Ana sayfa / Avrupa / Fransa / Valderoure

Valderoure

Elektrik santrali. Enerji kaynağı: güneş. Konum: Provence-Alpes-Cote d'Azur, Fransa. Koordinatlar: 43.7939, 6.7085.

güneşProvence-Alpes-Cote d'AzurFransaPV

Valderoure — 1.6 MW kurulu güce sahip elektrik santrali. Enerji kaynağı: güneş. Konum: Provence-Alpes-Cote d'Azur, Fransa. kapasitesi (tahmini)'e göre yaklaşık 680 haneye enerji sağlayabilir (tahmini). Kurulu kapasite bakımından Fransa'deki 2,216 enerji santrali arasında #1851. sıradadır. 2012 yılında devreye alınan tesis yaklaşık 14 yaşındadır — görece modern. Yanmayan bir kaynak olarak, üretimden kaynaklanan doğrudan CO₂ emisyonu yoktur. Bağlamında, güneş, Fransa elektriğinin yaklaşık %5.6'ini sağlamaktadır; ulusal şebeke ortalama 41 gCO₂/kWh (%94.9 düşük karbonlu) (2025).

1.6MW kurulu kapasite
680enerji sağlanan hane (tahmini)
2012devreye alma (~14 yıl)

Santral verisi: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id WRI1025320.

Veri durumu

Bilinen veriler

TesisValderoure WRI
ÜlkeFransa · Provence-Alpes-Cote d'Azur WRI
Koordinatlar43.7939, 6.7085 WRI
Yakıtgüneş WRI
MW kurulu kapasite1.6 MW GEM · 2026 · L100000816200; işletmedeki santral kapasitesi
Devreye alınma2012 WRI
TeknolojiPV WRI

Veri setinden hesaplandı

Ülkedeki kapasite sırası#1851 / 2216 hesaplandı
Ülkedeki yakıta göre sıra#580 / 817 hesaplandı
Benzer tesislere göre kapasite0.59× · 2.7 MW · n=817 hesaplandı
Beslenen hane eşdeğeri680 hesaplandı
İklim9.7°C · HDD 3,034 koordinatlardan türetildi
Çevresel şiddetC3 · 27/100 koordinatlardan türetildi

Mevcut değil

SahibiMevcut değil veri setinde yok
GWh raporlanan / yılMevcut değil veri setinde yok
CO₂ emisyonlarıuygulanamaz uygulanamaz

Bilinen, model edilmiş ve hesaplanmış değerler ayrı tutulur. Eksik alanlar mevcut değil olarak gösterilir.

Kapasite kaynağı

Yukarıdaki kamuya açık kapasite mevcut kaynak kaydı değeridir. 2026 tracker adayı Valderoure solar farm için 2 MW listeler, ancak kapsam doğrulanana kadar birincil kamu değeri olarak kullanılmaz (ünite vs işletme vs kurulu/proje toplamı).

Veri kaynağı

Bu sayfadaki kapasite veya yakıt alanları GEM, resmî bir kayıt, Wikidata, OSM ya da birden çok kaynağın eşleştirilmesiyle desteklenen bir kaynak etiketi içerir.

kapasite: GEM · 2026 · L100000816200; yakıt: WRI GPPD

Bağlamda: bu güç santralı nasıl karşılaştırılır

1.6 MW'de, Valderoure Fransa'daki güneş santrallarının medyanı altında 2.7 MW'dedir. Teknik olarak PV olarak tanımlanır. Güneş fotovoltaiği, hareketli parçaları veya yakıtı olmaksızın güneş ışığını doğrudan elektriğe dönüştürür; çıktı günün saati ve hava durumuna göre değişir, bu nedenle depolama veya esnek yedekle eşleştirilir.

Kapasite karşılaştırması WRI Küresel Enerji Santralları Veri Tabanından hesaplanmıştır; yakıt tipi bağlamı genel mühendislik arka planıdır.

Fransa'deki en büyük güneş santralleriyle kapasite karşılaştırması

Cestas: 300 MW300CestasLes Mées: 95 MW95Les MéesGréoux-les-Bains: 82 MW82Gréoux-les…Rosières-en-Haye: 79 MW79Rosières-e…Salaunes: 73 MW73SalaunesFontenet: 65 MW65FontenetLosse: 63 MW63LosseMassangis: 56 MW56Massangis

Kurulu kapasite (MW), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Yerel iklim & termal bağlam

Enerji kaynağı: güneş. Bu tesis fotovoltaik panellerle güneş ışığını doğrudan elektriğe çevirir. İklim sınıfı: ılık yazlı Akdeniz (Köppen Csb). Enlem: 43.8°N.

9.7°Cyıllık ortalama sıcaklık
3,034ısıtma derece-günleri (baz 18°C)
21soğutma derece-günleri (baz 18°C)
1,082 mrakım

Aylık ortalama sıcaklık

J: 3 °CJF: 3 °CFM: 5 °CMA: 7 °CAM: 11 °CMJ: 15 °CJJ: 18 °CJA: 18 °CAS: 15 °CSO: 11 °CON: 6 °CND: 4 °CD18 °C

Buradaki ısıtma derece-günleri, bu veri setindeki medyan enerji santraline göre %23 üzerinde seyretmektedir — kışın ısıtılan ekipmanın yüzeyleri aracılığıyla telafi etmesi gereken ekstra enerji için bir göstergedir.

İklim ısı talebi endeksi: 63/100 — bu tesis, ısıtma derece-günleri bakımından kapsadığımız enerji santrallerinin orta üçte bir diliminde yer almaktadır.

Güneş PV, 25°C hücre sıcaklığının üzerinde her °C için yaklaşık %0,35 güç kaybeder — buradaki sıcak mevsim zirvelerinde yaklaşık %0.0 (tahmin).

İklim normalleri: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); iklim kuşağı: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Derece-günleri & ısı talebi endeksi PowerAtlas tarafından hesaplanmıştır — modellenmiş bir ısı talebi göstergesi, ölçülen tesis verisi değildir.

Saha iklimi ve çevresel şiddet

Bir santralin dış donanımı için — atık ısı buhar üreteçleri (HRSG), genleşme contaları, vanalar, flanşlar ve bunların yalıtımı — yerel iklim, korumasız çelik ve kaplamaların ne kadar hızlı bozulacağını belirler. Bu saha orta derecede korozif bir ortamda içinde yer alır (tahmini ISO 9223 sınıfı C3 — Orta), başlıca çevresel stres etkeni nem ve ıslanma.

C3ISO 9223 korozyonluluk (gösterge)
27/100çevresel şiddet endeksi
15.7°Cmevsimsel sıcaklık değişimi
61 kmkıyıya uzaklık

ISO 9223:2012 bilgilendirici yöntemiyle gösterge niteliğinde tahmin (sıcaklık, ıslanma süresi ve havadaki tuzluluktan atmosferik korozyon), WorldClim iklim normalleri, Köppen-Geiger sınıfı ve kıyıya uzaklık kullanılarak. Gösterge niteliğindedir, ölçülmüş bir korozyon hızı değildir.

Karşılaştırması & yakın tesisler

Fransa'deki 817 güneş enerji santrali arasında kapasiteye göre #580. en büyüğü.

Fransa'de bu veri setinde 817 güneş enerji santrali bulunmaktadır, toplam yaklaşık 5,030 MW kapasiteye sahiptir.

Yakın enerji santralleri

  • Chaudanne · hidroelektrik · 24.3 MW · Provence-Alpes-Cote d'Azur
  • Castillon · hidroelektrik · 68 MW · Provence-Alpes-Cote d'Azur
  • Saint-Cézaire-sur-Siagne · hidroelektrik · 9.5 MW · Provence-Alpes-Cote d'Azur
  • Castellane · hidroelektrik · 1.3 MW · Provence-Alpes-Cote d'Azur
  • Callian · güneş · 7.94 MW · Provence-Alpes-Cote d'Azur
  • Grasse · güneş · 1.3 MW · Provence-Alpes-Cote d'Azur

Konum

WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0) kaynağından 43.7939, 6.7085 koordinatları. OpenStreetMap'te görüntüle.

Sıkça sorulan sorular

Valderoure ne tür bir santraldir?

Valderoure — 1.6 MW kurulu güce sahip elektrik santrali. Enerji kaynağı: güneş. Konum: Provence-Alpes-Cote d'Azur, Fransa, 2012 yılında devreye alındı.

Valderoure kaç haneye elektrik sağlayabilir?

Üretimi yaklaşık 680 haneye yetecek düzeydedir (tahmini).

Açık kamu verilerinden oluşturulmuştur; kişisel bilgi yoktur. Bu siteyi işletiyor musunuz? Düzeltme veya kaldırma talebinde bulunun.