Ev / Avrupa / Portekiz / Kireç fabrikaları / Lusical, Companhia Lusitana De Cal Sa (Ci)

Lusical, Companhia Lusitana De Cal Sa (Ci)

Kireç fabrikası, Portekiz. Yaklaşık konum 39.44757, -8.84746.

Kireç fabrikasıPortekizCO₂ tahmini (modellenmiş)

Lusical, Companhia Lusitana De Cal Sa (Ci) — kireç fabrikası, Portekiz. Belirtilen kapasitesi 538 759 t kireç. Kireç tesisleri kalkeri 800–900°C'de fırınlarda kalsine eder. Üretilen sönmemiş kireç nemle tepkimeye girer ve kuru tutulmalıdır. Portekiz için kapasite sıralamasında 5 kireç fabrikası arasında 4. sırada. Climate TRACE kaynağına göre yılda yaklaşık 354 754 t CO₂e salıyor; bu, kabaca 82 700 binek otomobilin yıllık emisyonuna denktir.

538 759t kireç
354 754t CO₂e / yıl (Climate TRACE)
#14CO₂ sıralaması — Portekiz
0.66tahmini yıllık emisyon / kayıtlı kapasite

Tesis verileri: Climate TRACE v6 — tesis düzeyinde kapasite ve tahmini CO₂e emisyonları (CC BY 4.0), id ct-38467718.

Bağlamda: bu tesis nasıl karşılaştırılır

Lusical, Companhia Lusitana De Cal Sa (Ci) için bildirilen kapasite 538 759 t kireç; bu değer Portekiz içindeki kireç fabrikası medyanının altında (702 065 t kireç). Alt sektör: kireç fabrikası. Bu kireç fabrikası türü için kullanılan mühendislik referansı 600–900°C'dir. Bu değer, tesiste ölçülmüş işletme sıcaklığı değildir ve kullanılan ekipmanı doğrulamaz. Kireç tesisleri kalkeri 800–900°C'de fırınlarda kalsine eder. Üretilen sönmemiş kireç nemle tepkimeye girer ve kuru tutulmalıdır.

Listelenen kapasite ve kapasiteye göre normalize edilmiş yıllık CO₂e karşılaştırmaları Climate TRACE endüstriyel tesis verilerini kullanır. Bunlar fiili üretim birimi başına emisyon değildir; sektör rolü mühendislik referansına dayanmaktadır.

Yıllık 354 754 ton CO₂e neye karşılık gelir?

Tesisin tahmini yıllık CO₂e değeri, ABD EPA referans katsayıları kullanılarak karşılaştırmalar hâlinde gösterilir. Bunlar yerel araçlara, evlere veya ağaçların tuttuğu karbona ilişkin ölçümler değildir: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies.

82 700binek otomobilin bir yıllık emisyonu
47 600konutun yıllık enerji tüketimi
5 900 000kent ağacının yıllık ortalama CO₂ tutumu (EPA referansı)

Eşdeğerliklerin kaynağı: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies. Emisyonların kaynağı: Climate TRACE.

En büyük kireç fabrikaları ile kapasite karşılaştırması — Portekiz

Fábrica Maceira-Liz (Ci): 1 173 670 t kireç1.2MFábrica Ma…Centro De Produção De Loulé (Ci): 787 534 t kireç788kCentro De …Fábrica Cibra-Pataias (Ci): 702 065 t kireç702kFábrica Ci…Lusical, Companhia Lusitana De Cal Sa (Ci): 538 759 t kireç539kLusical, C…Calcidrata - Indústrias De Cal, S. A. (Ci): 401 965 t kireç402kCalcidrata…

Bildirilen kapasite (t kireç). Kaynak: Climate TRACE v6 — tesis düzeyinde kapasite ve tahmini CO₂e emisyonları (CC BY 4.0).

Yerel iklim

Lusical, Companhia Lusitana De Cal Sa (Ci), kuzey yarımkürede 39.4°N enleminde, sıcak yazlı Akdeniz bir iklim bölgesinde (Köppen Csa) yer alır.

~17°Ctipik yıllık ortalama
~27°Ctipik sıcak mevsim
Sıcak yazlı akdeniz: dört belirgin mevsim — soğuk kışlar ve sıcak yazlar

Köppen bölgesi: Köppen-Geiger dünya iklim sınıflandırması (Kottek ve ark. 2006, 0,5° ızgara).

Saha iklimi ve çevresel şiddet

Yerel iklim, sahadaki korumasız çeliğin, koruyucu kaplamaların ve sıcak proses ekipmanı yalıtımının bozulma hızını etkiler. Saha korozif bir ortamda (tahmini ISO 9223 sınıfı C4 — Yüksek). Başlıca çevresel etken: deniz ortamında korozyon.

C4ISO 9223 korozyonluluk (gösterge)
38/100çevresel şiddet endeksi
11.0°Cmevsimsel sıcaklık değişimi
41 kmkıyıya uzaklık

ISO 9223:2012 bilgilendirici yöntemiyle gösterge niteliğinde tahmin (sıcaklık, ıslanma süresi ve havadaki tuzluluktan atmosferik korozyon), WorldClim iklim normalleri, Köppen-Geiger sınıfı ve kıyıya uzaklık kullanılarak. Gösterge niteliğindedir, ölçülmüş bir korozyon hızı değildir.

Karşılaştırma & yakındaki tesisler

Portekiz için belirtilen kapasiteye göre 5 kireç fabrikası arasında 4. sırada (Climate TRACE).

Yakındaki endüstriyel tesisler

Konum

Koordinatlar 39.44757, -8.84746. OpenStreetMap'te görüntüle.

Sık sorulan sorular

Lusical, Companhia Lusitana De Cal Sa (Ci) ne tür bir tesistir?

Lusical, Companhia Lusitana De Cal Sa (Ci) — kireç fabrikası, Portekiz. Kireç tesisleri kalkeri 800–900°C'de fırınlarda kalsine eder. Üretilen sönmemiş kireç nemle tepkimeye girer ve kuru tutulmalıdır.

Lusical, Companhia Lusitana De Cal Sa (Ci) için hangi kapasite rapor edildi?

Açık veri kümesi, Lusical, Companhia Lusitana De Cal Sa (Ci) için 538 759 t kireç kapasite bildirir.

Lusical, Companhia Lusitana De Cal Sa (Ci) ne kadar CO₂ yayar?

Bu sayfa, açık veri kümesindeki yaklaşık 354 754 t CO₂e/yıl değerini kullanır. Tahmini CO₂ emisyonlarına göre Portekiz'deki tesisler arasında #14 sırada yer alıyor.

Lusical, Companhia Lusitana De Cal Sa (Ci) nerede bulunur?

Lusical, Companhia Lusitana De Cal Sa (Ci), Portekiz ülkesinde, yaklaşık 39.44757, -8.84746 konumunda.

Açık kamu verilerinden oluşturulmuştur; kişisel bilgi yok. Bu sahayı mı işletiyorsunuz? Düzeltme veya kaldırma talep edin.