Ev / Avrupa / Portekiz / Kireç fabrikaları / Calcidrata - Indústrias De Cal, S. A. (Ci)

Calcidrata - Indústrias De Cal, S. A. (Ci)

Kireç fabrikası, Portekiz. Yaklaşık konum 39.4545, -8.8466.

Kireç fabrikasıPortekizCO₂ tahmini (modellenmiş)

Calcidrata - Indústrias De Cal, S. A. (Ci) — kireç fabrikası, Portekiz. Belirtilen kapasitesi 401 965 t kireç. Kireç tesisleri kalkeri 800–900°C'de fırınlarda kalsine eder. Üretilen sönmemiş kireç nemle tepkimeye girer ve kuru tutulmalıdır. Portekiz için kapasite sıralamasında 5 kireç fabrikası arasında 5. sırada. Climate TRACE kaynağına göre yılda yaklaşık 264 680 t CO₂e salıyor; bu, kabaca 61 700 binek otomobilin yıllık emisyonuna denktir.

401 965t kireç
264 680t CO₂e / yıl (Climate TRACE)
#21CO₂ sıralaması — Portekiz
0.66tahmini yıllık emisyon / kayıtlı kapasite

Tesis verileri: Climate TRACE v6 — tesis düzeyinde kapasite ve tahmini CO₂e emisyonları (CC BY 4.0), id ct-38467719.

Bağlamda: bu tesis nasıl karşılaştırılır

Calcidrata - Indústrias De Cal, S. A. (Ci) için bildirilen kapasite 401 965 t kireç; bu değer Portekiz içindeki kireç fabrikası medyanının altında (702 065 t kireç). Alt sektör: kireç fabrikası. Bu kireç fabrikası türü için kullanılan mühendislik referansı 600–900°C'dir. Bu değer, tesiste ölçülmüş işletme sıcaklığı değildir ve kullanılan ekipmanı doğrulamaz. Kireç tesisleri kalkeri 800–900°C'de fırınlarda kalsine eder. Üretilen sönmemiş kireç nemle tepkimeye girer ve kuru tutulmalıdır.

Listelenen kapasite ve kapasiteye göre normalize edilmiş yıllık CO₂e karşılaştırmaları Climate TRACE endüstriyel tesis verilerini kullanır. Bunlar fiili üretim birimi başına emisyon değildir; sektör rolü mühendislik referansına dayanmaktadır.

Yıllık 264 680 ton CO₂e neye karşılık gelir?

Tesisin tahmini yıllık CO₂e değeri, ABD EPA referans katsayıları kullanılarak karşılaştırmalar hâlinde gösterilir. Bunlar yerel araçlara, evlere veya ağaçların tuttuğu karbona ilişkin ölçümler değildir: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies.

61 700binek otomobilin bir yıllık emisyonu
35 500konutun yıllık enerji tüketimi
4 400 000kent ağacının yıllık ortalama CO₂ tutumu (EPA referansı)

Eşdeğerliklerin kaynağı: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies. Emisyonların kaynağı: Climate TRACE.

En büyük kireç fabrikaları ile kapasite karşılaştırması — Portekiz

Fábrica Maceira-Liz (Ci): 1 173 670 t kireç1.2MFábrica Ma…Centro De Produção De Loulé (Ci): 787 534 t kireç788kCentro De …Fábrica Cibra-Pataias (Ci): 702 065 t kireç702kFábrica Ci…Lusical, Companhia Lusitana De Cal Sa (Ci): 538 759 t kireç539kLusical, C…Calcidrata - Indústrias De Cal, S. A. (Ci): 401 965 t kireç402kCalcidrata…

Bildirilen kapasite (t kireç). Kaynak: Climate TRACE v6 — tesis düzeyinde kapasite ve tahmini CO₂e emisyonları (CC BY 4.0).

Yerel iklim

Calcidrata - Indústrias De Cal, S. A. (Ci), kuzey yarımkürede 39.5°N enleminde, sıcak yazlı Akdeniz bir iklim bölgesinde (Köppen Csa) yer alır.

~17°Ctipik yıllık ortalama
~27°Ctipik sıcak mevsim
Sıcak yazlı akdeniz: dört belirgin mevsim — soğuk kışlar ve sıcak yazlar

Köppen bölgesi: Köppen-Geiger dünya iklim sınıflandırması (Kottek ve ark. 2006, 0,5° ızgara).

Saha iklimi ve çevresel şiddet

Yerel iklim, sahadaki korumasız çeliğin, koruyucu kaplamaların ve sıcak proses ekipmanı yalıtımının bozulma hızını etkiler. Saha korozif bir ortamda (tahmini ISO 9223 sınıfı C4 — Yüksek). Başlıca çevresel etken: deniz ortamında korozyon.

C4ISO 9223 korozyonluluk (gösterge)
38/100çevresel şiddet endeksi
12.0°Cmevsimsel sıcaklık değişimi
41 kmkıyıya uzaklık

ISO 9223:2012 bilgilendirici yöntemiyle gösterge niteliğinde tahmin (sıcaklık, ıslanma süresi ve havadaki tuzluluktan atmosferik korozyon), WorldClim iklim normalleri, Köppen-Geiger sınıfı ve kıyıya uzaklık kullanılarak. Gösterge niteliğindedir, ölçülmüş bir korozyon hızı değildir.

Karşılaştırma & yakındaki tesisler

Portekiz için belirtilen kapasiteye göre 5 kireç fabrikası arasında 5. sırada (Climate TRACE).

Yakındaki endüstriyel tesisler

Konum

Koordinatlar 39.4545, -8.8466. OpenStreetMap'te görüntüle.

Sık sorulan sorular

Calcidrata - Indústrias De Cal, S. A. (Ci) ne tür bir tesistir?

Calcidrata - Indústrias De Cal, S. A. (Ci) — kireç fabrikası, Portekiz. Kireç tesisleri kalkeri 800–900°C'de fırınlarda kalsine eder. Üretilen sönmemiş kireç nemle tepkimeye girer ve kuru tutulmalıdır.

Calcidrata - Indústrias De Cal, S. A. (Ci) için hangi kapasite rapor edildi?

Açık veri kümesi, Calcidrata - Indústrias De Cal, S. A. (Ci) için 401 965 t kireç kapasite bildirir.

Calcidrata - Indústrias De Cal, S. A. (Ci) ne kadar CO₂ yayar?

Bu sayfa, açık veri kümesindeki yaklaşık 264 680 t CO₂e/yıl değerini kullanır. Tahmini CO₂ emisyonlarına göre Portekiz'deki tesisler arasında #21 sırada yer alıyor.

Calcidrata - Indústrias De Cal, S. A. (Ci) nerede bulunur?

Calcidrata - Indústrias De Cal, S. A. (Ci), Portekiz ülkesinde, yaklaşık 39.4545, -8.8466 konumunda.

Açık kamu verilerinden oluşturulmuştur; kişisel bilgi yok. Bu sahayı mı işletiyorsunuz? Düzeltme veya kaldırma talep edin.