Ev / Avrupa / Portekiz / Çimento fabrikaları / Maceirla-Liz Cement Plant

Maceirla-Liz Cement Plant

Çimento fabrikası, Portekiz. Yaklaşık konum 39.68568, -8.90537.

Çimento fabrikasıPortekizCO₂ tahmini (modellenmiş)

Maceirla-Liz Cement Plant — çimento fabrikası, Portekiz. Belirtilen kapasitesi 1 450 000 t çimento. Çimento tesisleri, kalkeri döner fırınlarda yaklaşık 1.400°C'ye kadar ısıtır. Bu, en yüksek sıcaklıklarda yürütülen endüstriyel işlemlerden biridir ve fırın boyunca sıcaklığın hassas kontrolünü gerektirir. Kaynak veri kümesinde sahip olarak SECIL - Companhia Geral de Cal e Cimento SA kayıtlıdır. Portekiz için kapasite sıralamasında 5 çimento fabrikası arasında 3. sırada. Climate TRACE kaynağına göre yılda yaklaşık 508 322 t CO₂e salıyor; bu, kabaca 118 500 binek otomobilin yıllık emisyonuna denktir.

1 450 000t çimento
508 322t CO₂e / yıl (Climate TRACE)
#12CO₂ sıralaması — Portekiz
0.35tahmini yıllık emisyon / kayıtlı kapasite

Tesis verileri: Climate TRACE v6 — tesis düzeyinde kapasite ve tahmini CO₂e emisyonları (CC BY 4.0), id ct-1897686.

Bağlamda: bu tesis nasıl karşılaştırılır

Maceirla-Liz Cement Plant için bildirilen kapasite 1 450 000 t çimento; bu değer Portekiz içindeki çimento fabrikası medyanının yaklaşık (1 450 000 t çimento). Alt sektör: çimento fabrikası. Bu çimento fabrikası türü için kullanılan mühendislik referansı 800–1400°C'dir. Bu değer, tesiste ölçülmüş işletme sıcaklığı değildir ve kullanılan ekipmanı doğrulamaz. Çimento tesisleri, kalkeri döner fırınlarda yaklaşık 1.400°C'ye kadar ısıtır. Bu, en yüksek sıcaklıklarda yürütülen endüstriyel işlemlerden biridir ve fırın boyunca sıcaklığın hassas kontrolünü gerektirir.

Listelenen kapasite ve kapasiteye göre normalize edilmiş yıllık CO₂e karşılaştırmaları Climate TRACE endüstriyel tesis verilerini kullanır. Bunlar fiili üretim birimi başına emisyon değildir; sektör rolü mühendislik referansına dayanmaktadır.

Yıllık 508 322 ton CO₂e neye karşılık gelir?

Tesisin tahmini yıllık CO₂e değeri, ABD EPA referans katsayıları kullanılarak karşılaştırmalar hâlinde gösterilir. Bunlar yerel araçlara, evlere veya ağaçların tuttuğu karbona ilişkin ölçümler değildir: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies.

118 500binek otomobilin bir yıllık emisyonu
68 200konutun yıllık enerji tüketimi
8 500 000kent ağacının yıllık ortalama CO₂ tutumu (EPA referansı)

Eşdeğerliklerin kaynağı: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies. Emisyonların kaynağı: Climate TRACE.

En büyük çimento fabrikaları ile kapasite karşılaştırması — Portekiz

Souselas Cement Plant: 3 500 000 t çimento3.5MSouselas C…Alhandra Cement Plant: 2 800 000 t çimento2.8MAlhandra C…Maceirla-Liz Cement Plant: 1 450 000 t çimento1.5MMaceirla-L…Cibra-Pataias Cement Plant: 980 000 t çimento980kCibra-Pata…Loule Cement Plant: 850 000 t çimento850kLoule Ceme…

Bildirilen kapasite (t çimento). Kaynak: Climate TRACE v6 — tesis düzeyinde kapasite ve tahmini CO₂e emisyonları (CC BY 4.0).

Veri kümesinde belirtilen sahip

Veri kümesinde belirtilen sahip: SECIL - Companhia Geral de Cal e Cimento SA. Veri kümesinde belirtilen bu sahibin tüm tesisleri →

Yerel iklim

Maceirla-Liz Cement Plant, kuzey yarımkürede 39.7°N enleminde, ılık yazlı Akdeniz bir iklim bölgesinde (Köppen Csb) yer alır.

~14°Ctipik yıllık ortalama
~21°Ctipik sıcak mevsim
Ilık yazlı akdeniz: dört belirgin mevsim — soğuk kışlar ve sıcak yazlar

Köppen bölgesi: Köppen-Geiger dünya iklim sınıflandırması (Kottek ve ark. 2006, 0,5° ızgara).

Saha iklimi ve çevresel şiddet

Yerel iklim, sahadaki korumasız çeliğin, koruyucu kaplamaların ve sıcak proses ekipmanı yalıtımının bozulma hızını etkiler. Saha korozif bir ortamda (tahmini ISO 9223 sınıfı C4 — Yüksek). Başlıca çevresel etken: deniz ortamında korozyon.

C4ISO 9223 korozyonluluk (gösterge)
37/100çevresel şiddet endeksi
12.0°Cmevsimsel sıcaklık değişimi
30 kmkıyıya uzaklık

ISO 9223:2012 bilgilendirici yöntemiyle gösterge niteliğinde tahmin (sıcaklık, ıslanma süresi ve havadaki tuzluluktan atmosferik korozyon), WorldClim iklim normalleri, Köppen-Geiger sınıfı ve kıyıya uzaklık kullanılarak. Gösterge niteliğindedir, ölçülmüş bir korozyon hızı değildir.

Karşılaştırma & yakındaki tesisler

Portekiz için belirtilen kapasiteye göre 5 çimento fabrikası arasında 3. sırada (Climate TRACE).

Yakındaki endüstriyel tesisler

Konum

Koordinatlar 39.68568, -8.90537. OpenStreetMap'te görüntüle.

Sık sorulan sorular

Maceirla-Liz Cement Plant ne tür bir tesistir?

Maceirla-Liz Cement Plant — çimento fabrikası, Portekiz. Çimento tesisleri, kalkeri döner fırınlarda yaklaşık 1.400°C'ye kadar ısıtır. Bu, en yüksek sıcaklıklarda yürütülen endüstriyel işlemlerden biridir ve fırın boyunca sıcaklığın hassas kontrolünü gerektirir.

Maceirla-Liz Cement Plant için hangi kapasite rapor edildi?

Açık veri kümesi, Maceirla-Liz Cement Plant için 1 450 000 t çimento kapasite bildirir.

Maceirla-Liz Cement Plant ne kadar CO₂ yayar?

Bu sayfa, açık veri kümesindeki yaklaşık 508 322 t CO₂e/yıl değerini kullanır. Tahmini CO₂ emisyonlarına göre Portekiz'deki tesisler arasında #12 sırada yer alıyor.

Maceirla-Liz Cement Plant nerede bulunur?

Maceirla-Liz Cement Plant, Portekiz ülkesinde, yaklaşık 39.68568, -8.90537 konumunda.

Veri setinde Maceirla-Liz Cement Plant tesisinin sahibi olarak kim kayıtlı?

Kaynak veri setinde kayıtlı sahip SECIL - Companhia Geral de Cal e Cimento SA'dir.

Açık kamu verilerinden oluşturulmuştur; kişisel bilgi yok. Bu sahayı mı işletiyorsunuz? Düzeltme veya kaldırma talep edin.