ciepło: 14/100 — ta lokalizacja plasuje się w dolna trzecia elektrowni, które pokrywamy pod względem stopniodni ogrzewania.

Normy klimatyczne: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); strefa: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Stopniodni & indeks zapotrzebowania na ciepło obliczone przez PowerAtlas — modelowany wskaźnik zapotrzebowania na ciepło, nie zmierzona wartość obiektu.

Klimat lokalizacji i surowość środowiska

Dla zewnętrznych elementów elektrowni — kotłów odzysknicowych (HRSG), kompensatorów, zaworów, kołnierzy i ich izolacji — lokalny klimat decyduje o tempie degradacji niezabezpieczonej stali i powłok. Lokalizacja ta znajduje się w łagodnym środowisku o niskiej korozyjności (szacowana klasa ISO 9223 C1 — Bardzo niska), a głównym czynnikiem stresu środowiskowego jest ścieranie przez pył.

C1korozyjność ISO 9223 (orientacyjna)
45/100wskaźnik surowości środowiska
17.5°Csezonowa amplituda temperatur
592 kmodległość od wybrzeża

Szacunek orientacyjny metodą informacyjną ISO 9223:2012 (korozyjność atmosferyczna na podstawie temperatury, czasu zwilżenia i zasolenia powietrza), z wykorzystaniem norm klimatycznych WorldClim, klasy Köppen-Geiger i odległości od wybrzeża. Orientacyjne, nie zmierzona szybkość korozji.

Jak wypada & pobliskie elektrownie

#700 największa elektrownia węgiel spośród 713 w Indie według mocy.

Indie ma 713 elektrownie węgiel w tym zbiorze danych, razem około 805,419 MW mocy.

Pobliskie elektrownie

Lokalizacja

Współrzędne 26.2984, 74.1234 z WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0). Wyświetl na OpenStreetMap.

Najczęstsze pytania

Jakim typem elektrowni jest RABRIYAWAS CEMENT?

RABRIYAWAS CEMENT — elektrownia o mocy 18.7 MW. Źródło energii: węgiel. Lokalizacja: Rajasthan, Indie.

Ile gospodarstw domowych może zasilić RABRIYAWAS CEMENT?

Jej moc wystarcza do zasilenia około 23,401 gospodarstw domowych (szacunkowo).

Kto jest wskazany jako właściciel RABRIYAWAS CEMENT?

Właściciel obiektu RABRIYAWAS CEMENT wskazany w danych: Ambuja Cements ltd.

Zbudowane na podstawie otwartych danych publicznych; żadnych informacji osobowych. Czy prowadzisz ten obiekt? Poproś o korektę lub usunięcie.