Strona główna / Azja / Indie / MANGALORE REFINERY

MANGALORE REFINERY

Elektrownia gaz w Karnataka, Indie. Przybliżona lokalizacja 12.9821, 74.8496.

gazKarnatakaIndieCO₂ modelowane

MANGALORE REFINERY to gaz elektrownia o mocy 229 MW w Karnataka, Indie. Obsługiwana przez Mangalore & petrochem. Na podstawie jej mocy zainstalowanej (szacunkowo) może zasilić około 258k gospodarstw domowych (szacunkowo). Zajmuje miejsce #705 spośród 2,225 elektrowni w Indie według mocy zainstalowanej. Oddana do użytku w 2014 roku, ma około 12 lat — stosunkowo nowoczesna. Modelowana roczna emisja wynosi 98,741 t CO₂/rok (Climate TRACE), co odpowiada około 23k samochodom użytkowanym przez rok. W kontekście, gaz dostarcza około 2.3% energii elektrycznej Indie; krajowa sieć energetyczna średnio 670 gCO₂/kWh (26.7% niskoemisyjne) (2025).

229MW moc zainstalowana
257,919zasilanych gospodarstw (szacunkowo)
98,741t CO₂ / rok (Climate TRACE)
2014oddana do użytku (~12 lat)

Dane elektrowni: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id WRI1019926.

Stan danych

Znane dane

ObiektMANGALORE REFINERY WRI
KrajIndie · Karnataka WRI
Współrzędne12.9821, 74.8496 WRI
Paliwogaz WRI
MW moc zainstalowana229 MW GEM · 2026 · L100000407597; moc eksploatowana elektrowni
WłaścicielMangalore & petrochem WRI
Uruchomienie2014 WRI

Modelowane dane źródłowe

Emisje CO₂98,741 t CO₂·a⁻¹ modelowane · Climate TRACE

Obliczone z zestawu danych

Pozycja krajowa według mocy#705 / 2225 obliczone
Pozycja krajowa dla danego paliwa#60 / 117 obliczone
Moc względem porównywalnych obiektów0.98× · 234.3 MW · n=117 obliczone
Ekwiwalent zasilanych gospodarstw257,919 obliczone
Klimat27.1°C · HDD 0 wyliczone ze współrzędnych
Nasilenie środowiskoweC5 · 49/100 wyliczone ze współrzędnych

Brak danych

TechnologiaBrak danych brak w zestawie danych
GWh zgłoszone / rokBrak danych brak w zestawie danych

Znane, modelowane i obliczone wartości są prezentowane oddzielnie. Brakujące pola są oznaczone jako niedostępne.

Pochodzenie mocy

Publiczna moc powyżej to bieżąca wartość z rekordu źródłowego. Kandydat z trackera 2026 podaje 229 MW dla Mangalore Refinery power plant, ale nie jest używany jako główna wartość publiczna, dopóki zakres nie zostanie zweryfikowany (blok vs eksploatacja vs całkowita moc zainstalowana/projektowa).

Pochodzenie danych

Pola mocy lub paliwa na tej stronie zawierają oznaczenie pochodzenia oparte na GEM, oficjalnym rejestrze, Wikidata, OSM albo porównaniu wielu źródeł.

moc: GEM · 2026 · L100000407597; paliwo: WRI GPPD

W kontekście: jak ta elektrownia się porównuje

Przy 229 MW, MANGALORE REFINERY jest około mediana elektrowni gaz w Indie (234.3 MW). Elektrownie gazowe spalają gaz ziemny w turbinach otwartoobjętościowych do szybkich szczytów, lub w jednostkach cyklu połączonego, które odzyskują ciepło spalin w HRSG, aby osiągnąć około 55–62% sprawności — najczystszą opcję paliwową.

Porównanie zdolności obliczone na podstawie Globalnej Bazy Danych Elektrowni WRI; kontekst typu paliwa to ogólne tło inżynierskie.

~98,741 t CO₂/rok (modelowane) — w codziennym ujęciu

Roczne emisje tej instalacji są w przybliżeniu równoważne:

23ksamochodów osobowych jeżdżących przez rok
13kroczne zużycie energii przez gospodarstwa domowe
1.6 millionsadzonek drzew rosnących przez 10 lat, by je pochłonąć

Przeliczenia według US EPA Greenhouse Gas Equivalencies; modelowane emisje z Climate TRACE.

Moc w porównaniu z największymi elektrowniami gaz w Indie

Godhra power station: 2,000 MW2kGodhra pow…RATNAGIRI GAS: 1,968 MW2kRATNAGIRI …Sugen Combined Cycle power plant: 1,532 MW2kSugen Comb…Pragati Combined Cycle Gas Turbine-III power station: 1,500 MW2kPragati Co…KONDAPALLI GT: 1,476 MW1kKONDAPALLI…PRAGATI CCCP -III: 1,371 MW1kPRAGATI CC…DGEN MEGA CCCP: 1,200 MW1kDGEN MEGA …DGEN Mega Combined Cycle power plant: 1,200 MW1kDGEN Mega …

Moc zainstalowana (MW), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Właściciel

Obsługiwana przez Mangalore & petrochem.

Klimat lokalny & kontekst termiczny

Ta elektrownia gas spala gaz ziemny w turbinie — często w układzie kombinowanym — do wytwarzania energii elektrycznej. Leży w klimacie tropical savanna (Köppen Aw) — półkula Północna, szerokość geograficzna 13.0°N — co kształtuje ile energii może produkować i jak jej produkcja zmienia się w ciągu roku.

27.1°Cśrednia roczna temperatura
0stopniodni ogrzewania (baza 18°C)
3,325stopniodni chłodzenia (baza 18°C)
46 mwysokość n.p.m.

Średnia miesięczna temperatura

J: 26 °CJF: 27 °CFM: 28 °CMA: 30 °CAM: 29 °CMJ: 27 °CJJ: 26 °CJA: 26 °CAS: 26 °CSO: 27 °CON: 27 °CND: 26 °CD30 °C

This site has effectively no heating season (tropical/equatorial climate), so winter heat loss is not the driver here. The thermal concern shifts to year-round process heat and humidity/heat-driven corrosion of hot equipment.

Turbina gazowa tutaj pracuje również ~8% poniżej swojej nominalnej mocy ISO (15°C) przy tej średniej rocznej (typowa krzywa CCGT, szacunkowo).

Normy klimatyczne: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); strefa: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Stopniodni & indeks zapotrzebowania na ciepło obliczone przez PowerAtlas — modelowany wskaźnik zapotrzebowania na ciepło, nie zmierzona wartość obiektu.

Klimat lokalizacji i surowość środowiska

Dla zewnętrznych elementów elektrowni — kotłów odzysknicowych (HRSG), kompensatorów, zaworów, kołnierzy i ich izolacji — lokalny klimat decyduje o tempie degradacji niezabezpieczonej stali i powłok. Lokalizacja ta znajduje się w agresywnym środowisku o wysokiej korozyjności (szacowana klasa ISO 9223 C5 — Bardzo wysoka), a głównym czynnikiem stresu środowiskowego jest marine salt corrosion.

C5korozyjność ISO 9223 (orientacyjna)
49/100wskaźnik surowości środowiska
4.0°Csezonowa amplituda temperatur
28 kmodległość od wybrzeża

Wyższa surowość środowiska to dokładnie miejsce, gdzie ochronna izolacja zdejmowalna zwraca się najbardziej: osłonięty mikroklimat spowalnia korozję, uszkodzenia UV i zmęczenie termiczne oraz wydłuża żywotność urządzeń zewnętrznych. To orientacyjny kontekst klimatyczny lokalizacji — nie ocena stanu konkretnej elektrowni ani operatora.

Szacunek orientacyjny metodą informacyjną ISO 9223:2012 (korozyjność atmosferyczna na podstawie temperatury, czasu zwilżenia i zasolenia powietrza), z wykorzystaniem norm klimatycznych WorldClim, klasy Köppen-Geiger i odległości od wybrzeża. Orientacyjne, nie zmierzona szybkość korozji.

Jak wypada & pobliskie elektrownie

#60 największa elektrownia gaz spośród 117 w Indie według mocy.

Indie ma 117 elektrownie gaz w tym zbiorze danych, razem około 43,650 MW mocy.

Pobliskie elektrownie

Lokalizacja

Współrzędne 12.9821, 74.8496 z WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0). Wyświetl na OpenStreetMap.

Najczęstsze pytania

Jakim typem elektrowni jest MANGALORE REFINERY?

MANGALORE REFINERY to elektrownia 229 MW gaz w regionie Karnataka, Indie, oddana do użytku w 2014.

Ile gospodarstw domowych może zasilić MANGALORE REFINERY?

Jej moc wystarcza do zasilenia około 257,919 gospodarstw domowych (szacunkowo).

Kto eksploatuje MANGALORE REFINERY?

MANGALORE REFINERY jest eksploatowany przez Mangalore & petrochem.

Ile CO₂ emituje MANGALORE REFINERY?

Dla MANGALORE REFINERY modelowana emisja wynosi około 98,741 ton CO₂ rocznie (Climate TRACE).

Zbudowane na podstawie otwartych danych publicznych; żadnych informacji osobowych. Czy prowadzisz ten obiekt? Poproś o korektę lub usunięcie.