Kashima

Elektrownia. Źródło energii: ropa. Lokalizacja: Ibaraki, Japonia. Współrzędne: 35.9409, 140.6888.

ropaIbarakiJaponiaCCGT · HRSGCO₂ modelowane

Kashima — elektrownia o mocy 4,400 MW. Źródło energii: ropa. Lokalizacja: Ibaraki, Japonia. Właściciel wskazany w danych: Tokyo. Na podstawie jej mocy zainstalowanej (szacunkowo) może zasilić około 3.3 mln gospodarstw domowych (szacunkowo). Zajmuje miejsce #9 spośród 692 elektrowni w Japonia według mocy zainstalowanej. Oddana do użytku w 2020 roku, ma około 6 lat — niedawno zbudowana. Modelowana roczna emisja wynosi 3,224,900 t CO₂/rok (Climate TRACE), co odpowiada około 752k samochodom użytkowanym przez rok. W kontekście, ropa dostarcza około 2.5% energii elektrycznej Japonia; krajowa sieć energetyczna średnio 477 gCO₂/kWh (32.7% niskoemisyjne) (2025).

4,400MW moc zainstalowana
3jednostka(-i) HRSG
3,303,771zasilanych gospodarstw (szacunkowo)
3,224,900t CO₂ / rok (Climate TRACE)
2020oddana do użytku (~6 lat)

Dane elektrowni: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id WRI1000622.

Stan danych

Znane dane

ObiektKashima WRI
KrajJaponia · Ibaraki WRI
Współrzędne35.9409, 140.6888 WRI
Paliworopa WRI
MW moc zainstalowana4,400 MW GEM · 2026 · L100000405164; część kompleksu wytwórczego
WłaścicielTokyo WRI
Uruchomienie2020 WRI
TechnologiaCCGT · HRSG WRI

Modelowane dane źródłowe

Emisje CO₂3,224,900 t CO₂·a⁻¹ modelowane · Climate TRACE

Obliczone z zestawu danych

Pozycja krajowa według mocy#9 / 692 obliczone
Pozycja krajowa dla danego paliwa#2 / 41 obliczone
Moc względem porównywalnych obiektów4.40× · 1,000 MW · n=41 obliczone
Ekwiwalent zasilanych gospodarstw3,303,771 obliczone
Klimat14.8°C · HDD 1,774 wyliczone ze współrzędnych
Nasilenie środowiskoweC4 · 44/100 wyliczone ze współrzędnych

Brak danych

GWh zgłoszone / rokBrak danych brak w zestawie danych

Znane, modelowane i obliczone wartości są prezentowane oddzielnie. Brakujące pola są oznaczone jako niedostępne.

Pochodzenie mocy

Publiczna moc powyżej to bieżąca wartość z rekordu źródłowego. Kandydat z trackera 2026 podaje 1,260 MW dla Kashima thermal power station, ale nie jest używany jako główna wartość publiczna, dopóki zakres nie zostanie zweryfikowany (blok vs eksploatacja vs całkowita moc zainstalowana/projektowa).

Pochodzenie danych

Pola mocy lub paliwa na tej stronie zawierają oznaczenie pochodzenia oparte na GEM, oficjalnym rejestrze, Wikidata, OSM albo porównaniu wielu źródeł.

moc: GEM · 2026 · L100000405164; paliwo: WRI GPPD

W kontekście: jak ta elektrownia się porównuje

Przy 4,400 MW, Kashima jest znacznie powyżej mediana elektrowni ropa w Japonia (1,000 MW). Technicznie jest opisywana jako CCGT; cykl połączony z generatorem pary o odzysku ciepła (HRSG). Elektrownie na olej spalają ciężkie oleje opałowe lub olej napędowy, zazwyczaj jako pojemność szczytowa lub zapasowa na wyspach i sieciach bez gazociągów; wysoki koszt paliwa utrzymuje ich wykorzystanie na niskim poziomie.

Porównanie zdolności obliczone na podstawie Globalnej Bazy Danych Elektrowni WRI; kontekst typu paliwa to ogólne tło inżynierskie.

~3,224,900 t CO₂/rok (modelowane) — w codziennym ujęciu

Roczne emisje tej instalacji są w przybliżeniu równoważne:

752ksamochodów osobowych jeżdżących przez rok
433kroczne zużycie energii przez gospodarstwa domowe
54 mlnsadzonek drzew rosnących przez 10 lat, by je pochłonąć

Przeliczenia według US EPA Greenhouse Gas Equivalencies; modelowane emisje z Climate TRACE.

Moc w porównaniu z największymi elektrowniami ropa w Japonia

Hirono: 4,400 MW4kHironoKashima: 4,400 MW4kKashimaChita: 3,966 MW4kChitaAnegasaki: 3,150 MW3kAnegasakiYokohama: 3,016 MW3kYokohamaYokosuka: 2,274 MW2kYokosukaKainan: 2,100 MW2kKainanAtsumi: 1,900 MW2kAtsumi

Moc zainstalowana (MW), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Właściciel

Właściciel wskazany w danych: Tokyo. Wszystkie elektrownie tej firmy →

Klimat lokalny & kontekst termiczny

Źródło energii: ropa. Ten obiekt spala olej lub olej napędowy do napędzania turbin lub silników tłokowych. Typ klimatu: wilgotny subtropikalny (Köppen Cfa). Szerokość geograficzna: 35.9°N.

14.8°Cśrednia roczna temperatura
1,774stopniodni ogrzewania (baza 18°C)
612stopniodni chłodzenia (baza 18°C)
7 mwysokość n.p.m.

Średnia miesięczna temperatura

J: 4 °CJF: 5 °CFM: 8 °CMA: 13 °CAM: 17 °CMJ: 20 °CJJ: 24 °CJA: 25 °CAS: 23 °CSO: 18 °CON: 12 °CND: 7 °CD25 °C

Stopniodni ogrzewania są tutaj 28% poniżej mediany elektrowni w tym zbiorze danych — wskaźnik tego, ile dodatkowej energii muszą zastąpić podgrzewane urządzenia przez swoje powierzchnie zimą.

Klimatyczny indeks zapotrzebowania na ciepło: 39/100 — ta lokalizacja plasuje się w środkowa trzecia elektrowni, które pokrywamy pod względem stopniodni ogrzewania.

Normy klimatyczne: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); strefa: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Stopniodni & indeks zapotrzebowania na ciepło obliczone przez PowerAtlas — modelowany wskaźnik zapotrzebowania na ciepło, nie zmierzona wartość obiektu.

Klimat lokalizacji i surowość środowiska

Dla zewnętrznych elementów elektrowni — kotłów odzysknicowych (HRSG), kompensatorów, zaworów, kołnierzy i ich izolacji — lokalny klimat decyduje o tempie degradacji niezabezpieczonej stali i powłok. Lokalizacja ta znajduje się w korozyjnym środowisku (szacowana klasa ISO 9223 C4 — Wysoka), a głównym czynnikiem stresu środowiskowego jest wilgotność i zwilżenie.

C4korozyjność ISO 9223 (orientacyjna)
44/100wskaźnik surowości środowiska
20.9°Csezonowa amplituda temperatur
43 kmodległość od wybrzeża

Szacunek orientacyjny metodą informacyjną ISO 9223:2012 (korozyjność atmosferyczna na podstawie temperatury, czasu zwilżenia i zasolenia powietrza), z wykorzystaniem norm klimatycznych WorldClim, klasy Köppen-Geiger i odległości od wybrzeża. Orientacyjne, nie zmierzona szybkość korozji.

Jak wypada & pobliskie elektrownie

#2 największa elektrownia ropa spośród 41 w Japonia według mocy.

Japonia ma 41 elektrownie ropa w tym zbiorze danych, razem około 48,987 MW mocy.

Pobliskie elektrownie

Lokalizacja

Współrzędne 35.9409, 140.6888 z WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0). Wyświetl na OpenStreetMap.

Najczęstsze pytania

Jakim typem elektrowni jest Kashima?

Kashima — elektrownia o mocy 4,400 MW. Źródło energii: ropa. Lokalizacja: Ibaraki, Japonia, oddana do użytku w 2020.

Ile gospodarstw domowych może zasilić Kashima?

Jej moc wystarcza do zasilenia około 3,303,771 gospodarstw domowych (szacunkowo).

Kto jest wskazany jako właściciel Kashima?

Właściciel obiektu Kashima wskazany w danych: Tokyo.

Ile CO₂ emituje Kashima?

Dla Kashima modelowana emisja wynosi około 3,224,900 ton CO₂ rocznie (Climate TRACE).

Zbudowane na podstawie otwartych danych publicznych; żadnych informacji osobowych. Czy prowadzisz ten obiekt? Poproś o korektę lub usunięcie.