Strona główna / Azja / Japonia / Nanao-Ohta Shinko power station

Nanao-Ohta Shinko power station

Elektrownia. Źródło energii: węgiel. Lokalizacja: Ishikawa, Japonia. Współrzędne: 37.0664, 137.004.

węgielIshikawaJaponiaparametry ultra-nadkrytyczneCO₂ modelowane

Nanao-Ohta Shinko power station — elektrownia o mocy 1,200 MW. Źródło energii: węgiel. Lokalizacja: Ishikawa, Japonia. Właściciel wskazany w danych: Hokuriku Electric Power Co. Na podstawie jej mocy zainstalowanej (szacunkowo) może zasilić około 1.5 mln gospodarstw domowych (szacunkowo). Zajmuje miejsce #76 spośród 692 elektrowni w Japonia według mocy zainstalowanej. Oddana do użytku w 1997 roku, ma około 29 lat — o ugruntowanej pozycji. Modelowana roczna emisja wynosi 4,013,300 t CO₂/rok (Climate TRACE), co odpowiada około 936k samochodom użytkowanym przez rok. W kontekście, węgiel dostarcza około 32.1% energii elektrycznej Japonia; krajowa sieć energetyczna średnio 477 gCO₂/kWh (32.7% niskoemisyjne) (2025).

1,200MW moc zainstalowana
1,501,714zasilanych gospodarstw (szacunkowo)
4,013,300t CO₂ / rok (Climate TRACE)
1997oddana do użytku (~29 lat)

Dane elektrowni: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id WRI1000646.

Stan danych

Znane dane

ObiektNanao-Ohta Shinko power station WRI
KrajJaponia · Ishikawa WRI
Współrzędne37.0664, 137.004 WRI
Paliwowęgiel WRI
MW moc zainstalowana1,200 MW GEM · 2026 · L100000102875; moc eksploatowana elektrowni
WłaścicielHokuriku Electric Power Co WRI
Uruchomienie1997 WRI
Technologiaparametry ultra-nadkrytyczne WRI

Modelowane dane źródłowe

Emisje CO₂4,013,300 t CO₂·a⁻¹ modelowane · Climate TRACE

Obliczone z zestawu danych

Pozycja krajowa według mocy#76 / 692 obliczone
Pozycja krajowa dla danego paliwa#17 / 94 obliczone
Moc względem porównywalnych obiektów4.80× · 250 MW · n=94 obliczone
Ekwiwalent zasilanych gospodarstw1,501,714 obliczone
Klimat13.0°C · HDD 2,339 wyliczone ze współrzędnych
Nasilenie środowiskoweC4 · 43/100 wyliczone ze współrzędnych

Brak danych

GWh zgłoszone / rokBrak danych brak w zestawie danych

Znane, modelowane i obliczone wartości są prezentowane oddzielnie. Brakujące pola są oznaczone jako niedostępne.

Pochodzenie danych

Pola mocy lub paliwa na tej stronie zawierają oznaczenie pochodzenia oparte na GEM, oficjalnym rejestrze, Wikidata, OSM albo porównaniu wielu źródeł.

moc: GEM · 2026 · L100000102875; paliwo: WRI GPPD

W kontekście: jak ta elektrownia się porównuje

Przy 1,200 MW, Nanao-Ohta Shinko power station jest znacznie powyżej mediana elektrowni węgiel w Japonia (250 MW). Technicznie jest opisywana jako parametry ultra-nadkrytyczne. Elektrownie węglowe spalają węgiel sproszkowany, aby wytwarzać parę wysokociśnieniową w turbinie; działają jako obciążenie podstawowe, ale są źródłem o najwyższej intensywności węgla i pierwszym celem wycofania lub modernizacji efektywności.

Porównanie zdolności obliczone na podstawie Globalnej Bazy Danych Elektrowni WRI; kontekst typu paliwa to ogólne tło inżynierskie.

~4,013,300 t CO₂/rok (modelowane) — w codziennym ujęciu

Roczne emisje tej instalacji są w przybliżeniu równoważne:

936ksamochodów osobowych jeżdżących przez rok
539kroczne zużycie energii przez gospodarstwa domowe
67 mlnsadzonek drzew rosnących przez 10 lat, by je pochłonąć

Przeliczenia według US EPA Greenhouse Gas Equivalencies; modelowane emisje z Climate TRACE.

Moc w porównaniu z największymi elektrowniami węgiel w Japonia

Hekinan power station: 4,100 MW4kHekinan po…J-POWER Tachibana-wan power station: 2,100 MW2kJ-POWER Ta…Haramachi power station: 2,000 MW2kHaramachi …Hitachinaka power station: 2,000 MW2kHitachinak…Matsuura power station: 2,000 MW2kMatsuura p…Shinchi power station: 2,000 MW2kShinchi po…Nakoso power station: 1,975 MW2kNakoso pow…Maizuru power station: 1,800 MW2kMaizuru po…

Moc zainstalowana (MW), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Właściciel

Właściciel wskazany w danych: Hokuriku Electric Power Co. Wszystkie elektrownie tej firmy →

Klimat lokalny & kontekst termiczny

Źródło energii: węgiel. Ten obiekt spala węgiel, wytwarzając parę wysokociśnieniową napędzającą turbogenerator. Typ klimatu: wilgotny subtropikalny (Köppen Cfa). Szerokość geograficzna: 37.1°N.

13.0°Cśrednia roczna temperatura
2,339stopniodni ogrzewania (baza 18°C)
532stopniodni chłodzenia (baza 18°C)
116 mwysokość n.p.m.

Średnia miesięczna temperatura

J: 3 °CJF: 2 °CFM: 5 °CMA: 10 °CAM: 15 °CMJ: 19 °CJJ: 24 °CJA: 25 °CAS: 21 °CSO: 15 °CON: 10 °CND: 5 °CD25 °C

Stopniodni ogrzewania są tutaj 5% poniżej mediany elektrowni w tym zbiorze danych — wskaźnik tego, ile dodatkowej energii muszą zastąpić podgrzewane urządzenia przez swoje powierzchnie zimą.

Klimatyczny indeks zapotrzebowania na ciepło: 48/100 — ta lokalizacja plasuje się w środkowa trzecia elektrowni, które pokrywamy pod względem stopniodni ogrzewania.

Normy klimatyczne: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); strefa: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Stopniodni & indeks zapotrzebowania na ciepło obliczone przez PowerAtlas — modelowany wskaźnik zapotrzebowania na ciepło, nie zmierzona wartość obiektu.

Klimat lokalizacji i surowość środowiska

Dla zewnętrznych elementów elektrowni — kotłów odzysknicowych (HRSG), kompensatorów, zaworów, kołnierzy i ich izolacji — lokalny klimat decyduje o tempie degradacji niezabezpieczonej stali i powłok. Lokalizacja ta znajduje się w korozyjnym środowisku (szacowana klasa ISO 9223 C4 — Wysoka), a głównym czynnikiem stresu środowiskowego jest wilgotność i zwilżenie.

C4korozyjność ISO 9223 (orientacyjna)
43/100wskaźnik surowości środowiska
22.9°Csezonowa amplituda temperatur
29 kmodległość od wybrzeża

Szacunek orientacyjny metodą informacyjną ISO 9223:2012 (korozyjność atmosferyczna na podstawie temperatury, czasu zwilżenia i zasolenia powietrza), z wykorzystaniem norm klimatycznych WorldClim, klasy Köppen-Geiger i odległości od wybrzeża. Orientacyjne, nie zmierzona szybkość korozji.

Jak wypada & pobliskie elektrownie

#17 największa elektrownia węgiel spośród 94 w Japonia według mocy.

Japonia ma 94 elektrownie węgiel w tym zbiorze danych, razem około 53,431 MW mocy.

Pobliskie elektrownie

Lokalizacja

Współrzędne 37.0664, 137.004 z WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0). Wyświetl na OpenStreetMap.

Najczęstsze pytania

Jakim typem elektrowni jest Nanao-Ohta Shinko power station?

Nanao-Ohta Shinko power station — elektrownia o mocy 1,200 MW. Źródło energii: węgiel. Lokalizacja: Ishikawa, Japonia, oddana do użytku w 1997.

Ile gospodarstw domowych może zasilić Nanao-Ohta Shinko power station?

Jej moc wystarcza do zasilenia około 1,501,714 gospodarstw domowych (szacunkowo).

Kto jest wskazany jako właściciel Nanao-Ohta Shinko power station?

Właściciel obiektu Nanao-Ohta Shinko power station wskazany w danych: Hokuriku Electric Power Co.

Ile CO₂ emituje Nanao-Ohta Shinko power station?

Dla Nanao-Ohta Shinko power station modelowana emisja wynosi około 4,013,300 ton CO₂ rocznie (Climate TRACE).

Zbudowane na podstawie otwartych danych publicznych; żadnych informacji osobowych. Czy prowadzisz ten obiekt? Poproś o korektę lub usunięcie.