Ana sayfa / Okyanusya / Avustralya / West Kalgoorlie

West Kalgoorlie

Elektrik santrali. Enerji kaynağı: petrol. Konum: Western Australia, Avustralya. Koordinatlar: -30.7806, 121.4234.

petrolWestern AustraliaAvustralyaCO₂ model edilmiş

West Kalgoorlie — 60 MW kurulu güce sahip elektrik santrali. Enerji kaynağı: petrol. Konum: Western Australia, Avustralya. Verilerde belirtilen sahibi: Verve Energy. kapasitesi (tahmini)'e göre yaklaşık 45k haneye enerji sağlayabilir (tahmini). Kurulu kapasite bakımından Avustralya'deki 536 enerji santrali arasında #243. sıradadır. Model edilmiş yıllık emisyonları 60,740 t CO₂/yıl (Climate TRACE) olup, bir yıl kullanılan yaklaşık 14k otomobile eşdeğerdir. Bağlamında, petrol, Avustralya elektriğinin yaklaşık %2.2'ini sağlamaktadır; ulusal şebeke ortalama 525 gCO₂/kWh (%38.6 düşük karbonlu) (2025).

60MW kurulu kapasite
45,051enerji sağlanan hane (tahmini)
60,740t CO₂ / yıl (Climate TRACE)

Santral verisi: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id AUS0000205.

Veri durumu

Bilinen veriler

TesisWest Kalgoorlie WRI
ÜlkeAvustralya · Western Australia WRI
Koordinatlar-30.7806, 121.4234 WRI
Yakıtpetrol WRI
MW kurulu kapasite60 MW WRI GPPD; kaynak kaydı
SahibiVerve Energy WRI

Model edilmiş kaynak verisi

CO₂ emisyonları60,740 t CO₂·a⁻¹ model edilmiş · Climate TRACE

Veri setinden hesaplandı

Ülkedeki kapasite sırası#243 / 536 hesaplandı
Ülkedeki yakıta göre sıra#8 / 46 hesaplandı
Benzer tesislere göre kapasite6.98× · 8.6 MW · n=46 hesaplandı
Beslenen hane eşdeğeri45,051 hesaplandı
İklim18.6°C · HDD 769 koordinatlardan türetildi
Çevresel şiddetC1 · 38/100 koordinatlardan türetildi

Mevcut değil

Devreye alınmaMevcut değil veri setinde yok
TeknolojiMevcut değil veri setinde yok
GWh raporlanan / yılMevcut değil veri setinde yok

Bilinen, model edilmiş ve hesaplanmış değerler ayrı tutulur. Eksik alanlar mevcut değil olarak gösterilir.

Veri kaynağı

Bu sayfadaki kapasite ve yakıt alanları, özgün açık veri kümesindeki kaynak kayıt değerleridir. Tesisleri tanımlamak ve sıralamak için kullanılabilirler; ancak henüz resmî bir kayıt veya GEM konumu üzerinden doğrulanmış 2026 değerleriyle güncellenmemişlerdir.

kapasite: WRI GPPD; yakıt: WRI GPPD

Bağlamda: bu güç santralı nasıl karşılaştırılır

60 MW'de, West Kalgoorlie Avustralya'daki petrol santrallarının medyanı çok üstünde 8.6 MW'dedir. Petrol yakıtlı santrallar, adalar ve gaz boru hatları olmayan şebekelerde zirve veya yedek kapasite olarak ağır fuel oil veya dizel yakarlar; yüksek yakıt maliyeti, bunların kullanım düzeyini düşük tutmaktadır.

Kapasite karşılaştırması WRI Küresel Enerji Santralları Veri Tabanından hesaplanmıştır; yakıt tipi bağlamı genel mühendislik arka planıdır.

~60,740 t CO₂/yıl (model edilmiş) — gündelik karşılıklarla

Bu tesisin yıllık emisyonları kabaca şunlara eşdeğerdir:

14kbir yıl boyunca sürülen binek otomobiller
8.2kevlerin yıllık enerji tüketimi
1.0 milyonabsorbe etmek için 10 yıl büyütülen fidan

US EPA Greenhouse Gas Equivalencies üzerinden eşdeğerler; Climate TRACE kaynaklı model edilmiş emisyonlar.

Avustralya'deki en büyük petrol santralleriyle kapasite karşılaştırması

Mount Stuart: 423 MW423Mount Stua…Solomon Hub mine power station: 136 MW136Solomon Hu…GOVE PENINSULA: 120 MW120GOVE PENIN…HEZ Energy Peaking Power Plant: 120 MW120HEZ Energy…SA GAS TURBINES: 120 MW120SA GAS TUR…Port Lincoln: 74 MW74Port Linco…Port Stanvac: 65 MW65Port Stanv…West Kalgoorlie: 60 MW60West Kalgo…

Kurulu kapasite (MW), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Sahibi

Verilerde belirtilen sahibi: Verve Energy. Bu şirketin tüm santralleri →

Yerel iklim & termal bağlam

Enerji kaynağı: petrol. Bu tesis türbinleri veya pistonlu motorları çalıştırmak için yağ veya dizel yakar. İklim sınıfı: sıcak yarı kurak bozkır (Köppen BSh). Enlem: 30.8°S.

18.6°Cyıllık ortalama sıcaklık
769ısıtma derece-günleri (baz 18°C)
975soğutma derece-günleri (baz 18°C)
347 mrakım

Aylık ortalama sıcaklık

J: 26 °CJF: 25 °CFM: 23 °CMA: 19 °CAM: 15 °CMJ: 12 °CJJ: 11 °CJA: 12 °CAS: 15 °CSO: 18 °CON: 22 °CND: 25 °CD26 °C

Buradaki ısıtma derece-günleri, bu veri setindeki medyan enerji santraline göre %69 altında seyretmektedir — kışın ısıtılan ekipmanın yüzeyleri aracılığıyla telafi etmesi gereken ekstra enerji için bir göstergedir.

İklim ısı talebi endeksi: 24/100 — bu tesis, ısıtma derece-günleri bakımından kapsadığımız enerji santrallerinin alt üçte bir diliminde yer almaktadır.

İklim normalleri: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); iklim kuşağı: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Derece-günleri & ısı talebi endeksi PowerAtlas tarafından hesaplanmıştır — modellenmiş bir ısı talebi göstergesi, ölçülen tesis verisi değildir.

Saha iklimi ve çevresel şiddet

Bir santralin dış donanımı için — atık ısı buhar üreteçleri (HRSG), genleşme contaları, vanalar, flanşlar ve bunların yalıtımı — yerel iklim, korumasız çelik ve kaplamaların ne kadar hızlı bozulacağını belirler. Bu saha düşük korozyonlu, ılıman bir ortamda içinde yer alır (tahmini ISO 9223 sınıfı C1 — Çok düşük), başlıca çevresel stres etkeni toz kaynaklı aşınma.

C1ISO 9223 korozyonluluk (gösterge)
38/100çevresel şiddet endeksi
15.1°Cmevsimsel sıcaklık değişimi
320 kmkıyıya uzaklık

ISO 9223:2012 bilgilendirici yöntemiyle gösterge niteliğinde tahmin (sıcaklık, ıslanma süresi ve havadaki tuzluluktan atmosferik korozyon), WorldClim iklim normalleri, Köppen-Geiger sınıfı ve kıyıya uzaklık kullanılarak. Gösterge niteliğindedir, ölçülmüş bir korozyon hızı değildir.

Karşılaştırması & yakın tesisler

Avustralya'deki 46 petrol enerji santrali arasında kapasiteye göre #8. en büyüğü.

Avustralya'de bu veri setinde 46 petrol enerji santrali bulunmaktadır, toplam yaklaşık 1,605 MW kapasiteye sahiptir.

Yakın enerji santralleri

Konum

WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0) kaynağından -30.7806, 121.4234 koordinatları. OpenStreetMap'te görüntüle.

Sıkça sorulan sorular

West Kalgoorlie ne tür bir santraldir?

West Kalgoorlie — 60 MW kurulu güce sahip elektrik santrali. Enerji kaynağı: petrol. Konum: Western Australia, Avustralya.

West Kalgoorlie kaç haneye elektrik sağlayabilir?

Üretimi yaklaşık 45,051 haneye yetecek düzeydedir (tahmini).

West Kalgoorlie için belirtilen sahip kimdir?

Verilerde West Kalgoorlie için belirtilen sahip: Verve Energy.

West Kalgoorlie ne kadar CO₂ salar?

West Kalgoorlie için model edilmiş emisyonlar yılda yaklaşık 60,740 ton CO₂’dir (Climate TRACE).

Açık kamu verilerinden oluşturulmuştur; kişisel bilgi yoktur. Bu siteyi işletiyor musunuz? Düzeltme veya kaldırma talebinde bulunun.