Thameside DC

Elektrik santrali. Enerji kaynağı: güneş. Konum: England, Birleşik Krallık. Koordinatlar: 51.4924, 0.027.

güneşEnglandBirleşik KrallıkPV

Thameside DC — 1 MW kurulu güce sahip elektrik santrali. Enerji kaynağı: güneş. Konum: England, Birleşik Krallık. Verilerde belirtilen sahibi: Sainsbury's. kapasitesi (tahmini)'e göre yaklaşık 425 haneye enerji sağlayabilir (tahmini). Kurulu kapasite bakımından Birleşik Krallık'deki 2,860 enerji santrali arasında #2847. sıradadır. 2016 yılında devreye alınan tesis yaklaşık 10 yaşındadır — görece modern. Yanmayan bir kaynak olarak, üretimden kaynaklanan doğrudan CO₂ emisyonu yoktur. Bağlamında, güneş, Birleşik Krallık elektriğinin yaklaşık %6.6'ini sağlamaktadır; ulusal şebeke ortalama 217 gCO₂/kWh (%64.4 düşük karbonlu) (2025).

1MW kurulu kapasite
425enerji sağlanan hane (tahmini)
2016devreye alma (~10 yıl)

Santral verisi: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id GBR0005985.

Veri durumu

Bilinen veriler

TesisThameside DC WRI
ÜlkeBirleşik Krallık · England WRI
Koordinatlar51.4924, 0.027 WRI
Yakıtgüneş WRI
MW kurulu kapasite1 MW GEM · 2026 · L100000826514; işletmedeki santral kapasitesi
SahibiSainsbury's WRI
Devreye alınma2016 WRI
TeknolojiPV WRI

Veri setinden hesaplandı

Ülkedeki kapasite sırası#2847 / 2860 hesaplandı
Ülkedeki yakıta göre sıra#1166 / 1170 hesaplandı
Benzer tesislere göre kapasite0.20× · 5 MW · n=1170 hesaplandı
Beslenen hane eşdeğeri425 hesaplandı
İklim10.2°C · HDD 2,845 koordinatlardan türetildi
Çevresel şiddetC3 · 27/100 koordinatlardan türetildi

Mevcut değil

GWh raporlanan / yılMevcut değil veri setinde yok
CO₂ emisyonlarıuygulanamaz uygulanamaz

Bilinen, model edilmiş ve hesaplanmış değerler ayrı tutulur. Eksik alanlar mevcut değil olarak gösterilir.

Veri kaynağı

Bu sayfadaki kapasite veya yakıt alanları GEM, resmî bir kayıt, Wikidata, OSM ya da birden çok kaynağın eşleştirilmesiyle desteklenen bir kaynak etiketi içerir.

kapasite: GEM · 2026 · L100000826514; yakıt: WRI GPPD

Bağlamda: bu güç santralı nasıl karşılaştırılır

1 MW'de, Thameside DC Birleşik Krallık'daki güneş santrallarının medyanı altında 5 MW'dedir. Teknik olarak PV olarak tanımlanır. Güneş fotovoltaiği, hareketli parçaları veya yakıtı olmaksızın güneş ışığını doğrudan elektriğe dönüştürür; çıktı günün saati ve hava durumuna göre değişir, bu nedenle depolama veya esnek yedekle eşleştirilir.

Kapasite karşılaştırması WRI Küresel Enerji Santralları Veri Tabanından hesaplanmıştır; yakıt tipi bağlamı genel mühendislik arka planıdır.

Birleşik Krallık'deki en büyük güneş santralleriyle kapasite karşılaştırması

Shotwick: 72 MW72ShotwickMOD Lyneham: 70 MW70MOD LynehamWest Raynham: 50 MW50West Raynh…Snarlton Farm (Melksham solar farm): 50 MW50Snarlton F…Eveley: 49 MW49EveleyOwl's Hatch Solar Park: 48 MW48Owl's Hatc…Southwick Estate: 48 MW48Southwick …Landmead Farm (East Hanney): 46 MW46Landmead F…

Kurulu kapasite (MW), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Sahibi

Verilerde belirtilen sahibi: Sainsbury's.

Yerel iklim & termal bağlam

Enerji kaynağı: güneş. Bu tesis fotovoltaik panellerle güneş ışığını doğrudan elektriğe çevirir. İklim sınıfı: ılıman okyanusal (Köppen Cfb). Enlem: 51.5°N.

10.2°Cyıllık ortalama sıcaklık
2,845ısıtma derece-günleri (baz 18°C)
0soğutma derece-günleri (baz 18°C)
67 mrakım

Aylık ortalama sıcaklık

J: 4 °CJF: 4 °CFM: 6 °CMA: 8 °CAM: 12 °CMJ: 15 °CJJ: 17 °CJA: 17 °CAS: 14 °CSO: 11 °CON: 7 °CND: 5 °CD17 °C

Buradaki ısıtma derece-günleri, bu veri setindeki medyan enerji santraline göre %16 üzerinde seyretmektedir — kışın ısıtılan ekipmanın yüzeyleri aracılığıyla telafi etmesi gereken ekstra enerji için bir göstergedir.

İklim ısı talebi endeksi: 58/100 — bu tesis, ısıtma derece-günleri bakımından kapsadığımız enerji santrallerinin orta üçte bir diliminde yer almaktadır.

Güneş PV, 25°C hücre sıcaklığının üzerinde her °C için yaklaşık %0,35 güç kaybeder — buradaki sıcak mevsim zirvelerinde yaklaşık %0.0 (tahmin).

İklim normalleri: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); iklim kuşağı: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Derece-günleri & ısı talebi endeksi PowerAtlas tarafından hesaplanmıştır — modellenmiş bir ısı talebi göstergesi, ölçülen tesis verisi değildir.

Saha iklimi ve çevresel şiddet

Bir santralin dış donanımı için — atık ısı buhar üreteçleri (HRSG), genleşme contaları, vanalar, flanşlar ve bunların yalıtımı — yerel iklim, korumasız çelik ve kaplamaların ne kadar hızlı bozulacağını belirler. Bu saha orta derecede korozif bir ortamda içinde yer alır (tahmini ISO 9223 sınıfı C3 — Orta), başlıca çevresel stres etkeni nem ve ıslanma.

C3ISO 9223 korozyonluluk (gösterge)
27/100çevresel şiddet endeksi
12.9°Cmevsimsel sıcaklık değişimi
75 kmkıyıya uzaklık

ISO 9223:2012 bilgilendirici yöntemiyle gösterge niteliğinde tahmin (sıcaklık, ıslanma süresi ve havadaki tuzluluktan atmosferik korozyon), WorldClim iklim normalleri, Köppen-Geiger sınıfı ve kıyıya uzaklık kullanılarak. Gösterge niteliğindedir, ölçülmüş bir korozyon hızı değildir.

Karşılaştırması & yakın tesisler

Birleşik Krallık'deki 1170 güneş enerji santrali arasında kapasiteye göre #1166. en büyüğü.

Birleşik Krallık'de bu veri setinde 1170 güneş enerji santrali bulunmaktadır, toplam yaklaşık 8,703 MW kapasiteye sahiptir.

Yakın enerji santralleri

Konum

WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0) kaynağından 51.4924, 0.027 koordinatları. OpenStreetMap'te görüntüle.

Sıkça sorulan sorular

Thameside DC ne tür bir santraldir?

Thameside DC — 1 MW kurulu güce sahip elektrik santrali. Enerji kaynağı: güneş. Konum: England, Birleşik Krallık, 2016 yılında devreye alındı.

Thameside DC kaç haneye elektrik sağlayabilir?

Üretimi yaklaşık 425 haneye yetecek düzeydedir (tahmini).

Thameside DC için belirtilen sahip kimdir?

Verilerde Thameside DC için belirtilen sahip: Sainsbury's.

Açık kamu verilerinden oluşturulmuştur; kişisel bilgi yoktur. Bu siteyi işletiyor musunuz? Düzeltme veya kaldırma talebinde bulunun.