Strona główna / Azja / Chiny / Huaibei Hushan power station

Huaibei Hushan power station

Elektrownia. Źródło energii: węgiel. Lokalizacja: Anhui Sheng, Chiny. Współrzędne: 33.8678, 116.8598.

węgielAnhui ShengChinyparametry nadkrytyczne

Huaibei Hushan power station — elektrownia o mocy 1,320 MW. Źródło energii: węgiel. Lokalizacja: Anhui Sheng, Chiny. Właściciel wskazany w danych: Datang International Power Generation. Na podstawie jej mocy zainstalowanej (szacunkowo) może zasilić około 1.7 mln gospodarstw domowych (szacunkowo). Zajmuje miejsce #588 spośród 6,685 elektrowni w Chiny według mocy zainstalowanej. Oddana do użytku w 2013 roku, ma około 13 lat — stosunkowo nowoczesna. W kontekście, węgiel dostarcza około 54.3% energii elektrycznej Chiny; krajowa sieć energetyczna średnio 525 gCO₂/kWh (41.7% niskoemisyjne) (2025).

1,320MW moc zainstalowana
1,651,885zasilanych gospodarstw (szacunkowo)
2013oddana do użytku (~13 lat)

Dane elektrowni: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id WRI1070534.

Stan danych

Znane dane

ObiektHuaibei Hushan power station WRI
KrajChiny · Anhui Sheng WRI
Współrzędne33.8678, 116.8598 WRI
Paliwowęgiel WRI
MW moc zainstalowana1,320 MW GEM · 2026 · L100000100219; część kompleksu wytwórczego
WłaścicielDatang International Power Generation WRI
Uruchomienie2013 WRI
Technologiaparametry nadkrytyczne WRI

Obliczone z zestawu danych

Emisje CO₂5,781,600 t CO₂·a⁻¹ obliczone
Pozycja krajowa według mocy#588 / 6685 obliczone
Pozycja krajowa dla danego paliwa#418 / 1907 obliczone
Moc względem porównywalnych obiektów1.89× · 700 MW · n=1907 obliczone
Ekwiwalent zasilanych gospodarstw1,651,885 obliczone
Klimat15.2°C · HDD 2,069 wyliczone ze współrzędnych
Nasilenie środowiskoweC2 · 37/100 wyliczone ze współrzędnych

Brak danych

GWh zgłoszone / rokBrak danych brak w zestawie danych

Znane, modelowane i obliczone wartości są prezentowane oddzielnie. Brakujące pola są oznaczone jako niedostępne.

Pochodzenie danych

Pola mocy lub paliwa na tej stronie zawierają oznaczenie pochodzenia oparte na GEM, oficjalnym rejestrze, Wikidata, OSM albo porównaniu wielu źródeł.

moc: GEM · 2026 · L100000100219; paliwo: WRI GPPD

W kontekście: jak ta elektrownia się porównuje

Przy 1,320 MW, Huaibei Hushan power station jest znacznie powyżej mediana elektrowni węgiel w Chiny (700 MW). Technicznie jest opisywana jako parametry nadkrytyczne. Elektrownie węglowe spalają węgiel sproszkowany, aby wytwarzać parę wysokociśnieniową w turbinie; działają jako obciążenie podstawowe, ale są źródłem o najwyższej intensywności węgla i pierwszym celem wycofania lub modernizacji efektywności.

Porównanie zdolności obliczone na podstawie Globalnej Bazy Danych Elektrowni WRI; kontekst typu paliwa to ogólne tło inżynierskie.

Moc w porównaniu z największymi elektrowniami węgiel w Chiny

East Hope Metals Wucaiwan power station: 7,000 MW7kEast Hope …Datang Tuoketuo power station: 6,720 MW7kDatang Tuo…Togtoh power station: 6,720 MW7kTogtoh pow…Ying Long Shan power station: 6,300 MW6kYing Long …Jiaxing power station: 6,030 MW6kJiaxing po…Guazhou Changle power station: 6,000 MW6kGuazhou Ch…Guodian Yulin Jingbian power station: 6,000 MW6kGuodian Yu…Guoxin Dafeng power station: 6,000 MW6kGuoxin Daf…

Moc zainstalowana (MW), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Klimat lokalny & kontekst termiczny

Źródło energii: węgiel. Ten obiekt spala węgiel, wytwarzając parę wysokociśnieniową napędzającą turbogenerator. Typ klimatu: wilgotny subtropikalny (sucha zima) (Köppen Cwa). Szerokość geograficzna: 33.9°N.

15.2°Cśrednia roczna temperatura
2,069stopniodni ogrzewania (baza 18°C)
1,056stopniodni chłodzenia (baza 18°C)
33 mwysokość n.p.m.

Średnia miesięczna temperatura

J: 1 °CJF: 3 °CFM: 9 °CMA: 15 °CAM: 21 °CMJ: 26 °CJJ: 28 °CJA: 27 °CAS: 23 °CSO: 17 °CON: 9 °CND: 3 °CD28 °C

Stopniodni ogrzewania są tutaj 16% poniżej mediany elektrowni w tym zbiorze danych — wskaźnik tego, ile dodatkowej energii muszą zastąpić podgrzewane urządzenia przez swoje powierzchnie zimą.

Klimatyczny indeks zapotrzebowania na ciepło: 44/100 — ta lokalizacja plasuje się w środkowa trzecia elektrowni, które pokrywamy pod względem stopniodni ogrzewania.

Normy klimatyczne: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); strefa: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Stopniodni & indeks zapotrzebowania na ciepło obliczone przez PowerAtlas — modelowany wskaźnik zapotrzebowania na ciepło, nie zmierzona wartość obiektu.

Klimat lokalizacji i surowość środowiska

Dla zewnętrznych elementów elektrowni — kotłów odzysknicowych (HRSG), kompensatorów, zaworów, kołnierzy i ich izolacji — lokalny klimat decyduje o tempie degradacji niezabezpieczonej stali i powłok. Lokalizacja ta znajduje się w łagodnym środowisku atmosferycznym (szacowana klasa ISO 9223 C2 — Niska), a głównym czynnikiem stresu środowiskowego jest cykliczne zmiany temperatury.

C2korozyjność ISO 9223 (orientacyjna)
37/100wskaźnik surowości środowiska
26.7°Csezonowa amplituda temperatur
233 kmodległość od wybrzeża

Szacunek orientacyjny metodą informacyjną ISO 9223:2012 (korozyjność atmosferyczna na podstawie temperatury, czasu zwilżenia i zasolenia powietrza), z wykorzystaniem norm klimatycznych WorldClim, klasy Köppen-Geiger i odległości od wybrzeża. Orientacyjne, nie zmierzona szybkość korozji.

Jak wypada & pobliskie elektrownie

#418 największa elektrownia węgiel spośród 1907 w Chiny według mocy.

Chiny ma 1907 elektrownie węgiel w tym zbiorze danych, razem około 1,882,493 MW mocy.

Pobliskie elektrownie

Lokalizacja

Współrzędne 33.8678, 116.8598 z WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0). Wyświetl na OpenStreetMap.

Najczęstsze pytania

Jakim typem elektrowni jest Huaibei Hushan power station?

Huaibei Hushan power station — elektrownia o mocy 1,320 MW. Źródło energii: węgiel. Lokalizacja: Anhui Sheng, Chiny, oddana do użytku w 2013.

Ile gospodarstw domowych może zasilić Huaibei Hushan power station?

Jej moc wystarcza do zasilenia około 1,651,885 gospodarstw domowych (szacunkowo).

Kto jest wskazany jako właściciel Huaibei Hushan power station?

Właściciel obiektu Huaibei Hushan power station wskazany w danych: Datang International Power Generation.

Zbudowane na podstawie otwartych danych publicznych; żadnych informacji osobowych. Czy prowadzisz ten obiekt? Poproś o korektę lub usunięcie.