VMEA Peaking Gen

Elektrik santrali. Enerji kaynağı: petrol. Konum: Virginia, Amerika Birleşik Devletleri. Koordinatlar: 38.7405, -77.5081.

petrolVirginiaAmerika Birleşik Devletleri

VMEA Peaking Gen — 6.4 MW kurulu güce sahip elektrik santrali. Enerji kaynağı: petrol. Konum: Virginia, Amerika Birleşik Devletleri. Verilerde belirtilen sahibi: City of Manassas - (VA). 0 GWh raporlanan yıllık üretim'e göre yaklaşık 57 haneye enerji sağlayabilir. Kurulu kapasite bakımından Amerika Birleşik Devletleri'deki 10,884 enerji santrali arasında #6321. sıradadır. 1992 yılında devreye alınan tesis yaklaşık 34 yaşındadır — köklü bir tesis. Bağlamında, petrol, Amerika Birleşik Devletleri elektriğinin yaklaşık %0.7'ini sağlamaktadır; ulusal şebeke ortalama 384 gCO₂/kWh (%43.0 düşük karbonlu) (2025).

6.4MW kurulu kapasite
0GWh raporlanan / yıl
57enerji sağlanan hane
1992devreye alma (~34 yıl)

Santral verisi: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id USA0007441.

Veri durumu

Bilinen veriler

TesisVMEA Peaking Gen WRI
ÜlkeAmerika Birleşik Devletleri · Virginia WRI
Koordinatlar38.7405, -77.5081 WRI
Yakıtpetrol WRI
MW kurulu kapasite6.4 MW Wikidata P2109; kurulu/nominal kapasite
SahibiCity of Manassas - (VA) WRI
Devreye alınma1992 WRI
GWh raporlanan / yıl0 GWh·a⁻¹ WRI

Veri setinden hesaplandı

CO₂ emisyonları150 t CO₂·a⁻¹ hesaplandı
Ülkedeki kapasite sırası#6321 / 10884 hesaplandı
Ülkedeki yakıta göre sıra#483 / 902 hesaplandı
Benzer tesislere göre kapasite0.89× · 7.2 MW · n=902 hesaplandı
Beslenen hane eşdeğeri57 raporlanan üretimden hesaplandı
İklim13.1°C · HDD 2,322 koordinatlardan türetildi
Çevresel şiddetC3 · 34/100 koordinatlardan türetildi

Mevcut değil

TeknolojiMevcut değil veri setinde yok

Bilinen, model edilmiş ve hesaplanmış değerler ayrı tutulur. Eksik alanlar mevcut değil olarak gösterilir.

Veri kaynağı

Bu sayfadaki kapasite veya yakıt alanları GEM, resmî bir kayıt, Wikidata, OSM ya da birden çok kaynağın eşleştirilmesiyle desteklenen bir kaynak etiketi içerir.

kapasite: Wikidata P2109; yakıt: WRI GPPD

Bağlamda: bu güç santralı nasıl karşılaştırılır

6.4 MW'de, VMEA Peaking Gen Amerika Birleşik Devletleri'daki petrol santrallarının medyanı altında 7.2 MW'dedir. Petrol yakıtlı santrallar, adalar ve gaz boru hatları olmayan şebekelerde zirve veya yedek kapasite olarak ağır fuel oil veya dizel yakarlar; yüksek yakıt maliyeti, bunların kullanım düzeyini düşük tutmaktadır.

Kapasite karşılaştırması WRI Küresel Enerji Santralları Veri Tabanından hesaplanmıştır; yakıt tipi bağlamı genel mühendislik arka planıdır.

Raporlanan üretim trendi

2013: 0 GWh20132014: 0 GWh20142015: 0 GWh20152016: 0 GWh20162017: 0 GWh20172018: 0 GWh20182019: 0 GWh20190 GWh

Yıllık üretim (GWh), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Sahibi

Verilerde belirtilen sahibi: City of Manassas - (VA).

Yerel iklim & termal bağlam

Enerji kaynağı: petrol. Bu tesis türbinleri veya pistonlu motorları çalıştırmak için yağ veya dizel yakar. İklim sınıfı: nemli subtropikal (Köppen Cfa). Enlem: 38.7°N.

13.1°Cyıllık ortalama sıcaklık
2,322ısıtma derece-günleri (baz 18°C)
569soğutma derece-günleri (baz 18°C)
94 mrakım

Aylık ortalama sıcaklık

J: 1 °CJF: 3 °CFM: 7 °CMA: 13 °CAM: 18 °CMJ: 22 °CJJ: 25 °CJA: 24 °CAS: 20 °CSO: 14 °CON: 8 °CND: 4 °CD25 °C

Buradaki ısıtma derece-günleri, bu veri setindeki medyan enerji santraline göre %6 altında seyretmektedir — kışın ısıtılan ekipmanın yüzeyleri aracılığıyla telafi etmesi gereken ekstra enerji için bir göstergedir.

İklim ısı talebi endeksi: 48/100 — bu tesis, ısıtma derece-günleri bakımından kapsadığımız enerji santrallerinin orta üçte bir diliminde yer almaktadır.

İklim normalleri: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); iklim kuşağı: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Derece-günleri & ısı talebi endeksi PowerAtlas tarafından hesaplanmıştır — modellenmiş bir ısı talebi göstergesi, ölçülen tesis verisi değildir.

Saha iklimi ve çevresel şiddet

Bir santralin dış donanımı için — atık ısı buhar üreteçleri (HRSG), genleşme contaları, vanalar, flanşlar ve bunların yalıtımı — yerel iklim, korumasız çelik ve kaplamaların ne kadar hızlı bozulacağını belirler. Bu saha orta derecede korozif bir ortamda içinde yer alır (tahmini ISO 9223 sınıfı C3 — Orta), başlıca çevresel stres etkeni nem ve ıslanma.

C3ISO 9223 korozyonluluk (gösterge)
34/100çevresel şiddet endeksi
23.6°Cmevsimsel sıcaklık değişimi
189 kmkıyıya uzaklık

ISO 9223:2012 bilgilendirici yöntemiyle gösterge niteliğinde tahmin (sıcaklık, ıslanma süresi ve havadaki tuzluluktan atmosferik korozyon), WorldClim iklim normalleri, Köppen-Geiger sınıfı ve kıyıya uzaklık kullanılarak. Gösterge niteliğindedir, ölçülmüş bir korozyon hızı değildir.

Karşılaştırması & yakın tesisler

Amerika Birleşik Devletleri'deki 902 petrol enerji santrali arasında kapasiteye göre #483. en büyüğü.

Amerika Birleşik Devletleri'de bu veri setinde 902 petrol enerji santrali bulunmaktadır, toplam yaklaşık 40,022 MW kapasiteye sahiptir.

Yakın enerji santralleri

Konum

WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0) kaynağından 38.7405, -77.5081 koordinatları. OpenStreetMap'te görüntüle.

Sıkça sorulan sorular

VMEA Peaking Gen ne tür bir santraldir?

VMEA Peaking Gen — 6.4 MW kurulu güce sahip elektrik santrali. Enerji kaynağı: petrol. Konum: Virginia, Amerika Birleşik Devletleri, 1992 yılında devreye alındı.

VMEA Peaking Gen ne kadar elektrik üretir?

VMEA Peaking Gen yılda yaklaşık 0 GWh elektrik üretir.

VMEA Peaking Gen kaç haneye elektrik sağlayabilir?

Üretimi yaklaşık 57 haneye yetecek düzeydedir.

VMEA Peaking Gen için belirtilen sahip kimdir?

Verilerde VMEA Peaking Gen için belirtilen sahip: City of Manassas - (VA).

Açık kamu verilerinden oluşturulmuştur; kişisel bilgi yoktur. Bu siteyi işletiyor musunuz? Düzeltme veya kaldırma talebinde bulunun.