Strona główna / Azja / Indie / Ghatampur power station

Ghatampur power station

Elektrownia. Źródło energii: węgiel. Lokalizacja: Uttar Pradesh, Indie. Współrzędne: 25.975, 80.1889.

węgielUttar PradeshIndieparametry nadkrytyczneCO₂ modelowane

Ghatampur power station — elektrownia o mocy 660 MW. Źródło energii: węgiel. Lokalizacja: Uttar Pradesh, Indie. Właściciel wskazany w danych: Neyveli Uttar Pradesh Power Ltd. Na podstawie jej mocy zainstalowanej (szacunkowo) może zasilić około 826k gospodarstw domowych (szacunkowo). Zajmuje miejsce #457 spośród 2,225 elektrowni w Indie według mocy zainstalowanej. Oddana do użytku w 2024 roku, ma około 2 lat — niedawno zbudowana. Modelowana roczna emisja wynosi 2,418,700 t CO₂/rok (Climate TRACE), co odpowiada około 564k samochodom użytkowanym przez rok. W kontekście, węgiel dostarcza około 70.8% energii elektrycznej Indie; krajowa sieć energetyczna średnio 670 gCO₂/kWh (26.7% niskoemisyjne) (2025).

660MW moc zainstalowana
825,942zasilanych gospodarstw (szacunkowo)
2,418,700t CO₂ / rok (Climate TRACE)
2024oddana do użytku (~2 lat)

Dane elektrowni: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id CT-4774.

Stan danych

Znane dane

ObiektGhatampur power station Climate TRACE
KrajIndie · Uttar Pradesh Climate TRACE
Współrzędne25.975, 80.1889 Climate TRACE
Paliwowęgiel Climate TRACE
MW moc zainstalowana660 MW GEM · 2026 · L100000102628; część kompleksu wytwórczego
WłaścicielNeyveli Uttar Pradesh Power Ltd Climate TRACE
Uruchomienie2024 Climate TRACE
Technologiaparametry nadkrytyczne Climate TRACE

Modelowane dane źródłowe

Emisje CO₂2,418,700 t CO₂·a⁻¹ modelowane · Climate TRACE

Obliczone z zestawu danych

Pozycja krajowa według mocy#457 / 2225 obliczone
Pozycja krajowa dla danego paliwa#405 / 713 obliczone
Moc względem porównywalnych obiektów0.66× · 1,000 MW · n=713 obliczone
Ekwiwalent zasilanych gospodarstw825,942 obliczone
Klimat26.1°C · HDD 97 wyliczone ze współrzędnych
Nasilenie środowiskoweC3 · 41/100 wyliczone ze współrzędnych

Brak danych

GWh zgłoszone / rokBrak danych brak w zestawie danych

Znane, modelowane i obliczone wartości są prezentowane oddzielnie. Brakujące pola są oznaczone jako niedostępne.

Pochodzenie danych

Pola mocy lub paliwa na tej stronie zawierają oznaczenie pochodzenia oparte na GEM, oficjalnym rejestrze, Wikidata, OSM albo porównaniu wielu źródeł.

moc: GEM · 2026 · L100000102628; paliwo: Climate TRACE

W kontekście: jak ta elektrownia się porównuje

Przy 660 MW, Ghatampur power station jest poniżej mediana elektrowni węgiel w Indie (1,000 MW). Technicznie jest opisywana jako parametry nadkrytyczne. Elektrownie węglowe spalają węgiel sproszkowany, aby wytwarzać parę wysokociśnieniową w turbinie; działają jako obciążenie podstawowe, ale są źródłem o najwyższej intensywności węgla i pierwszym celem wycofania lub modernizacji efektywności.

Porównanie zdolności obliczone na podstawie Globalnej Bazy Danych Elektrowni WRI; kontekst typu paliwa to ogólne tło inżynierskie.

~2,418,700 t CO₂/rok (modelowane) — w codziennym ujęciu

Roczne emisje tej instalacji są w przybliżeniu równoważne:

564ksamochodów osobowych jeżdżących przez rok
325kroczne zużycie energii przez gospodarstwa domowe
40 mlnsadzonek drzew rosnących przez 10 lat, by je pochłonąć

Przeliczenia według US EPA Greenhouse Gas Equivalencies; modelowane emisje z Climate TRACE.

Moc w porównaniu z największymi elektrowniami węgiel w Indie

Ontimavadi power station: 6,300 MW6kOntimavadi…Welspun Mega Industrial & Energy Park: 5,280 MW5kWelspun Me…Darlipali power station: 4,800 MW5kDarlipali …VINDH_CHAL STPS: 4,760 MW5kVINDH_CHAL…MUNDRA TPP: 4,620 MW5kMUNDRA TPPMundra Thermal Power Project (Adani): 4,620 MW5kMundra The…MUNDRA UMPP: 4,000 MW4kMUNDRA UMPPTata Mundra Ultra Mega Power Project: 4,000 MW4kTata Mundr…

Moc zainstalowana (MW), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Właściciel

Właściciel wskazany w danych: Neyveli Uttar Pradesh Power Ltd.

Klimat lokalny & kontekst termiczny

Źródło energii: węgiel. Ten obiekt spala węgiel, wytwarzając parę wysokociśnieniową napędzającą turbogenerator. Typ klimatu: śródziemnomorski z gorącym latem (Köppen Csa). Szerokość geograficzna: 26.0°N.

26.1°Cśrednia roczna temperatura
97stopniodni ogrzewania (baza 18°C)
3,074stopniodni chłodzenia (baza 18°C)
115 mwysokość n.p.m.

Średnia miesięczna temperatura

J: 16 °CJF: 19 °CFM: 25 °CMA: 31 °CAM: 35 °CMJ: 35 °CJJ: 30 °CJA: 29 °CAS: 29 °CSO: 26 °CON: 21 °CND: 17 °CD35 °C

Stopniodni ogrzewania są tutaj 96% poniżej mediany elektrowni w tym zbiorze danych — wskaźnik tego, ile dodatkowej energii muszą zastąpić podgrzewane urządzenia przez swoje powierzchnie zimą.

Klimatyczny indeks zapotrzebowania na ciepło: 15/100 — ta lokalizacja plasuje się w dolna trzecia elektrowni, które pokrywamy pod względem stopniodni ogrzewania.

Normy klimatyczne: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); strefa: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Stopniodni & indeks zapotrzebowania na ciepło obliczone przez PowerAtlas — modelowany wskaźnik zapotrzebowania na ciepło, nie zmierzona wartość obiektu.

Klimat lokalizacji i surowość środowiska

Dla zewnętrznych elementów elektrowni — kotłów odzysknicowych (HRSG), kompensatorów, zaworów, kołnierzy i ich izolacji — lokalny klimat decyduje o tempie degradacji niezabezpieczonej stali i powłok. Lokalizacja ta znajduje się w umiarkowanie korozyjnym środowisku (szacowana klasa ISO 9223 C3 — Åšrednia), a głównym czynnikiem stresu środowiskowego jest wilgotność i zwilżenie.

C3korozyjność ISO 9223 (orientacyjna)
41/100wskaźnik surowości środowiska
18.9°Csezonowa amplituda temperatur
908 kmodległość od wybrzeża

Szacunek orientacyjny metodą informacyjną ISO 9223:2012 (korozyjność atmosferyczna na podstawie temperatury, czasu zwilżenia i zasolenia powietrza), z wykorzystaniem norm klimatycznych WorldClim, klasy Köppen-Geiger i odległości od wybrzeża. Orientacyjne, nie zmierzona szybkość korozji.

Jak wypada & pobliskie elektrownie

#405 największa elektrownia węgiel spośród 713 w Indie według mocy.

Indie ma 713 elektrownie węgiel w tym zbiorze danych, razem około 805,419 MW mocy.

Pobliskie elektrownie

Lokalizacja

Współrzędne 25.975, 80.1889 z WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0). Wyświetl na OpenStreetMap.

Najczęstsze pytania

Jakim typem elektrowni jest Ghatampur power station?

Ghatampur power station — elektrownia o mocy 660 MW. Źródło energii: węgiel. Lokalizacja: Uttar Pradesh, Indie, oddana do użytku w 2024.

Ile gospodarstw domowych może zasilić Ghatampur power station?

Jej moc wystarcza do zasilenia około 825,942 gospodarstw domowych (szacunkowo).

Kto jest wskazany jako właściciel Ghatampur power station?

Właściciel obiektu Ghatampur power station wskazany w danych: Neyveli Uttar Pradesh Power Ltd.

Ile CO₂ emituje Ghatampur power station?

Dla Ghatampur power station modelowana emisja wynosi około 2,418,700 ton CO₂ rocznie (Climate TRACE).

Zbudowane na podstawie otwartych danych publicznych; żadnych informacji osobowych. Czy prowadzisz ten obiekt? Poproś o korektę lub usunięcie.