Strona główna / Azja / Indie / CHANDRAPUR MANIKGHAR

CHANDRAPUR MANIKGHAR

Elektrownia. Źródło energii: węgiel. Lokalizacja: Maharashtra, Indie. Współrzędne: 19.7218, 79.1757.

węgielMaharashtraIndieCO₂ modelowane

CHANDRAPUR MANIKGHAR — elektrownia o mocy 10 MW. Źródło energii: węgiel. Lokalizacja: Maharashtra, Indie. Właściciel wskazany w danych: Manikghar Cement co. Na podstawie jej mocy zainstalowanej (szacunkowo) może zasilić około 13k gospodarstw domowych (szacunkowo). Zajmuje miejsce #1840 spośród 2,225 elektrowni w Indie według mocy zainstalowanej. Modelowana roczna emisja wynosi 56,792 t CO₂/rok (Climate TRACE), co odpowiada około 13k samochodom użytkowanym przez rok. W kontekście, węgiel dostarcza około 70.8% energii elektrycznej Indie; krajowa sieć energetyczna średnio 670 gCO₂/kWh (26.7% niskoemisyjne) (2025).

10MW moc zainstalowana
12,514zasilanych gospodarstw (szacunkowo)
56,792t CO₂ / rok (Climate TRACE)

Dane elektrowni: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id WRI1019949.

Stan danych

Znane dane

ObiektCHANDRAPUR MANIKGHAR WRI
KrajIndie · Maharashtra WRI
Współrzędne19.7218, 79.1757 WRI
Paliwowęgiel WRI
MW moc zainstalowana10 MW WRI GPPD; rekord źródłowy
WłaścicielManikghar Cement co WRI

Modelowane dane źródłowe

Emisje CO₂56,792 t CO₂·a⁻¹ modelowane · Climate TRACE

Obliczone z zestawu danych

Pozycja krajowa według mocy#1840 / 2225 obliczone
Pozycja krajowa dla danego paliwa#712 / 713 obliczone
Moc względem porównywalnych obiektów0.01× · 1,000 MW · n=713 obliczone
Ekwiwalent zasilanych gospodarstw12,514 obliczone
Klimat27.0°C · HDD 0 wyliczone ze współrzędnych
Nasilenie środowiskoweC3 · 40/100 wyliczone ze współrzędnych

Brak danych

UruchomienieBrak danych brak w zestawie danych
TechnologiaBrak danych brak w zestawie danych
GWh zgłoszone / rokBrak danych brak w zestawie danych

Znane, modelowane i obliczone wartości są prezentowane oddzielnie. Brakujące pola są oznaczone jako niedostępne.

Pochodzenie danych

Pola mocy i paliwa na tej stronie zawierają wartości z rekordu źródłowego pierwotnego otwartego zbioru danych. Są przydatne do identyfikacji i klasyfikacji, ale nie zostały jeszcze zaktualizowane do wartości na 2026 r. zweryfikowanej w oficjalnym rejestrze lub dla lokalizacji GEM.

moc: WRI GPPD; paliwo: WRI GPPD

W kontekście: jak ta elektrownia się porównuje

Przy 10 MW, CHANDRAPUR MANIKGHAR jest poniżej mediana elektrowni węgiel w Indie (1,000 MW). Elektrownie węglowe spalają węgiel sproszkowany, aby wytwarzać parę wysokociśnieniową w turbinie; działają jako obciążenie podstawowe, ale są źródłem o najwyższej intensywności węgla i pierwszym celem wycofania lub modernizacji efektywności.

Porównanie zdolności obliczone na podstawie Globalnej Bazy Danych Elektrowni WRI; kontekst typu paliwa to ogólne tło inżynierskie.

~56,792 t CO₂/rok (modelowane) — w codziennym ujęciu

Roczne emisje tej instalacji są w przybliżeniu równoważne:

13ksamochodów osobowych jeżdżących przez rok
7.6kroczne zużycie energii przez gospodarstwa domowe
947ksadzonek drzew rosnących przez 10 lat, by je pochłonąć

Przeliczenia według US EPA Greenhouse Gas Equivalencies; modelowane emisje z Climate TRACE.

Moc w porównaniu z największymi elektrowniami węgiel w Indie

Ontimavadi power station: 6,300 MW6kOntimavadi…Welspun Mega Industrial & Energy Park: 5,280 MW5kWelspun Me…Darlipali power station: 4,800 MW5kDarlipali …VINDH_CHAL STPS: 4,760 MW5kVINDH_CHAL…MUNDRA TPP: 4,620 MW5kMUNDRA TPPMundra Thermal Power Project (Adani): 4,620 MW5kMundra The…MUNDRA UMPP: 4,000 MW4kMUNDRA UMPPTata Mundra Ultra Mega Power Project: 4,000 MW4kTata Mundr…

Moc zainstalowana (MW), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Właściciel

Właściciel wskazany w danych: Manikghar Cement co.

Klimat lokalny & kontekst termiczny

Źródło energii: węgiel. Ten obiekt spala węgiel, wytwarzając parę wysokociśnieniową napędzającą turbogenerator. Typ klimatu: sawanna tropikalna (Köppen Aw). Szerokość geograficzna: 19.7°N.

27.0°Cśrednia roczna temperatura
0stopniodni ogrzewania (baza 18°C)
3,274stopniodni chłodzenia (baza 18°C)
360 mwysokość n.p.m.

Średnia miesięczna temperatura

J: 22 °CJF: 25 °CFM: 29 °CMA: 32 °CAM: 35 °CMJ: 32 °CJJ: 27 °CJA: 26 °CAS: 27 °CSO: 26 °CON: 22 °CND: 21 °CD35 °C

Ten wskaźnik klimatyczny opisuje zapotrzebowanie na ogrzewanie związane z temperaturą zewnętrzną. Nie mierzy zapotrzebowania elektrowni na ciepło procesowe.

Normy klimatyczne: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); strefa: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Stopniodni & indeks zapotrzebowania na ciepło obliczone przez PowerAtlas — modelowany wskaźnik zapotrzebowania na ciepło, nie zmierzona wartość obiektu.

Klimat lokalizacji i surowość środowiska

Dla zewnętrznych elementów elektrowni — kotłów odzysknicowych (HRSG), kompensatorów, zaworów, kołnierzy i ich izolacji — lokalny klimat decyduje o tempie degradacji niezabezpieczonej stali i powłok. Lokalizacja ta znajduje się w umiarkowanie korozyjnym środowisku (szacowana klasa ISO 9223 C3 — Åšrednia), a głównym czynnikiem stresu środowiskowego jest wilgotność i zwilżenie.

C3korozyjność ISO 9223 (orientacyjna)
40/100wskaźnik surowości środowiska
14.3°Csezonowa amplituda temperatur
463 kmodległość od wybrzeża

Szacunek orientacyjny metodą informacyjną ISO 9223:2012 (korozyjność atmosferyczna na podstawie temperatury, czasu zwilżenia i zasolenia powietrza), z wykorzystaniem norm klimatycznych WorldClim, klasy Köppen-Geiger i odległości od wybrzeża. Orientacyjne, nie zmierzona szybkość korozji.

Jak wypada & pobliskie elektrownie

#712 największa elektrownia węgiel spośród 713 w Indie według mocy.

Indie ma 713 elektrownie węgiel w tym zbiorze danych, razem około 805,419 MW mocy.

Pobliskie elektrownie

Lokalizacja

Współrzędne 19.7218, 79.1757 z WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0). Wyświetl na OpenStreetMap.

Najczęstsze pytania

Jakim typem elektrowni jest CHANDRAPUR MANIKGHAR?

CHANDRAPUR MANIKGHAR — elektrownia o mocy 10 MW. Źródło energii: węgiel. Lokalizacja: Maharashtra, Indie.

Ile gospodarstw domowych może zasilić CHANDRAPUR MANIKGHAR?

Jej moc wystarcza do zasilenia około 12,514 gospodarstw domowych (szacunkowo).

Kto jest wskazany jako właściciel CHANDRAPUR MANIKGHAR?

Właściciel obiektu CHANDRAPUR MANIKGHAR wskazany w danych: Manikghar Cement co.

Ile CO₂ emituje CHANDRAPUR MANIKGHAR?

Dla CHANDRAPUR MANIKGHAR modelowana emisja wynosi około 56,792 ton CO₂ rocznie (Climate TRACE).

Zbudowane na podstawie otwartych danych publicznych; żadnych informacji osobowych. Czy prowadzisz ten obiekt? Poproś o korektę lub usunięcie.