Strona główna / Azja / Chiny / Huaneng Shanxi Ningwu Dongmafang Phase 1

Huaneng Shanxi Ningwu Dongmafang Phase 1

Elektrownia. Źródło energii: energia wiatrowa. Lokalizacja: Shanxi Sheng, Chiny. Współrzędne: 38.7036, 112.4244.

energia wiatrowaShanxi ShengChinylokalizacja lądowa

Huaneng Shanxi Ningwu Dongmafang Phase 1 — elektrownia o mocy 49 MW. Źródło energii: energia wiatrowa. Lokalizacja: Shanxi Sheng, Chiny. Właściciel wskazany w danych: Huaneng Xinzhou New Energy Power Generation Co Ltd [100%]. Na podstawie jej mocy zainstalowanej (szacunkowo) może zasilić około 42k gospodarstw domowych (szacunkowo). Zajmuje miejsce #3715 spośród 6,685 elektrowni w Chiny według mocy zainstalowanej. Oddana do użytku w 2011 roku, ma około 15 lat — stosunkowo nowoczesna. Jako źródło niespalanego paliwa nie ma bezpośrednich emisji CO₂ z wytwarzania energii. W kontekście, energia wiatrowa dostarcza około 10.7% energii elektrycznej Chiny; krajowa sieć energetyczna średnio 525 gCO₂/kWh (41.7% niskoemisyjne) (2025).

49MW moc zainstalowana
41,697zasilanych gospodarstw (szacunkowo)
2011oddana do użytku (~15 lat)

Dane elektrowni: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id WRI1071410.

Stan danych

Znane dane

ObiektHuaneng Shanxi Ningwu Dongmafang Phase 1 WRI
KrajChiny · Shanxi Sheng WRI
Współrzędne38.7036, 112.4244 WRI
Paliwoenergia wiatrowa WRI
MW moc zainstalowana49 MW GEM · 2026 · L100000901717; część kompleksu wytwórczego
WłaścicielHuaneng Xinzhou New Energy Power Generation Co Ltd [100%] WRI
Uruchomienie2011 WRI
Technologialokalizacja lądowa WRI

Obliczone z zestawu danych

Pozycja krajowa według mocy#3715 / 6685 obliczone
Pozycja krajowa dla danego paliwa#449 / 835 obliczone
Moc względem porównywalnych obiektów1.00× · 49 MW · n=835 obliczone
Ekwiwalent zasilanych gospodarstw41,697 obliczone
Klimat8.7°C · HDD 3,671 wyliczone ze współrzędnych
Nasilenie środowiskoweC2 · 32/100 wyliczone ze współrzędnych

Brak danych

GWh zgłoszone / rokBrak danych brak w zestawie danych
Emisje CO₂nie dotyczy nie dotyczy

Znane, modelowane i obliczone wartości są prezentowane oddzielnie. Brakujące pola są oznaczone jako niedostępne.

Pochodzenie mocy

Publiczna moc powyżej to bieżąca wartość z rekordu źródłowego. Kandydat z trackera 2026 podaje 150 MW dla Shanxi Ningwu Dongmafang wind farm, ale nie jest używany jako główna wartość publiczna, dopóki zakres nie zostanie zweryfikowany (blok vs eksploatacja vs całkowita moc zainstalowana/projektowa).

Pochodzenie danych

Pola mocy lub paliwa na tej stronie zawierają oznaczenie pochodzenia oparte na GEM, oficjalnym rejestrze, Wikidata, OSM albo porównaniu wielu źródeł.

moc: GEM · 2026 · L100000901717; paliwo: WRI GPPD

W kontekście: jak ta elektrownia się porównuje

Przy 49 MW, Huaneng Shanxi Ningwu Dongmafang Phase 1 jest około mediana elektrowni energia wiatrowa w Chiny (49 MW). Technicznie jest opisywana jako lokalizacja lądowa. Turbiny wiatrowe konwertują poruszające się powietrze na elektryczność; produkcja jest zmienna i zależna od lokalizacji, a nowoczesne turbiny zapewniają jedne z najniższych kosztów nowej generacji na wielu sieciach.

Porównanie zdolności obliczone na podstawie Globalnej Bazy Danych Elektrowni WRI; kontekst typu paliwa to ogólne tło inżynierskie.

Moc w porównaniu z największymi elektrowniami energia wiatrowa w Chiny

Gansu Wind Farm: 6,000 MW6kGansu Wind…Dabancheng Wind Farm: 500 MW500Dabancheng…Jilin Xiangyang 1st Phase Wind: 400 MW400Jilin Xian…Shanxi Pinglu Baiyushan: 350 MW350Shanxi Pin…Bayannur Wulanyiligeng Wind Farm: 300 MW300Bayannur W…Hebei Shangyi Dongshan: 300 MW300Hebei Shan…Huaneng Fuxin Zhangbei: 300 MW300Huaneng Fu…Huaneng Tongliao Kezuozhongqi Haorigetu: 300 MW300Huaneng To…

Moc zainstalowana (MW), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Właściciel

Właściciel wskazany w danych: Huaneng Xinzhou New Energy Power Generation Co Ltd [100%].

Klimat lokalny & kontekst termiczny

Źródło energii: energia wiatrowa. Ten obiekt zamienia energię kinetyczną wiatru na energię elektryczną przez wirniki turbinowe. Typ klimatu: kontynentalny monsunowy z ciepłym latem (Köppen Dwb). Szerokość geograficzna: 38.7°N.

8.7°Cśrednia roczna temperatura
3,671stopniodni ogrzewania (baza 18°C)
313stopniodni chłodzenia (baza 18°C)
925 mwysokość n.p.m.

Średnia miesięczna temperatura

J: -8 °CJF: -4 °CFM: 3 °CMA: 11 °CAM: 17 °CMJ: 21 °CJJ: 22 °CJA: 21 °CAS: 16 °CSO: 9 °CON: 1 °CND: -6 °CD22 °C

Stopniodni ogrzewania są tutaj 49% powyżej mediany elektrowni w tym zbiorze danych — wskaźnik tego, ile dodatkowej energii muszą zastąpić podgrzewane urządzenia przez swoje powierzchnie zimą.

Klimatyczny indeks zapotrzebowania na ciepło: 79/100 — ta lokalizacja plasuje się w górna trzecia elektrowni, które pokrywamy pod względem stopniodni ogrzewania.

Normy klimatyczne: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); strefa: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Stopniodni & indeks zapotrzebowania na ciepło obliczone przez PowerAtlas — modelowany wskaźnik zapotrzebowania na ciepło, nie zmierzona wartość obiektu.

Klimat lokalizacji i surowość środowiska

Dla zewnętrznych elementów elektrowni — kotłów odzysknicowych (HRSG), kompensatorów, zaworów, kołnierzy i ich izolacji — lokalny klimat decyduje o tempie degradacji niezabezpieczonej stali i powłok. Lokalizacja ta znajduje się w łagodnym środowisku atmosferycznym (szacowana klasa ISO 9223 C2 — Niska), a głównym czynnikiem stresu środowiskowego jest cykliczne zmiany temperatury.

C2korozyjność ISO 9223 (orientacyjna)
32/100wskaźnik surowości środowiska
29.9°Csezonowa amplituda temperatur
477 kmodległość od wybrzeża

Szacunek orientacyjny metodą informacyjną ISO 9223:2012 (korozyjność atmosferyczna na podstawie temperatury, czasu zwilżenia i zasolenia powietrza), z wykorzystaniem norm klimatycznych WorldClim, klasy Köppen-Geiger i odległości od wybrzeża. Orientacyjne, nie zmierzona szybkość korozji.

Jak wypada & pobliskie elektrownie

#449 największa elektrownia energia wiatrowa spośród 835 w Chiny według mocy.

Chiny ma 835 elektrownie energia wiatrowa w tym zbiorze danych, razem około 52,236 MW mocy.

Pobliskie elektrownie

Lokalizacja

Współrzędne 38.7036, 112.4244 z WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0). Wyświetl na OpenStreetMap.

Najczęstsze pytania

Jakim typem elektrowni jest Huaneng Shanxi Ningwu Dongmafang Phase 1?

Huaneng Shanxi Ningwu Dongmafang Phase 1 — elektrownia o mocy 49 MW. Źródło energii: energia wiatrowa. Lokalizacja: Shanxi Sheng, Chiny, oddana do użytku w 2011.

Ile gospodarstw domowych może zasilić Huaneng Shanxi Ningwu Dongmafang Phase 1?

Jej moc wystarcza do zasilenia około 41,697 gospodarstw domowych (szacunkowo).

Kto jest wskazany jako właściciel Huaneng Shanxi Ningwu Dongmafang Phase 1?

Właściciel obiektu Huaneng Shanxi Ningwu Dongmafang Phase 1 wskazany w danych: Huaneng Xinzhou New Energy Power Generation Co Ltd [100%].

Zbudowane na podstawie otwartych danych publicznych; żadnych informacji osobowych. Czy prowadzisz ten obiekt? Poproś o korektę lub usunięcie.