TalenEnergy Montour

Elektrik santrali. Enerji kaynağı: kömür. Konum: Pennsylvania, Amerika Birleşik Devletleri. Koordinatlar: 41.0714, -76.6672.

kömürPennsylvaniaAmerika Birleşik DevletleriCO₂ ölçülmüş

TalenEnergy Montour — 1,757.9 MW kurulu güce sahip elektrik santrali. Enerji kaynağı: kömür. Konum: Pennsylvania, Amerika Birleşik Devletleri. Verilerde belirtilen sahibi: TalenEnergy Montour LLC. 1,056 GWh raporlanan yıllık üretim'e göre yaklaşık 302k haneye enerji sağlayabilir. Kurulu kapasite bakımından Amerika Birleşik Devletleri'deki 10,884 enerji santrali arasında #241. sıradadır. 1972 yılında devreye alınan tesis yaklaşık 54 yaşındadır — eski, miras bir tesis. Ölçülen 492,022 t CO₂/yıl (US EPA GHGRP) emisyonları, bir yıl boyunca sürülen yaklaşık 115k otomobile eşdeğerdir. Bağlamında, kömür, Amerika Birleşik Devletleri elektriğinin yaklaşık %16.3'ini sağlamaktadır; ulusal şebeke ortalama 384 gCO₂/kWh (%43.0 düşük karbonlu) (2025).

1,757.9MW kurulu kapasite
1,056GWh raporlanan / yıl
301,714enerji sağlanan hane
492,022t CO₂ / yıl (US EPA GHGRP)
1972devreye alma (~54 yıl)

Santral verisi: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id USA0003149.

Veri durumu

Bilinen veriler

TesisTalenEnergy Montour WRI
ÜlkeAmerika Birleşik Devletleri · Pennsylvania WRI
Koordinatlar41.0714, -76.6672 WRI
Yakıtkömür WRI
MW kurulu kapasite1,757.9 MW GEM · 2026 · L100000104151; işletmedeki santral kapasitesi
SahibiTalenEnergy Montour LLC WRI
Devreye alınma1972 WRI
GWh raporlanan / yıl1,056 GWh·a⁻¹ WRI
CO₂ emisyonları492,022 t CO₂·a⁻¹ ölçülmüş · US EPA GHGRP

Veri setinden hesaplandı

Ülkedeki kapasite sırası#241 / 10884 hesaplandı
Ülkedeki yakıta göre sıra#93 / 802 hesaplandı
Benzer tesislere göre kapasite3.15× · 558 MW · n=802 hesaplandı
Beslenen hane eşdeğeri301,714 raporlanan üretimden hesaplandı
İklim9.8°C · HDD 3,258 koordinatlardan türetildi
Çevresel şiddetC2 · 30/100 koordinatlardan türetildi

Mevcut değil

TeknolojiMevcut değil veri setinde yok

Bilinen, model edilmiş ve hesaplanmış değerler ayrı tutulur. Eksik alanlar mevcut değil olarak gösterilir.

Veri kaynağı

Bu sayfadaki kapasite veya yakıt alanları GEM, resmî bir kayıt, Wikidata, OSM ya da birden çok kaynağın eşleştirilmesiyle desteklenen bir kaynak etiketi içerir.

kapasite: GEM · 2026 · L100000104151; yakıt: WRI GPPD

Bağlamda: bu güç santralı nasıl karşılaştırılır

1,757.9 MW'de, TalenEnergy Montour Amerika Birleşik Devletleri'daki kömür santrallarının medyanı çok üstünde 558 MW'dedir. Kömür santralları, türbin için yüksek basınçlı buhar oluşturmak üzere pulverize edilmiş kömürü yakar; taban yük olarak çalışırlar ancak en karbon yoğun ana kaynaktır ve emeklilik veya verimlilik iyileştirmeleri için birinci hedef.

Kapasite karşılaştırması WRI Küresel Enerji Santralları Veri Tabanından hesaplanmıştır; yakıt tipi bağlamı genel mühendislik arka planıdır.

492,022 t CO₂/yıl — günlük terimlerle

Bu tesisin yıllık emisyonları kabaca şunlara eşdeğerdir:

115kbir yıl boyunca sürülen binek otomobiller
66kevlerin yıllık enerji tüketimi
8.2 milyonabsorbe etmek için 10 yıl büyütülen fidan

US EPA Greenhouse Gas Equivalencies aracılığıyla eşdeğerlikler; US EPA GHGRP'a bildirilen emisyonlar.

Raporlanan üretim trendi

2013: 7,004 GWh20132014: 6,919 GWh20142015: 6,644 GWh20152016: 0 GWh20162017: 2,751 GWh20172018: 2,620 GWh20182019: 1,056 GWh20197k GWh

Yıllık üretim (GWh), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Sahibi

Verilerde belirtilen sahibi: TalenEnergy Montour LLC.

Yerel iklim & termal bağlam

Enerji kaynağı: kömür. Bu tesis bir türbojeneratörü döndürmek için yüksek basınçlı buhar üretmek amacıyla kömür yakar. İklim sınıfı: ılık yazlı nemli karasal (Köppen Dfb). Enlem: 41.1°N.

9.8°Cyıllık ortalama sıcaklık
3,258ısıtma derece-günleri (baz 18°C)
275soğutma derece-günleri (baz 18°C)
234 mrakım

Aylık ortalama sıcaklık

J: -4 °CJF: -2 °CFM: 3 °CMA: 9 °CAM: 15 °CMJ: 20 °CJJ: 22 °CJA: 21 °CAS: 17 °CSO: 11 °CON: 5 °CND: 0 °CD22 °C

Buradaki ısıtma derece-günleri, bu veri setindeki medyan enerji santraline göre %33 üzerinde seyretmektedir — kışın ısıtılan ekipmanın yüzeyleri aracılığıyla telafi etmesi gereken ekstra enerji için bir göstergedir.

İklim ısı talebi endeksi: 70/100 — bu tesis, ısıtma derece-günleri bakımından kapsadığımız enerji santrallerinin üst üçte bir diliminde yer almaktadır.

İklim normalleri: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); iklim kuşağı: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Derece-günleri & ısı talebi endeksi PowerAtlas tarafından hesaplanmıştır — modellenmiş bir ısı talebi göstergesi, ölçülen tesis verisi değildir.

Saha iklimi ve çevresel şiddet

Bir santralin dış donanımı için — atık ısı buhar üreteçleri (HRSG), genleşme contaları, vanalar, flanşlar ve bunların yalıtımı — yerel iklim, korumasız çelik ve kaplamaların ne kadar hızlı bozulacağını belirler. Bu saha ılıman bir atmosferik ortamda içinde yer alır (tahmini ISO 9223 sınıfı C2 — Düşük), başlıca çevresel stres etkeni ısıl çevrimler.

C2ISO 9223 korozyonluluk (gösterge)
30/100çevresel şiddet endeksi
25.6°Cmevsimsel sıcaklık değişimi
221 kmkıyıya uzaklık

ISO 9223:2012 bilgilendirici yöntemiyle gösterge niteliğinde tahmin (sıcaklık, ıslanma süresi ve havadaki tuzluluktan atmosferik korozyon), WorldClim iklim normalleri, Köppen-Geiger sınıfı ve kıyıya uzaklık kullanılarak. Gösterge niteliğindedir, ölçülmüş bir korozyon hızı değildir.

Karşılaştırması & yakın tesisler

Amerika Birleşik Devletleri'deki 802 kömür enerji santrali arasında kapasiteye göre #93. en büyüğü.

Amerika Birleşik Devletleri'de bu veri setinde 802 kömür enerji santrali bulunmaktadır, toplam yaklaşık 621,194 MW kapasiteye sahiptir.

Yakın enerji santralleri

Konum

WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0) kaynağından 41.0714, -76.6672 koordinatları. OpenStreetMap'te görüntüle.

Sıkça sorulan sorular

TalenEnergy Montour ne tür bir santraldir?

TalenEnergy Montour — 1,757.9 MW kurulu güce sahip elektrik santrali. Enerji kaynağı: kömür. Konum: Pennsylvania, Amerika Birleşik Devletleri, 1972 yılında devreye alındı.

TalenEnergy Montour ne kadar elektrik üretir?

TalenEnergy Montour yılda yaklaşık 1,056 GWh elektrik üretir.

TalenEnergy Montour kaç haneye elektrik sağlayabilir?

Üretimi yaklaşık 301,714 haneye yetecek düzeydedir.

TalenEnergy Montour için belirtilen sahip kimdir?

Verilerde TalenEnergy Montour için belirtilen sahip: TalenEnergy Montour LLC.

TalenEnergy Montour ne kadar CO₂ salar?

TalenEnergy Montour yılda yaklaşık 492,022 ton CO₂ bildirmiştir (US EPA GHGRP).

Açık kamu verilerinden oluşturulmuştur; kişisel bilgi yoktur. Bu siteyi işletiyor musunuz? Düzeltme veya kaldırma talebinde bulunun.