Ana sayfa / Asya / Çin / Yueqing Chint

Yueqing Chint

Elektrik santrali. Enerji kaynağı: güneş. Konum: Zhejiang Sheng, Çin. Koordinatlar: 28.124, 121.027.

güneşZhejiang ShengÇin

Yueqing Chint — 100 MW kurulu güce sahip elektrik santrali. Enerji kaynağı: güneş. Konum: Zhejiang Sheng, Çin. kapasitesi (tahmini)'e göre yaklaşık 43k haneye enerji sağlayabilir (tahmini). Kurulu kapasite bakımından Çin'deki 6,685 enerji santrali arasında #2660. sıradadır. Yanmayan bir kaynak olarak, üretimden kaynaklanan doğrudan CO₂ emisyonu yoktur. Bağlamında, güneş, Çin elektriğinin yaklaşık %11.1'ini sağlamaktadır; ulusal şebeke ortalama 525 gCO₂/kWh (%41.7 düşük karbonlu) (2025).

100MW kurulu kapasite
42,548enerji sağlanan hane (tahmini)

Santral verisi: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id WKS0073225.

Veri durumu

Bilinen veriler

TesisYueqing Chint WRI
ÜlkeÇin · Zhejiang Sheng WRI
Koordinatlar28.124, 121.027 WRI
Yakıtgüneş WRI
MW kurulu kapasite100 MW WRI GPPD; kaynak kaydı

Veri setinden hesaplandı

Ülkedeki kapasite sırası#2660 / 6685 hesaplandı
Ülkedeki yakıta göre sıra#111 / 1318 hesaplandı
Benzer tesislere göre kapasite5.00× · 20 MW · n=1318 hesaplandı
Beslenen hane eşdeğeri42,548 hesaplandı
İklim17.2°C · HDD 1,311 koordinatlardan türetildi
Çevresel şiddetC5 · 48/100 koordinatlardan türetildi

Mevcut değil

SahibiMevcut değil veri setinde yok
Devreye alınmaMevcut değil veri setinde yok
TeknolojiMevcut değil veri setinde yok
GWh raporlanan / yılMevcut değil veri setinde yok
CO₂ emisyonlarıuygulanamaz uygulanamaz

Bilinen, model edilmiş ve hesaplanmış değerler ayrı tutulur. Eksik alanlar mevcut değil olarak gösterilir.

Veri kaynağı

Bu sayfadaki kapasite ve yakıt alanları, özgün açık veri kümesindeki kaynak kayıt değerleridir. Tesisleri tanımlamak ve sıralamak için kullanılabilirler; ancak henüz resmî bir kayıt veya GEM konumu üzerinden doğrulanmış 2026 değerleriyle güncellenmemişlerdir.

kapasite: WRI GPPD; yakıt: WRI GPPD

Bağlamda: bu güç santralı nasıl karşılaştırılır

100 MW'de, Yueqing Chint Çin'daki güneş santrallarının medyanı çok üstünde 20 MW'dedir. Güneş fotovoltaiği, hareketli parçaları veya yakıtı olmaksızın güneş ışığını doğrudan elektriğe dönüştürür; çıktı günün saati ve hava durumuna göre değişir, bu nedenle depolama veya esnek yedekle eşleştirilir.

Kapasite karşılaştırması WRI Küresel Enerji Santralları Veri Tabanından hesaplanmıştır; yakıt tipi bağlamı genel mühendislik arka planıdır.

Çin'deki en büyük güneş santralleriyle kapasite karşılaştırması

Datong TopRunner: 1,000 MW1kDatong Top…Ili Kazakh I: 1,000 MW1kIli Kazakh…Yanchi: 1,000 MW1kYanchiToksun: 971 MW971ToksunHongshagang: 820 MW820HongshagangLongyangxia Solar-Hydro II: 530 MW530Longyangxi…Alashan 1p3: 500 MW500Alashan 1p3DhSP} CTGNE: 500 MW500DhSP} CTGNE

Kurulu kapasite (MW), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Yerel iklim & termal bağlam

Enerji kaynağı: güneş. Bu tesis fotovoltaik panellerle güneş ışığını doğrudan elektriğe çevirir. İklim sınıfı: nemli subtropikal (Köppen Cfa). Enlem: 28.1°N.

17.2°Cyıllık ortalama sıcaklık
1,311ısıtma derece-günleri (baz 18°C)
1,037soğutma derece-günleri (baz 18°C)
33 mrakım

Aylık ortalama sıcaklık

J: 7 °CJF: 7 °CFM: 10 °CMA: 15 °CAM: 20 °CMJ: 24 °CJJ: 27 °CJA: 27 °CAS: 24 °CSO: 20 °CON: 15 °CND: 10 °CD27 °C

Buradaki ısıtma derece-günleri, bu veri setindeki medyan enerji santraline göre %47 altında seyretmektedir — kışın ısıtılan ekipmanın yüzeyleri aracılığıyla telafi etmesi gereken ekstra enerji için bir göstergedir.

İklim ısı talebi endeksi: 31/100 — bu tesis, ısıtma derece-günleri bakımından kapsadığımız enerji santrallerinin alt üçte bir diliminde yer almaktadır.

Güneş PV, 25°C hücre sıcaklığının üzerinde her °C için yaklaşık %0,35 güç kaybeder — buradaki sıcak mevsim zirvelerinde yaklaşık %0.8 (tahmin).

İklim normalleri: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); iklim kuşağı: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Derece-günleri & ısı talebi endeksi PowerAtlas tarafından hesaplanmıştır — modellenmiş bir ısı talebi göstergesi, ölçülen tesis verisi değildir.

Saha iklimi ve çevresel şiddet

Bir santralin dış donanımı için — atık ısı buhar üreteçleri (HRSG), genleşme contaları, vanalar, flanşlar ve bunların yalıtımı — yerel iklim, korumasız çelik ve kaplamaların ne kadar hızlı bozulacağını belirler. Bu saha yüksek korozyonlu, agresif bir ortamda içinde yer alır (tahmini ISO 9223 sınıfı C5 — Çok yüksek), başlıca çevresel stres etkeni deniz tuzunun yol açtığı korozyon.

C5ISO 9223 korozyonluluk (gösterge)
48/100çevresel şiddet endeksi
20.1°Cmevsimsel sıcaklık değişimi
18 kmkıyıya uzaklık

ISO 9223:2012 bilgilendirici yöntemiyle gösterge niteliğinde tahmin (sıcaklık, ıslanma süresi ve havadaki tuzluluktan atmosferik korozyon), WorldClim iklim normalleri, Köppen-Geiger sınıfı ve kıyıya uzaklık kullanılarak. Gösterge niteliğindedir, ölçülmüş bir korozyon hızı değildir.

Karşılaştırması & yakın tesisler

Çin'deki 1318 güneş enerji santrali arasında kapasiteye göre #111. en büyüğü.

Çin'de bu veri setinde 1318 güneş enerji santrali bulunmaktadır, toplam yaklaşık 54,823 MW kapasiteye sahiptir.

Yakın enerji santralleri

Konum

WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0) kaynağından 28.124, 121.027 koordinatları. OpenStreetMap'te görüntüle.

Sıkça sorulan sorular

Yueqing Chint ne tür bir santraldir?

Yueqing Chint — 100 MW kurulu güce sahip elektrik santrali. Enerji kaynağı: güneş. Konum: Zhejiang Sheng, Çin.

Yueqing Chint kaç haneye elektrik sağlayabilir?

Üretimi yaklaşık 42,548 haneye yetecek düzeydedir (tahmini).

Açık kamu verilerinden oluşturulmuştur; kişisel bilgi yoktur. Bu siteyi işletiyor musunuz? Düzeltme veya kaldırma talebinde bulunun.