Strona główna / Azja / Indie / Mandsaur power station

Mandsaur power station

Elektrownia. Źródło energii: węgiel. Lokalizacja: Madhya Pradesh, Indie. Współrzędne: 24.075305, 75.068178.

węgielMadhya PradeshIndie

Mandsaur power station — elektrownia o mocy 1,320 MW. Źródło energii: węgiel. Lokalizacja: Madhya Pradesh, Indie. Właściciel wskazany w danych: Chetak Enterprises Ltd [100%]. Na podstawie jej mocy zainstalowanej (szacunkowo) może zasilić około 1.7 mln gospodarstw domowych (szacunkowo). Zajmuje miejsce #280 spośród 2,225 elektrowni w Indie według mocy zainstalowanej. W kontekście, węgiel dostarcza około 70.8% energii elektrycznej Indie; krajowa sieć energetyczna średnio 670 gCO₂/kWh (26.7% niskoemisyjne) (2025).

1,320MW moc zainstalowana
1,651,885zasilanych gospodarstw (szacunkowo)

Dane elektrowni: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id GEM_coa_mandsaur_india.

Stan danych

Znane dane

ObiektMandsaur power station GEM-coal
KrajIndie · Madhya Pradesh GEM-coal
Współrzędne24.075305, 75.068178 GEM-coal
Paliwowęgiel GEM-coal
MW moc zainstalowana1,320 MW GEM GCPT; rekord źródłowy
WłaścicielChetak Enterprises Ltd [100%] GEM-coal

Obliczone z zestawu danych

Emisje CO₂5,781,600 t CO₂·a⁻¹ obliczone
Pozycja krajowa według mocy#280 / 2225 obliczone
Pozycja krajowa dla danego paliwa#260 / 713 obliczone
Moc względem porównywalnych obiektów1.32× · 1,000 MW · n=713 obliczone
Ekwiwalent zasilanych gospodarstw1,651,885 obliczone
Nasilenie środowiskoweC3 · 39/100 wyliczone ze współrzędnych

Brak danych

UruchomienieBrak danych brak w zestawie danych
TechnologiaBrak danych brak w zestawie danych
GWh zgłoszone / rokBrak danych brak w zestawie danych

Znane, modelowane i obliczone wartości są prezentowane oddzielnie. Brakujące pola są oznaczone jako niedostępne.

Pochodzenie danych

Pola mocy i paliwa na tej stronie zawierają wartości z rekordu źródłowego pierwotnego otwartego zbioru danych. Są przydatne do identyfikacji i klasyfikacji, ale nie zostały jeszcze zaktualizowane do wartości na 2026 r. zweryfikowanej w oficjalnym rejestrze lub dla lokalizacji GEM.

moc: GEM GCPT; paliwo: GEM GCPT

W kontekście: jak ta elektrownia się porównuje

Przy 1,320 MW, Mandsaur power station jest znacznie powyżej mediana elektrowni węgiel w Indie (1,000 MW). Elektrownie węglowe spalają węgiel sproszkowany, aby wytwarzać parę wysokociśnieniową w turbinie; działają jako obciążenie podstawowe, ale są źródłem o najwyższej intensywności węgla i pierwszym celem wycofania lub modernizacji efektywności.

Porównanie zdolności obliczone na podstawie Globalnej Bazy Danych Elektrowni WRI; kontekst typu paliwa to ogólne tło inżynierskie.

Moc w porównaniu z największymi elektrowniami węgiel w Indie

Ontimavadi power station: 6,300 MW6kOntimavadi…Welspun Mega Industrial & Energy Park: 5,280 MW5kWelspun Me…Darlipali power station: 4,800 MW5kDarlipali …VINDH_CHAL STPS: 4,760 MW5kVINDH_CHAL…MUNDRA TPP: 4,620 MW5kMUNDRA TPPMundra Thermal Power Project (Adani): 4,620 MW5kMundra The…MUNDRA UMPP: 4,000 MW4kMUNDRA UMPPTata Mundra Ultra Mega Power Project: 4,000 MW4kTata Mundr…

Moc zainstalowana (MW), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Właściciel

Właściciel wskazany w danych: Chetak Enterprises Ltd [100%].

Strefa klimatyczna & jak działa

Źródło energii: węgiel. Ten obiekt spala węgiel, wytwarzając parę wysokociśnieniową napędzającą turbogenerator. Typ klimatu: śródziemnomorski z gorącym latem (Köppen Csa). Szerokość geograficzna: 24.1°N.

~17°Ctypowa średnia roczna
~27°Ctypowa średnia ciepłego sezonu
Śródziemnomorski z gorącym latem: gorące lata i łagodne zimy

Strefa klimatyczna & typowe temperatury: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid).

Klimat lokalizacji i surowość środowiska

Dla zewnętrznych elementów elektrowni — kotłów odzysknicowych (HRSG), kompensatorów, zaworów, kołnierzy i ich izolacji — lokalny klimat decyduje o tempie degradacji niezabezpieczonej stali i powłok. Lokalizacja ta znajduje się w umiarkowanie korozyjnym środowisku (szacowana klasa ISO 9223 C3 — Åšrednia), a głównym czynnikiem stresu środowiskowego jest wilgotność i zwilżenie.

C3korozyjność ISO 9223 (orientacyjna)
39/100wskaźnik surowości środowiska
16.3°Csezonowa amplituda temperatur
427 kmodległość od wybrzeża

Szacunek orientacyjny metodą informacyjną ISO 9223:2012 (korozyjność atmosferyczna na podstawie temperatury, czasu zwilżenia i zasolenia powietrza), z wykorzystaniem norm klimatycznych WorldClim, klasy Köppen-Geiger i odległości od wybrzeża. Orientacyjne, nie zmierzona szybkość korozji.

Jak wypada & pobliskie elektrownie

#260 największa elektrownia węgiel spośród 713 w Indie według mocy.

Indie ma 713 elektrownie węgiel w tym zbiorze danych, razem około 805,419 MW mocy.

Pobliskie elektrownie

Lokalizacja

Współrzędne 24.075305, 75.068178 z WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0). Wyświetl na OpenStreetMap.

Najczęstsze pytania

Jakim typem elektrowni jest Mandsaur power station?

Mandsaur power station — elektrownia o mocy 1,320 MW. Źródło energii: węgiel. Lokalizacja: Madhya Pradesh, Indie.

Ile gospodarstw domowych może zasilić Mandsaur power station?

Jej moc wystarcza do zasilenia około 1,651,885 gospodarstw domowych (szacunkowo).

Kto jest wskazany jako właściciel Mandsaur power station?

Właściciel obiektu Mandsaur power station wskazany w danych: Chetak Enterprises Ltd [100%].

Zbudowane na podstawie otwartych danych publicznych; żadnych informacji osobowych. Czy prowadzisz ten obiekt? Poproś o korektę lub usunięcie.