Strona główna / Azja / Chiny / Anshan Steel Company No 2 power station

Anshan Steel Company No 2 power station

Elektrownia. Źródło energii: węgiel. Lokalizacja: Liaoning, Chiny. Współrzędne: 41.133, 122.9649.

węgielLiaoningChinyturbina parowaCO₂ modelowane

Anshan Steel Company No 2 power station — elektrownia o mocy 425 MW. Źródło energii: węgiel. Lokalizacja: Liaoning, Chiny. Właściciel wskazany w danych: Anshan Iron and Steel Group Corporation (Ansteel). Na podstawie jej mocy zainstalowanej (szacunkowo) może zasilić około 532k gospodarstw domowych (szacunkowo). Zajmuje miejsce #1725 spośród 6,685 elektrowni w Chiny według mocy zainstalowanej. Oddana do użytku w 1973 roku, ma około 53 lat — starsza, instalacja historyczna. Modelowana roczna emisja wynosi 903,490 t CO₂/rok (Climate TRACE), co odpowiada około 211k samochodom użytkowanym przez rok. W kontekście, węgiel dostarcza około 54.3% energii elektrycznej Chiny; krajowa sieć energetyczna średnio 525 gCO₂/kWh (41.7% niskoemisyjne) (2025).

425MW moc zainstalowana
531,857zasilanych gospodarstw (szacunkowo)
903,490t CO₂ / rok (Climate TRACE)
1973oddana do użytku (~53 lat)

Dane elektrowni: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id WRI1070473.

Stan danych

Znane dane

ObiektAnshan Steel Company No 2 power station WRI
KrajChiny · Liaoning WRI
Współrzędne41.133, 122.9649 WRI
Paliwowęgiel WRI
MW moc zainstalowana425 MW GEM · 2026 · L100000101120; moc eksploatowana elektrowni
WłaścicielAnshan Iron and Steel Group Corporation (Ansteel) WRI
Uruchomienie1973 WRI
Technologiaturbina parowa WRI

Modelowane dane źródłowe

Emisje CO₂903,490 t CO₂·a⁻¹ modelowane · Climate TRACE

Obliczone z zestawu danych

Pozycja krajowa według mocy#1725 / 6685 obliczone
Pozycja krajowa dla danego paliwa#1285 / 1907 obliczone
Moc względem porównywalnych obiektów0.61× · 700 MW · n=1907 obliczone
Ekwiwalent zasilanych gospodarstw531,857 obliczone
Klimat8.6°C · HDD 3,861 wyliczone ze współrzędnych
Nasilenie środowiskoweC2 · 37/100 wyliczone ze współrzędnych

Brak danych

GWh zgłoszone / rokBrak danych brak w zestawie danych

Znane, modelowane i obliczone wartości są prezentowane oddzielnie. Brakujące pola są oznaczone jako niedostępne.

Pochodzenie mocy

Publiczna moc powyżej to bieżąca wartość z rekordu źródłowego. Kandydat z trackera 2026 podaje 125 MW dla Anshan Steel Company No 2 power station, ale nie jest używany jako główna wartość publiczna, dopóki zakres nie zostanie zweryfikowany (blok vs eksploatacja vs całkowita moc zainstalowana/projektowa).

Pochodzenie danych

Pola mocy lub paliwa na tej stronie zawierają oznaczenie pochodzenia oparte na GEM, oficjalnym rejestrze, Wikidata, OSM albo porównaniu wielu źródeł.

moc: GEM · 2026 · L100000101120; paliwo: WRI GPPD

W kontekście: jak ta elektrownia się porównuje

Przy 425 MW, Anshan Steel Company No 2 power station jest poniżej mediana elektrowni węgiel w Chiny (700 MW). Technicznie jest opisywana jako turbina parowa. Elektrownie węglowe spalają węgiel sproszkowany, aby wytwarzać parę wysokociśnieniową w turbinie; działają jako obciążenie podstawowe, ale są źródłem o najwyższej intensywności węgla i pierwszym celem wycofania lub modernizacji efektywności.

Porównanie zdolności obliczone na podstawie Globalnej Bazy Danych Elektrowni WRI; kontekst typu paliwa to ogólne tło inżynierskie.

~903,490 t CO₂/rok (modelowane) — w codziennym ujęciu

Roczne emisje tej instalacji są w przybliżeniu równoważne:

211ksamochodów osobowych jeżdżących przez rok
121kroczne zużycie energii przez gospodarstwa domowe
15 mlnsadzonek drzew rosnących przez 10 lat, by je pochłonąć

Przeliczenia według US EPA Greenhouse Gas Equivalencies; modelowane emisje z Climate TRACE.

Moc w porównaniu z największymi elektrowniami węgiel w Chiny

East Hope Metals Wucaiwan power station: 7,000 MW7kEast Hope …Datang Tuoketuo power station: 6,720 MW7kDatang Tuo…Togtoh power station: 6,720 MW7kTogtoh pow…Ying Long Shan power station: 6,300 MW6kYing Long …Jiaxing power station: 6,030 MW6kJiaxing po…Guazhou Changle power station: 6,000 MW6kGuazhou Ch…Guodian Yulin Jingbian power station: 6,000 MW6kGuodian Yu…Guoxin Dafeng power station: 6,000 MW6kGuoxin Daf…

Moc zainstalowana (MW), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Właściciel

Właściciel wskazany w danych: Anshan Iron and Steel Group Corporation (Ansteel).

Klimat lokalny & kontekst termiczny

Źródło energii: węgiel. Ten obiekt spala węgiel, wytwarzając parę wysokociśnieniową napędzającą turbogenerator. Typ klimatu: kontynentalny monsunowy z gorącym latem (Köppen Dwa). Szerokość geograficzna: 41.1°N.

8.6°Cśrednia roczna temperatura
3,861stopniodni ogrzewania (baza 18°C)
448stopniodni chłodzenia (baza 18°C)
116 mwysokość n.p.m.

Średnia miesięczna temperatura

J: -10 °CJF: -6 °CFM: 1 °CMA: 9 °CAM: 16 °CMJ: 21 °CJJ: 24 °CJA: 24 °CAS: 18 °CSO: 11 °CON: 2 °CND: -6 °CD24 °C

Stopniodni ogrzewania są tutaj 57% powyżej mediany elektrowni w tym zbiorze danych — wskaźnik tego, ile dodatkowej energii muszą zastąpić podgrzewane urządzenia przez swoje powierzchnie zimą.

Klimatyczny indeks zapotrzebowania na ciepło: 82/100 — ta lokalizacja plasuje się w górna trzecia elektrowni, które pokrywamy pod względem stopniodni ogrzewania.

Normy klimatyczne: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); strefa: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Stopniodni & indeks zapotrzebowania na ciepło obliczone przez PowerAtlas — modelowany wskaźnik zapotrzebowania na ciepło, nie zmierzona wartość obiektu.

Klimat lokalizacji i surowość środowiska

Dla zewnętrznych elementów elektrowni — kotłów odzysknicowych (HRSG), kompensatorów, zaworów, kołnierzy i ich izolacji — lokalny klimat decyduje o tempie degradacji niezabezpieczonej stali i powłok. Lokalizacja ta znajduje się w łagodnym środowisku atmosferycznym (szacowana klasa ISO 9223 C2 — Niska), a głównym czynnikiem stresu środowiskowego jest cykliczne zmiany temperatury.

C2korozyjność ISO 9223 (orientacyjna)
37/100wskaźnik surowości środowiska
33.8°Csezonowa amplituda temperatur
110 kmodległość od wybrzeża

Szacunek orientacyjny metodą informacyjną ISO 9223:2012 (korozyjność atmosferyczna na podstawie temperatury, czasu zwilżenia i zasolenia powietrza), z wykorzystaniem norm klimatycznych WorldClim, klasy Köppen-Geiger i odległości od wybrzeża. Orientacyjne, nie zmierzona szybkość korozji.

Jak wypada & pobliskie elektrownie

#1285 największa elektrownia węgiel spośród 1907 w Chiny według mocy.

Chiny ma 1907 elektrownie węgiel w tym zbiorze danych, razem około 1,882,493 MW mocy.

Pobliskie elektrownie

Lokalizacja

Współrzędne 41.133, 122.9649 z WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0). Wyświetl na OpenStreetMap.

Najczęstsze pytania

Jakim typem elektrowni jest Anshan Steel Company No 2 power station?

Anshan Steel Company No 2 power station — elektrownia o mocy 425 MW. Źródło energii: węgiel. Lokalizacja: Liaoning, Chiny, oddana do użytku w 1973.

Ile gospodarstw domowych może zasilić Anshan Steel Company No 2 power station?

Jej moc wystarcza do zasilenia około 531,857 gospodarstw domowych (szacunkowo).

Kto jest wskazany jako właściciel Anshan Steel Company No 2 power station?

Właściciel obiektu Anshan Steel Company No 2 power station wskazany w danych: Anshan Iron and Steel Group Corporation (Ansteel).

Ile CO₂ emituje Anshan Steel Company No 2 power station?

Dla Anshan Steel Company No 2 power station modelowana emisja wynosi około 903,490 ton CO₂ rocznie (Climate TRACE).

Zbudowane na podstawie otwartych danych publicznych; żadnych informacji osobowych. Czy prowadzisz ten obiekt? Poproś o korektę lub usunięcie.