Ana sayfa / Asya / Vietnam / Song Con 2

Song Con 2

Elektrik santrali. Enerji kaynağı: hidroelektrik. Konum: Quang Nam, Vietnam. Koordinatlar: 15.9332, 107.8081.

hidroelektrikQuang NamVietnam

Song Con 2 — 63 MW kurulu güce sahip elektrik santrali. Enerji kaynağı: hidroelektrik. Konum: Quang Nam, Vietnam. Verilerde belirtilen sahibi: Geruco Song Con Hydropower JSC. 209 GWh raporlanan yıllık üretim'e göre yaklaşık 60k haneye enerji sağlayabilir. Kurulu kapasite bakımından Vietnam'deki 298 enerji santrali arasında #154. sıradadır. 2009 yılında devreye alınan tesis yaklaşık 17 yaşındadır — görece modern. Yanmayan bir kaynak olarak, üretimden kaynaklanan doğrudan CO₂ emisyonu yoktur. Bağlamında, hidroelektrik, Vietnam elektriğinin yaklaşık %33.0'ini sağlamaktadır; ulusal şebeke ortalama 461 gCO₂/kWh (%45.4 düşük karbonlu) (2025).

63MW kurulu kapasite
209GWh raporlanan / yıl
59,714enerji sağlanan hane
2009devreye alma (~17 yıl)

Santral verisi: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id WRI1030863.

Veri durumu

Bilinen veriler

TesisSong Con 2 WRI
ÜlkeVietnam · Quang Nam WRI
Koordinatlar15.9332, 107.8081 WRI
Yakıthidroelektrik WRI
MW kurulu kapasite63 MW GEM · 2026 · L100001023372; işletmedeki santral kapasitesi
SahibiGeruco Song Con Hydropower JSC WRI
Devreye alınma2009 WRI
GWh raporlanan / yıl209 GWh·a⁻¹ WRI

Veri setinden hesaplandı

Ülkedeki kapasite sırası#154 / 298 hesaplandı
Ülkedeki yakıta göre sıra#53 / 174 hesaplandı
Benzer tesislere göre kapasite3.15× · 20 MW · n=174 hesaplandı
Beslenen hane eşdeğeri59,714 raporlanan üretimden hesaplandı
İklim23.5°C · HDD 0 koordinatlardan türetildi
Çevresel şiddetC4 · 42/100 koordinatlardan türetildi

Mevcut değil

TeknolojiMevcut değil veri setinde yok
CO₂ emisyonlarıuygulanamaz uygulanamaz

Bilinen, model edilmiş ve hesaplanmış değerler ayrı tutulur. Eksik alanlar mevcut değil olarak gösterilir.

Veri kaynağı

Bu sayfadaki kapasite veya yakıt alanları GEM, resmî bir kayıt, Wikidata, OSM ya da birden çok kaynağın eşleştirilmesiyle desteklenen bir kaynak etiketi içerir.

kapasite: GEM · 2026 · L100001023372; yakıt: WRI GPPD

Bağlamda: bu güç santralı nasıl karşılaştırılır

63 MW'de, Song Con 2 Vietnam'daki hidroelektrik santrallarının medyanı çok üstünde 20 MW'dedir. Hidroelektrik, düşen veya akan suyun enerjisini elektriğe dönüştürür; çıktı yağışa ve rezervuar seviyesine bağlıdır ve büyük barajlar şebeke dengeleme ve depolama da sağlar.

Kapasite karşılaştırması WRI Küresel Enerji Santralları Veri Tabanından hesaplanmıştır; yakıt tipi bağlamı genel mühendislik arka planıdır.

Vietnam'deki en büyük hidroelektrik santralleriyle kapasite karşılaştırması

Hoa Binh: 2,400 MW2kHoa BinhSon La: 2,400 MW2kSon LaLai Chau: 1,200 MW1kLai ChauIaly: 720 MW720IalyHuoi Quang: 520 MW520Huoi QuangHam Thuan - Da Mi: 475 MW475Ham Thuan …Tri An: 400 MW400Tri AnSe San 4: 360 MW360Se San 4

Kurulu kapasite (MW), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Sahibi

Verilerde belirtilen sahibi: Geruco Song Con Hydropower JSC.

Yerel iklim & termal bağlam

Enerji kaynağı: hidroelektrik. Bu tesis hidrolik türbinler aracılığıyla düşen veya akan suyun enerjisini dönüştürür. İklim sınıfı: tropikal muson (Köppen Am). Enlem: 15.9°N.

23.5°Cyıllık ortalama sıcaklık
0ısıtma derece-günleri (baz 18°C)
2,019soğutma derece-günleri (baz 18°C)
470 mrakım

Aylık ortalama sıcaklık

J: 19 °CJF: 20 °CFM: 22 °CMA: 25 °CAM: 26 °CMJ: 27 °CJJ: 27 °CJA: 26 °CAS: 25 °CSO: 23 °CON: 22 °CND: 20 °CD27 °C

Bu iklim göstergesi, dış hava sıcaklığına bağlı ısıtma talebini gösterir. Santralin proses ısısı ihtiyacını ölçmez.

İklim normalleri: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); iklim kuşağı: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Derece-günleri & ısı talebi endeksi PowerAtlas tarafından hesaplanmıştır — modellenmiş bir ısı talebi göstergesi, ölçülen tesis verisi değildir.

Saha iklimi ve çevresel şiddet

Bir santralin dış donanımı için — atık ısı buhar üreteçleri (HRSG), genleşme contaları, vanalar, flanşlar ve bunların yalıtımı — yerel iklim, korumasız çelik ve kaplamaların ne kadar hızlı bozulacağını belirler. Bu saha korozif bir ortamda içinde yer alır (tahmini ISO 9223 sınıfı C4 — Yüksek), başlıca çevresel stres etkeni nem ve ıslanma.

C4ISO 9223 korozyonluluk (gösterge)
42/100çevresel şiddet endeksi
7.8°Cmevsimsel sıcaklık değişimi
51 kmkıyıya uzaklık

ISO 9223:2012 bilgilendirici yöntemiyle gösterge niteliğinde tahmin (sıcaklık, ıslanma süresi ve havadaki tuzluluktan atmosferik korozyon), WorldClim iklim normalleri, Köppen-Geiger sınıfı ve kıyıya uzaklık kullanılarak. Gösterge niteliğindedir, ölçülmüş bir korozyon hızı değildir.

Karşılaştırması & yakın tesisler

Vietnam'deki 174 hidroelektrik enerji santrali arasında kapasiteye göre #53. en büyüğü.

Vietnam'de bu veri setinde 174 hidroelektrik enerji santrali bulunmaktadır, toplam yaklaşık 17,313 MW kapasiteye sahiptir.

Yakın enerji santralleri

  • Song Bung 6 · hidroelektrik · 29 MW · Quang Nam
  • Song Bung 5 · hidroelektrik · 57 MW · Quang Nam
  • ZaHung · hidroelektrik · 30 MW · Quang Nam
  • Song Bung 4A · hidroelektrik · 49 MW · Quang Nam
  • A Vuong · hidroelektrik · 210 MW · Quang Nam
  • Song Bung 4 · hidroelektrik · 156 MW · Quang Nam

Konum

WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0) kaynağından 15.9332, 107.8081 koordinatları. OpenStreetMap'te görüntüle.

Sıkça sorulan sorular

Song Con 2 ne tür bir santraldir?

Song Con 2 — 63 MW kurulu güce sahip elektrik santrali. Enerji kaynağı: hidroelektrik. Konum: Quang Nam, Vietnam, 2009 yılında devreye alındı.

Song Con 2 ne kadar elektrik üretir?

Song Con 2 yılda yaklaşık 209 GWh elektrik üretir.

Song Con 2 kaç haneye elektrik sağlayabilir?

Üretimi yaklaşık 59,714 haneye yetecek düzeydedir.

Song Con 2 için belirtilen sahip kimdir?

Verilerde Song Con 2 için belirtilen sahip: Geruco Song Con Hydropower JSC.

Açık kamu verilerinden oluşturulmuştur; kişisel bilgi yoktur. Bu siteyi işletiyor musunuz? Düzeltme veya kaldırma talebinde bulunun.