Strona główna / Azja / Indie / Lal Kuan Mill power station

Lal Kuan Mill power station

Elektrownia. Źródło energii: węgiel. Lokalizacja: Uttarakhand, Indie. Współrzędne: 29.0665, 79.5189.

węgielUttarakhandIndieparametry podkrytyczneCO₂ modelowane

Lal Kuan Mill power station — elektrownia o mocy 85 MW. Źródło energii: węgiel. Lokalizacja: Uttarakhand, Indie. Właściciel wskazany w danych: Century Pulp And Paper Ltd. Na podstawie jej mocy zainstalowanej (szacunkowo) może zasilić około 106k gospodarstw domowych (szacunkowo). Zajmuje miejsce #918 spośród 2,225 elektrowni w Indie według mocy zainstalowanej. Oddana do użytku w 2011 roku, ma około 15 lat — stosunkowo nowoczesna. Modelowana roczna emisja wynosi 482,710 t CO₂/rok (Climate TRACE), co odpowiada około 113k samochodom użytkowanym przez rok. W kontekście, węgiel dostarcza około 70.8% energii elektrycznej Indie; krajowa sieć energetyczna średnio 670 gCO₂/kWh (26.7% niskoemisyjne) (2025).

85MW moc zainstalowana
106,371zasilanych gospodarstw (szacunkowo)
482,710t CO₂ / rok (Climate TRACE)
2011oddana do użytku (~15 lat)

Dane elektrowni: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id CT-4839.

Stan danych

Znane dane

ObiektLal Kuan Mill power station Climate TRACE
KrajIndie · Uttarakhand Climate TRACE
Współrzędne29.0665, 79.5189 Climate TRACE
Paliwowęgiel Climate TRACE
MW moc zainstalowana85 MW Climate TRACE; rekord źródłowy
WłaścicielCentury Pulp And Paper Ltd Climate TRACE
Uruchomienie2011 Climate TRACE
Technologiaparametry podkrytyczne Climate TRACE

Modelowane dane źródłowe

Emisje CO₂482,710 t CO₂·a⁻¹ modelowane · Climate TRACE

Obliczone z zestawu danych

Pozycja krajowa według mocy#918 / 2225 obliczone
Pozycja krajowa dla danego paliwa#611 / 713 obliczone
Moc względem porównywalnych obiektów0.09× · 1,000 MW · n=713 obliczone
Ekwiwalent zasilanych gospodarstw106,371 obliczone
Klimat24.6°C · HDD 176 wyliczone ze współrzędnych
Nasilenie środowiskoweC3 · 38/100 wyliczone ze współrzędnych

Brak danych

GWh zgłoszone / rokBrak danych brak w zestawie danych

Znane, modelowane i obliczone wartości są prezentowane oddzielnie. Brakujące pola są oznaczone jako niedostępne.

Pochodzenie mocy

Publiczna moc powyżej to bieżąca wartość z rekordu źródłowego. Kandydat z trackera 2026 podaje 43 MW dla Lal Kuan Mill power station, ale nie jest używany jako główna wartość publiczna, dopóki zakres nie zostanie zweryfikowany (blok vs eksploatacja vs całkowita moc zainstalowana/projektowa).

Pochodzenie danych

Pola mocy i paliwa na tej stronie zawierają wartości z rekordu źródłowego pierwotnego otwartego zbioru danych. Są przydatne do identyfikacji i klasyfikacji, ale nie zostały jeszcze zaktualizowane do wartości na 2026 r. zweryfikowanej w oficjalnym rejestrze lub dla lokalizacji GEM.

moc: Climate TRACE; paliwo: Climate TRACE

W kontekście: jak ta elektrownia się porównuje

Przy 85 MW, Lal Kuan Mill power station jest poniżej mediana elektrowni węgiel w Indie (1,000 MW). Technicznie jest opisywana jako parametry podkrytyczne. Elektrownie węglowe spalają węgiel sproszkowany, aby wytwarzać parę wysokociśnieniową w turbinie; działają jako obciążenie podstawowe, ale są źródłem o najwyższej intensywności węgla i pierwszym celem wycofania lub modernizacji efektywności.

Porównanie zdolności obliczone na podstawie Globalnej Bazy Danych Elektrowni WRI; kontekst typu paliwa to ogólne tło inżynierskie.

~482,710 t CO₂/rok (modelowane) — w codziennym ujęciu

Roczne emisje tej instalacji są w przybliżeniu równoważne:

113ksamochodów osobowych jeżdżących przez rok
65kroczne zużycie energii przez gospodarstwa domowe
8.0 mlnsadzonek drzew rosnących przez 10 lat, by je pochłonąć

Przeliczenia według US EPA Greenhouse Gas Equivalencies; modelowane emisje z Climate TRACE.

Moc w porównaniu z największymi elektrowniami węgiel w Indie

Ontimavadi power station: 6,300 MW6kOntimavadi…Welspun Mega Industrial & Energy Park: 5,280 MW5kWelspun Me…Darlipali power station: 4,800 MW5kDarlipali …VINDH_CHAL STPS: 4,760 MW5kVINDH_CHAL…MUNDRA TPP: 4,620 MW5kMUNDRA TPPMundra Thermal Power Project (Adani): 4,620 MW5kMundra The…MUNDRA UMPP: 4,000 MW4kMUNDRA UMPPTata Mundra Ultra Mega Power Project: 4,000 MW4kTata Mundr…

Moc zainstalowana (MW), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Właściciel

Właściciel wskazany w danych: Century Pulp And Paper Ltd.

Klimat lokalny & kontekst termiczny

Źródło energii: węgiel. Ten obiekt spala węgiel, wytwarzając parę wysokociśnieniową napędzającą turbogenerator. Typ klimatu: wilgotny subtropikalny (sucha zima) (Köppen Cwa). Szerokość geograficzna: 29.1°N.

24.6°Cśrednia roczna temperatura
176stopniodni ogrzewania (baza 18°C)
2,583stopniodni chłodzenia (baza 18°C)
211 mwysokość n.p.m.

Średnia miesięczna temperatura

J: 15 °CJF: 18 °CFM: 23 °CMA: 29 °CAM: 32 °CMJ: 32 °CJJ: 29 °CJA: 29 °CAS: 28 °CSO: 25 °CON: 20 °CND: 16 °CD32 °C

Stopniodni ogrzewania są tutaj 93% poniżej mediany elektrowni w tym zbiorze danych — wskaźnik tego, ile dodatkowej energii muszą zastąpić podgrzewane urządzenia przez swoje powierzchnie zimą.

Klimatyczny indeks zapotrzebowania na ciepło: 16/100 — ta lokalizacja plasuje się w dolna trzecia elektrowni, które pokrywamy pod względem stopniodni ogrzewania.

Normy klimatyczne: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); strefa: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Stopniodni & indeks zapotrzebowania na ciepło obliczone przez PowerAtlas — modelowany wskaźnik zapotrzebowania na ciepło, nie zmierzona wartość obiektu.

Klimat lokalizacji i surowość środowiska

Dla zewnętrznych elementów elektrowni — kotłów odzysknicowych (HRSG), kompensatorów, zaworów, kołnierzy i ich izolacji — lokalny klimat decyduje o tempie degradacji niezabezpieczonej stali i powłok. Lokalizacja ta znajduje się w umiarkowanie korozyjnym środowisku (szacowana klasa ISO 9223 C3 — Åšrednia), a głównym czynnikiem stresu środowiskowego jest wilgotność i zwilżenie.

C3korozyjność ISO 9223 (orientacyjna)
38/100wskaźnik surowości środowiska
16.8°Csezonowa amplituda temperatur
1121 kmodległość od wybrzeża

Szacunek orientacyjny metodą informacyjną ISO 9223:2012 (korozyjność atmosferyczna na podstawie temperatury, czasu zwilżenia i zasolenia powietrza), z wykorzystaniem norm klimatycznych WorldClim, klasy Köppen-Geiger i odległości od wybrzeża. Orientacyjne, nie zmierzona szybkość korozji.

Jak wypada & pobliskie elektrownie

#611 największa elektrownia węgiel spośród 713 w Indie według mocy.

Indie ma 713 elektrownie węgiel w tym zbiorze danych, razem około 805,419 MW mocy.

Pobliskie elektrownie

Lokalizacja

Współrzędne 29.0665, 79.5189 z WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0). Wyświetl na OpenStreetMap.

Najczęstsze pytania

Jakim typem elektrowni jest Lal Kuan Mill power station?

Lal Kuan Mill power station — elektrownia o mocy 85 MW. Źródło energii: węgiel. Lokalizacja: Uttarakhand, Indie, oddana do użytku w 2011.

Ile gospodarstw domowych może zasilić Lal Kuan Mill power station?

Jej moc wystarcza do zasilenia około 106,371 gospodarstw domowych (szacunkowo).

Kto jest wskazany jako właściciel Lal Kuan Mill power station?

Właściciel obiektu Lal Kuan Mill power station wskazany w danych: Century Pulp And Paper Ltd.

Ile CO₂ emituje Lal Kuan Mill power station?

Dla Lal Kuan Mill power station modelowana emisja wynosi około 482,710 ton CO₂ rocznie (Climate TRACE).

Zbudowane na podstawie otwartych danych publicznych; żadnych informacji osobowych. Czy prowadzisz ten obiekt? Poproś o korektę lub usunięcie.