Van Sant Station

Elektrik santrali. Enerji kaynağı: petrol. Konum: Delaware, Amerika Birleşik Devletleri. Koordinatlar: 39.145, -75.5482.

petrolDelawareAmerika Birleşik DevletleriCO₂ model edilmiş

Van Sant Station — 45.1 MW kurulu güce sahip elektrik santrali. Enerji kaynağı: petrol. Konum: Delaware, Amerika Birleşik Devletleri. Verilerde belirtilen sahibi: NAES Corporation - (DE). 4 GWh raporlanan yıllık üretim'e göre yaklaşık 1.2k haneye enerji sağlayabilir. Kurulu kapasite bakımından Amerika Birleşik Devletleri'deki 10,884 enerji santrali arasında #3817. sıradadır. 1991 yılında devreye alınan tesis yaklaşık 35 yaşındadır — köklü bir tesis. Model edilmiş yıllık emisyonları 566 t CO₂/yıl (Climate TRACE) olup, bir yıl kullanılan yaklaşık 132 otomobile eşdeğerdir. Bağlamında, petrol, Amerika Birleşik Devletleri elektriğinin yaklaşık %0.7'ini sağlamaktadır; ulusal şebeke ortalama 384 gCO₂/kWh (%43.0 düşük karbonlu) (2025).

45.1MW kurulu kapasite
4GWh raporlanan / yıl
1,171enerji sağlanan hane
566t CO₂ / yıl (Climate TRACE)
1991devreye alma (~35 yıl)

Santral verisi: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id USA0007318.

Veri durumu

Bilinen veriler

TesisVan Sant Station WRI
ÜlkeAmerika Birleşik Devletleri · Delaware WRI
Koordinatlar39.145, -75.5482 WRI
Yakıtpetrol WRI
MW kurulu kapasite45.1 MW Wikidata P2109; kurulu/nominal kapasite
SahibiNAES Corporation - (DE) WRI
Devreye alınma1991 WRI
GWh raporlanan / yıl4 GWh·a⁻¹ WRI

Model edilmiş kaynak verisi

CO₂ emisyonları566 t CO₂·a⁻¹ model edilmiş · Climate TRACE

Veri setinden hesaplandı

Ülkedeki kapasite sırası#3817 / 10884 hesaplandı
Ülkedeki yakıta göre sıra#125 / 902 hesaplandı
Benzer tesislere göre kapasite6.26× · 7.2 MW · n=902 hesaplandı
Beslenen hane eşdeğeri1,171 raporlanan üretimden hesaplandı
İklim13.0°C · HDD 2,387 koordinatlardan türetildi
Çevresel şiddetC3 · 39/100 koordinatlardan türetildi

Mevcut değil

TeknolojiMevcut değil veri setinde yok

Bilinen, model edilmiş ve hesaplanmış değerler ayrı tutulur. Eksik alanlar mevcut değil olarak gösterilir.

Veri kaynağı

Bu sayfadaki kapasite veya yakıt alanları GEM, resmî bir kayıt, Wikidata, OSM ya da birden çok kaynağın eşleştirilmesiyle desteklenen bir kaynak etiketi içerir.

kapasite: Wikidata P2109; yakıt: WRI GPPD

Bağlamda: bu güç santralı nasıl karşılaştırılır

45.1 MW'de, Van Sant Station Amerika Birleşik Devletleri'daki petrol santrallarının medyanı çok üstünde 7.2 MW'dedir. Petrol yakıtlı santrallar, adalar ve gaz boru hatları olmayan şebekelerde zirve veya yedek kapasite olarak ağır fuel oil veya dizel yakarlar; yüksek yakıt maliyeti, bunların kullanım düzeyini düşük tutmaktadır.

Kapasite karşılaştırması WRI Küresel Enerji Santralları Veri Tabanından hesaplanmıştır; yakıt tipi bağlamı genel mühendislik arka planıdır.

~566 t CO₂/yıl (model edilmiş) — gündelik karşılıklarla

Bu tesisin yıllık emisyonları kabaca şunlara eşdeğerdir:

132bir yıl boyunca sürülen binek otomobiller
76evlerin yıllık enerji tüketimi
9.4kabsorbe etmek için 10 yıl büyütülen fidan

US EPA Greenhouse Gas Equivalencies üzerinden eşdeğerler; Climate TRACE kaynaklı model edilmiş emisyonlar.

Raporlanan üretim trendi

2013: 2 GWh20132014: 2 GWh20142015: 2 GWh20152016: 1 GWh20162017: 4 GWh20172018: 7 GWh20182019: 4 GWh20197 GWh

Yıllık üretim (GWh), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Sahibi

Verilerde belirtilen sahibi: NAES Corporation - (DE).

Yerel iklim & termal bağlam

Enerji kaynağı: petrol. Bu tesis türbinleri veya pistonlu motorları çalıştırmak için yağ veya dizel yakar. İklim sınıfı: nemli subtropikal (Köppen Cfa). Enlem: 39.1°N.

13.0°Cyıllık ortalama sıcaklık
2,387ısıtma derece-günleri (baz 18°C)
583soğutma derece-günleri (baz 18°C)
5 mrakım

Aylık ortalama sıcaklık

J: 1 °CJF: 2 °CFM: 6 °CMA: 12 °CAM: 17 °CMJ: 22 °CJJ: 25 °CJA: 24 °CAS: 20 °CSO: 14 °CON: 9 °CND: 4 °CD25 °C

Buradaki ısıtma derece-günleri, bu veri setindeki medyan enerji santraline göre %3 altında seyretmektedir — kışın ısıtılan ekipmanın yüzeyleri aracılığıyla telafi etmesi gereken ekstra enerji için bir göstergedir.

İklim ısı talebi endeksi: 49/100 — bu tesis, ısıtma derece-günleri bakımından kapsadığımız enerji santrallerinin orta üçte bir diliminde yer almaktadır.

İklim normalleri: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); iklim kuşağı: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Derece-günleri & ısı talebi endeksi PowerAtlas tarafından hesaplanmıştır — modellenmiş bir ısı talebi göstergesi, ölçülen tesis verisi değildir.

Saha iklimi ve çevresel şiddet

Bir santralin dış donanımı için — atık ısı buhar üreteçleri (HRSG), genleşme contaları, vanalar, flanşlar ve bunların yalıtımı — yerel iklim, korumasız çelik ve kaplamaların ne kadar hızlı bozulacağını belirler. Bu saha orta derecede korozif bir ortamda içinde yer alır (tahmini ISO 9223 sınıfı C3 — Orta), başlıca çevresel stres etkeni nem ve ıslanma.

C3ISO 9223 korozyonluluk (gösterge)
39/100çevresel şiddet endeksi
23.8°Cmevsimsel sıcaklık değişimi
51 kmkıyıya uzaklık

ISO 9223:2012 bilgilendirici yöntemiyle gösterge niteliğinde tahmin (sıcaklık, ıslanma süresi ve havadaki tuzluluktan atmosferik korozyon), WorldClim iklim normalleri, Köppen-Geiger sınıfı ve kıyıya uzaklık kullanılarak. Gösterge niteliğindedir, ölçülmüş bir korozyon hızı değildir.

Karşılaştırması & yakın tesisler

Amerika Birleşik Devletleri'deki 902 petrol enerji santrali arasında kapasiteye göre #125. en büyüğü.

Amerika Birleşik Devletleri'de bu veri setinde 902 petrol enerji santrali bulunmaktadır, toplam yaklaşık 40,022 MW kapasiteye sahiptir.

Yakın enerji santralleri

Konum

WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0) kaynağından 39.145, -75.5482 koordinatları. OpenStreetMap'te görüntüle.

Sıkça sorulan sorular

Van Sant Station ne tür bir santraldir?

Van Sant Station — 45.1 MW kurulu güce sahip elektrik santrali. Enerji kaynağı: petrol. Konum: Delaware, Amerika Birleşik Devletleri, 1991 yılında devreye alındı.

Van Sant Station ne kadar elektrik üretir?

Van Sant Station yılda yaklaşık 4 GWh elektrik üretir.

Van Sant Station kaç haneye elektrik sağlayabilir?

Üretimi yaklaşık 1,171 haneye yetecek düzeydedir.

Van Sant Station için belirtilen sahip kimdir?

Verilerde Van Sant Station için belirtilen sahip: NAES Corporation - (DE).

Van Sant Station ne kadar CO₂ salar?

Van Sant Station için model edilmiş emisyonlar yılda yaklaşık 566 ton CO₂’dir (Climate TRACE).

Açık kamu verilerinden oluşturulmuştur; kişisel bilgi yoktur. Bu siteyi işletiyor musunuz? Düzeltme veya kaldırma talebinde bulunun.