Ana sayfa / Asya / Hindistan / THAL WORKS

THAL WORKS

Elektrik santrali. Enerji kaynağı: gaz. Konum: Maharashtra, Hindistan. Koordinatlar: 18.7026, 72.8709.

gazMaharashtraHindistan

THAL WORKS — 30 MW kurulu güce sahip elektrik santrali. Enerji kaynağı: gaz. Konum: Maharashtra, Hindistan. Verilerde belirtilen sahibi: Rashtriya & fert. kapasitesi (tahmini)'e göre yaklaşık 34k haneye enerji sağlayabilir (tahmini). Kurulu kapasite bakımından Hindistan'deki 2,225 enerji santrali arasında #1337. sıradadır. Bağlamında, gaz, Hindistan elektriğinin yaklaşık %2.3'ini sağlamaktadır; ulusal şebeke ortalama 670 gCO₂/kWh (%26.7 düşük karbonlu) (2025).

30MW kurulu kapasite
33,788enerji sağlanan hane (tahmini)

Santral verisi: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id WRI1019989.

Veri durumu

Bilinen veriler

TesisTHAL WORKS WRI
ÜlkeHindistan · Maharashtra WRI
Koordinatlar18.7026, 72.8709 WRI
Yakıtgaz WRI
MW kurulu kapasite30 MW WRI GPPD; kaynak kaydı
SahibiRashtriya & fert WRI

Veri setinden hesaplandı

CO₂ emisyonları47,304 t CO₂·a⁻¹ hesaplandı
Ülkedeki kapasite sırası#1337 / 2225 hesaplandı
Ülkedeki yakıta göre sıra#114 / 117 hesaplandı
Benzer tesislere göre kapasite0.13× · 234.3 MW · n=117 hesaplandı
Beslenen hane eşdeğeri33,788 hesaplandı
İklim27.0°C · HDD 0 koordinatlardan türetildi
Çevresel şiddetC5 · 49/100 koordinatlardan türetildi

Mevcut değil

Devreye alınmaMevcut değil veri setinde yok
TeknolojiMevcut değil veri setinde yok
GWh raporlanan / yılMevcut değil veri setinde yok

Bilinen, model edilmiş ve hesaplanmış değerler ayrı tutulur. Eksik alanlar mevcut değil olarak gösterilir.

Veri kaynağı

Bu sayfadaki kapasite ve yakıt alanları, özgün açık veri kümesindeki kaynak kayıt değerleridir. Tesisleri tanımlamak ve sıralamak için kullanılabilirler; ancak henüz resmî bir kayıt veya GEM konumu üzerinden doğrulanmış 2026 değerleriyle güncellenmemişlerdir.

kapasite: WRI GPPD; yakıt: WRI GPPD

Bağlamda: bu güç santralı nasıl karşılaştırılır

30 MW'de, THAL WORKS Hindistan'daki gaz santrallarının medyanı altında 234.3 MW'dedir. Gaz santralları, hızlı zirveler için açık döngü türbinlerinde veya HRSG'de egzoz ısısını geri kazanarak yaklaşık %55–62 verime ulaşan birleşik döngü ünitelerinde doğal gaz yakar — en temiz fosil seçeneği.

Kapasite karşılaştırması WRI Küresel Enerji Santralları Veri Tabanından hesaplanmıştır; yakıt tipi bağlamı genel mühendislik arka planıdır.

Hindistan'deki en büyük gaz santralleriyle kapasite karşılaştırması

Godhra power station: 2,000 MW2kGodhra pow…RATNAGIRI GAS: 1,968 MW2kRATNAGIRI …Sugen Combined Cycle power plant: 1,532 MW2kSugen Comb…Pragati Combined Cycle Gas Turbine-III power station: 1,500 MW2kPragati Co…KONDAPALLI GT: 1,476 MW1kKONDAPALLI…PRAGATI CCCP -III: 1,371 MW1kPRAGATI CC…DGEN MEGA CCCP: 1,200 MW1kDGEN MEGA …DGEN Mega Combined Cycle power plant: 1,200 MW1kDGEN Mega …

Kurulu kapasite (MW), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Sahibi

Verilerde belirtilen sahibi: Rashtriya & fert.

Yerel iklim & termal bağlam

Enerji kaynağı: gaz. Bu tesis elektrik üretmek için bir türbinde doğal gaz yakar — genellikle birleşik çevrimli bir yapıda. İklim sınıfı: tropikal savan (Köppen Aw). Enlem: 18.7°N.

27.0°Cyıllık ortalama sıcaklık
0ısıtma derece-günleri (baz 18°C)
3,299soğutma derece-günleri (baz 18°C)
40 mrakım

Aylık ortalama sıcaklık

J: 24 °CJF: 25 °CFM: 27 °CMA: 29 °CAM: 30 °CMJ: 29 °CJJ: 27 °CJA: 27 °CAS: 27 °CSO: 28 °CON: 27 °CND: 25 °CD30 °C

Bu iklim göstergesi, dış hava sıcaklığına bağlı ısıtma talebini gösterir. Santralin proses ısısı ihtiyacını ölçmez.

Buradaki bir gaz türbini, bu yıllık ortalamada ISO (15°C) kapasitesinin yaklaşık %8 altında çalışır (tipik ÇKDÇ eğrisi, tahmin).

İklim normalleri: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); iklim kuşağı: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Derece-günleri & ısı talebi endeksi PowerAtlas tarafından hesaplanmıştır — modellenmiş bir ısı talebi göstergesi, ölçülen tesis verisi değildir.

Saha iklimi ve çevresel şiddet

Bir santralin dış donanımı için — atık ısı buhar üreteçleri (HRSG), genleşme contaları, vanalar, flanşlar ve bunların yalıtımı — yerel iklim, korumasız çelik ve kaplamaların ne kadar hızlı bozulacağını belirler. Bu saha yüksek korozyonlu, agresif bir ortamda içinde yer alır (tahmini ISO 9223 sınıfı C5 — Çok yüksek), başlıca çevresel stres etkeni deniz tuzunun yol açtığı korozyon.

C5ISO 9223 korozyonluluk (gösterge)
49/100çevresel şiddet endeksi
6.0°Cmevsimsel sıcaklık değişimi
31 kmkıyıya uzaklık

ISO 9223:2012 bilgilendirici yöntemiyle gösterge niteliğinde tahmin (sıcaklık, ıslanma süresi ve havadaki tuzluluktan atmosferik korozyon), WorldClim iklim normalleri, Köppen-Geiger sınıfı ve kıyıya uzaklık kullanılarak. Gösterge niteliğindedir, ölçülmüş bir korozyon hızı değildir.

Karşılaştırması & yakın tesisler

Hindistan'deki 117 gaz enerji santrali arasında kapasiteye göre #114. en büyüğü.

Hindistan'de bu veri setinde 117 gaz enerji santrali bulunmaktadır, toplam yaklaşık 43,650 MW kapasiteye sahiptir.

Yakın enerji santralleri

Konum

WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0) kaynağından 18.7026, 72.8709 koordinatları. OpenStreetMap'te görüntüle.

Sıkça sorulan sorular

THAL WORKS ne tür bir santraldir?

THAL WORKS — 30 MW kurulu güce sahip elektrik santrali. Enerji kaynağı: gaz. Konum: Maharashtra, Hindistan.

THAL WORKS kaç haneye elektrik sağlayabilir?

Üretimi yaklaşık 33,788 haneye yetecek düzeydedir (tahmini).

THAL WORKS için belirtilen sahip kimdir?

Verilerde THAL WORKS için belirtilen sahip: Rashtriya & fert.

Açık kamu verilerinden oluşturulmuştur; kişisel bilgi yoktur. Bu siteyi işletiyor musunuz? Düzeltme veya kaldırma talebinde bulunun.