Ana sayfa / Avrupa / Avusturya / Spittelau power station

Spittelau power station

Elektrik santrali. Enerji kaynağı: biyokütle. Konum: Vienna, Avusturya. Koordinatlar: 48.2347, 16.3593.

biyokütleViennaAvusturyaCO₂ ölçülmüş

Spittelau power station — 13 MW kurulu güce sahip elektrik santrali. Enerji kaynağı: biyokütle. Konum: Vienna, Avusturya. kapasitesi (tahmini)'e göre yaklaşık 18k haneye enerji sağlayabilir (tahmini). Kurulu kapasite bakımından Avusturya'deki 131 enerji santrali arasında #109. sıradadır. Ölçülen 51,845 t CO₂/yıl (EU ETS verified (EUTL 2023)) emisyonları, bir yıl boyunca sürülen yaklaşık 12k otomobile eşdeğerdir. Bağlamında, biyokütle, Avusturya elektriğinin yaklaşık %6.4'ini sağlamaktadır; ulusal şebeke ortalama 117 gCO₂/kWh (%83.6 düşük karbonlu) (2025).

13MW kurulu kapasite
17,895enerji sağlanan hane (tahmini)
51,845t CO₂ / yıl (EU ETS verified (EUTL 2023))

Santral verisi: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id CT-404.

Veri durumu

Bilinen veriler

TesisSpittelau power station Climate TRACE
ÜlkeAvusturya · Vienna Climate TRACE
Koordinatlar48.2347, 16.3593 Climate TRACE
Yakıtbiyokütle Climate TRACE
MW kurulu kapasite13 MW Climate TRACE; kaynak kaydı
CO₂ emisyonları51,845 t CO₂·a⁻¹ ölçülmüş · EU ETS verified (EUTL 2023)

Veri setinden hesaplandı

Ülkedeki kapasite sırası#109 / 131 hesaplandı
Ülkedeki yakıta göre sıra#5 / 7 hesaplandı
Benzer tesislere göre kapasite0.93× · 14 MW · n=7 hesaplandı
Beslenen hane eşdeğeri17,895 hesaplandı
İklim10.1°C · HDD 3,005 koordinatlardan türetildi
Çevresel şiddetC2 · 27/100 koordinatlardan türetildi

Mevcut değil

SahibiMevcut değil veri setinde yok
Devreye alınmaMevcut değil veri setinde yok
TeknolojiMevcut değil veri setinde yok
GWh raporlanan / yılMevcut değil veri setinde yok

Bilinen, model edilmiş ve hesaplanmış değerler ayrı tutulur. Eksik alanlar mevcut değil olarak gösterilir.

Veri kaynağı

Bu sayfadaki kapasite ve yakıt alanları, özgün açık veri kümesindeki kaynak kayıt değerleridir. Tesisleri tanımlamak ve sıralamak için kullanılabilirler; ancak henüz resmî bir kayıt veya GEM konumu üzerinden doğrulanmış 2026 değerleriyle güncellenmemişlerdir.

kapasite: Climate TRACE; yakıt: Climate TRACE

Bağlamda: bu güç santralı nasıl karşılaştırılır

13 MW'de, Spittelau power station Avusturya'daki biyokütle santrallarının medyanı yaklaşık 14 MW'dedir. Biyokütle santralları, buhar oluşturmak üzere ahşap, kalıntı veya atık türetilmiş yakıt gibi organik materyali yakarlar; bunlar dispatch edilebilir ve ham madde sürdürülebilir bir şekilde temin edildiğinde düşük karbonlu sayılırlar.

Kapasite karşılaştırması WRI Küresel Enerji Santralları Veri Tabanından hesaplanmıştır; yakıt tipi bağlamı genel mühendislik arka planıdır.

51,845 t CO₂/yıl — günlük terimlerle

Bu tesisin yıllık emisyonları kabaca şunlara eşdeğerdir:

12kbir yıl boyunca sürülen binek otomobiller
7.0kevlerin yıllık enerji tüketimi
864kabsorbe etmek için 10 yıl büyütülen fidan

US EPA Greenhouse Gas Equivalencies aracılığıyla eşdeğerlikler; EU ETS verified (EUTL 2023)'a bildirilen emisyonlar.

Avusturya'deki en büyük biyokütle santralleriyle kapasite karşılaştırması

Bruk Mill power station: 50 MW50Bruk Mill …Wels Waste power station: 31 MW31Wels Waste…Zistersdorf power station: 15 MW15Zistersdor…Pfaffenau power station: 14 MW14Pfaffenau …Spittelau power station: 13 MW13Spittelau …Egger Unterradlberg Dampfanlage power station: 10 MW10Egger Unte…Fundermax power station: 10 MW10Fundermax …

Kurulu kapasite (MW), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Yerel iklim & termal bağlam

Enerji kaynağı: biyokütle. Bu tesis türbin için buhar üretmek amacıyla organik malzeme (odun, atıklar) yakar. İklim sınıfı: ılıman okyanusal (Köppen Cfb). Enlem: 48.2°N.

10.1°Cyıllık ortalama sıcaklık
3,005ısıtma derece-günleri (baz 18°C)
128soğutma derece-günleri (baz 18°C)
172 mrakım

Aylık ortalama sıcaklık

J: 0 °CJF: 1 °CFM: 6 °CMA: 10 °CAM: 15 °CMJ: 18 °CJJ: 20 °CJA: 20 °CAS: 16 °CSO: 10 °CON: 4 °CND: 1 °CD20 °C

Buradaki ısıtma derece-günleri, bu veri setindeki medyan enerji santraline göre %22 üzerinde seyretmektedir — kışın ısıtılan ekipmanın yüzeyleri aracılığıyla telafi etmesi gereken ekstra enerji için bir göstergedir.

İklim ısı talebi endeksi: 63/100 — bu tesis, ısıtma derece-günleri bakımından kapsadığımız enerji santrallerinin orta üçte bir diliminde yer almaktadır.

İklim normalleri: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); iklim kuşağı: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Derece-günleri & ısı talebi endeksi PowerAtlas tarafından hesaplanmıştır — modellenmiş bir ısı talebi göstergesi, ölçülen tesis verisi değildir.

Saha iklimi ve çevresel şiddet

Bir santralin dış donanımı için — atık ısı buhar üreteçleri (HRSG), genleşme contaları, vanalar, flanşlar ve bunların yalıtımı — yerel iklim, korumasız çelik ve kaplamaların ne kadar hızlı bozulacağını belirler. Bu saha ılıman bir atmosferik ortamda içinde yer alır (tahmini ISO 9223 sınıfı C2 — Düşük), başlıca çevresel stres etkeni nem ve ıslanma.

C2ISO 9223 korozyonluluk (gösterge)
27/100çevresel şiddet endeksi
20.4°Cmevsimsel sıcaklık değişimi
365 kmkıyıya uzaklık

ISO 9223:2012 bilgilendirici yöntemiyle gösterge niteliğinde tahmin (sıcaklık, ıslanma süresi ve havadaki tuzluluktan atmosferik korozyon), WorldClim iklim normalleri, Köppen-Geiger sınıfı ve kıyıya uzaklık kullanılarak. Gösterge niteliğindedir, ölçülmüş bir korozyon hızı değildir.

Karşılaştırması & yakın tesisler

Avusturya'deki 7 biyokütle enerji santrali arasında kapasiteye göre #5. en büyüğü.

Avusturya'de bu veri setinde 7 biyokütle enerji santrali bulunmaktadır, toplam yaklaşık 143 MW kapasiteye sahiptir.

Yakın enerji santralleri

Konum

WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0) kaynağından 48.2347, 16.3593 koordinatları. OpenStreetMap'te görüntüle.

Sıkça sorulan sorular

Spittelau power station ne tür bir santraldir?

Spittelau power station — 13 MW kurulu güce sahip elektrik santrali. Enerji kaynağı: biyokütle. Konum: Vienna, Avusturya.

Spittelau power station kaç haneye elektrik sağlayabilir?

Üretimi yaklaşık 17,895 haneye yetecek düzeydedir (tahmini).

Spittelau power station ne kadar CO₂ salar?

Spittelau power station yılda yaklaşık 51,845 ton CO₂ bildirmiştir (EU ETS verified (EUTL 2023)).

Açık kamu verilerinden oluşturulmuştur; kişisel bilgi yoktur. Bu siteyi işletiyor musunuz? Düzeltme veya kaldırma talebinde bulunun.