Siwa

Elektrik santrali. Enerji kaynağı: güneş. Konum: Muhafazat Matruh, Mısır. Koordinatlar: 29.178, 25.516.

güneşMuhafazat MatruhMısırPV

Siwa — 11.9 MW kurulu güce sahip elektrik santrali. Enerji kaynağı: güneş. Konum: Muhafazat Matruh, Mısır. Verilerde belirtilen sahibi: Egyptian Electricity Holding Co [100%]. kapasitesi (tahmini)'e göre yaklaşık 5.1k haneye enerji sağlayabilir (tahmini). Kurulu kapasite bakımından Mısır'deki 89 enerji santrali arasında #86. sıradadır. 2017 yılında devreye alınan tesis yaklaşık 9 yaşındadır — görece modern. Yanmayan bir kaynak olarak, üretimden kaynaklanan doğrudan CO₂ emisyonu yoktur. Bağlamında, güneş, Mısır elektriğinin yaklaşık %3.1'ini sağlamaktadır; ulusal şebeke ortalama 563 gCO₂/kWh (%13.0 düşük karbonlu) (2025).

11.9MW kurulu kapasite
5,063enerji sağlanan hane (tahmini)
2017devreye alma (~9 yıl)

Santral verisi: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id WKS0068927.

Veri durumu

Bilinen veriler

TesisSiwa WRI
ÜlkeMısır · Muhafazat Matruh WRI
Koordinatlar29.178, 25.516 WRI
Yakıtgüneş WRI
MW kurulu kapasite11.9 MW GEM · 2026 · L100000800303; işletmedeki santral kapasitesi
SahibiEgyptian Electricity Holding Co [100%] WRI
Devreye alınma2017 WRI
TeknolojiPV WRI

Veri setinden hesaplandı

Ülkedeki kapasite sırası#86 / 89 hesaplandı
Ülkedeki yakıta göre sıra#16 / 19 hesaplandı
Benzer tesislere göre kapasite0.24× · 50 MW · n=19 hesaplandı
Beslenen hane eşdeğeri5,063 hesaplandı
İklim21.3°C · HDD 426 koordinatlardan türetildi
Çevresel şiddetC1 · 40/100 koordinatlardan türetildi

Mevcut değil

GWh raporlanan / yılMevcut değil veri setinde yok
CO₂ emisyonlarıuygulanamaz uygulanamaz

Bilinen, model edilmiş ve hesaplanmış değerler ayrı tutulur. Eksik alanlar mevcut değil olarak gösterilir.

Kapasite kaynağı

Yukarıdaki kamuya açık kapasite, kaynakla doğrulanmış 2026 kapasite iddiasıdır: 12 MW, Siwa Solar PV Plant.

GEM · 2026 · işletmedeki santral kapasitesi

Veri kaynağı

Bu sayfadaki kapasite veya yakıt alanları GEM, resmî bir kayıt, Wikidata, OSM ya da birden çok kaynağın eşleştirilmesiyle desteklenen bir kaynak etiketi içerir.

kapasite: GEM · 2026 · L100000800303; yakıt: WRI GPPD

Bağlamda: bu güç santralı nasıl karşılaştırılır

11.9 MW'de, Siwa Mısır'daki güneş santrallarının medyanı altında 50 MW'dedir. Teknik olarak PV olarak tanımlanır. Güneş fotovoltaiği, hareketli parçaları veya yakıtı olmaksızın güneş ışığını doğrudan elektriğe dönüştürür; çıktı günün saati ve hava durumuna göre değişir, bu nedenle depolama veya esnek yedekle eşleştirilir.

Kapasite karşılaştırması WRI Küresel Enerji Santralları Veri Tabanından hesaplanmıştır; yakıt tipi bağlamı genel mühendislik arka planıdır.

Mısır'deki en büyük güneş santralleriyle kapasite karşılaştırması

BbSP} SP II: 150 MW150BbSP} SP IIBbSP} Acciona I: 50 MW50BbSP} Acci…BbSP} Acciona II: 50 MW50BbSP} Acci…BbSP} Alcazar: 50 MW50BbSP} Alca…BbSP} Alfanar: 50 MW50BbSP} Alfa…BbSP} FAS: 50 MW50BbSP} FASBbSP} Infinity 1: 50 MW50BbSP} Infi…BbSP} Infinity 2: 50 MW50BbSP} Infi…

Kurulu kapasite (MW), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Sahibi

Verilerde belirtilen sahibi: Egyptian Electricity Holding Co [100%].

Yerel iklim & termal bağlam

Enerji kaynağı: güneş. Bu tesis fotovoltaik panellerle güneş ışığını doğrudan elektriğe çevirir. İklim sınıfı: sıcak çöl (Köppen BWh). Enlem: 29.2°N.

21.3°Cyıllık ortalama sıcaklık
426ısıtma derece-günleri (baz 18°C)
1,633soğutma derece-günleri (baz 18°C)
33 mrakım

Aylık ortalama sıcaklık

J: 13 °CJF: 14 °CFM: 17 °CMA: 21 °CAM: 24 °CMJ: 28 °CJJ: 29 °CJA: 29 °CAS: 27 °CSO: 23 °CON: 18 °CND: 14 °CD29 °C

Buradaki ısıtma derece-günleri, bu veri setindeki medyan enerji santraline göre %83 altında seyretmektedir — kışın ısıtılan ekipmanın yüzeyleri aracılığıyla telafi etmesi gereken ekstra enerji için bir göstergedir.

İklim ısı talebi endeksi: 20/100 — bu tesis, ısıtma derece-günleri bakımından kapsadığımız enerji santrallerinin alt üçte bir diliminde yer almaktadır.

Güneş PV, 25°C hücre sıcaklığının üzerinde her °C için yaklaşık %0,35 güç kaybeder — buradaki sıcak mevsim zirvelerinde yaklaşık %1.3 (tahmin).

İklim normalleri: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); iklim kuşağı: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Derece-günleri & ısı talebi endeksi PowerAtlas tarafından hesaplanmıştır — modellenmiş bir ısı talebi göstergesi, ölçülen tesis verisi değildir.

Saha iklimi ve çevresel şiddet

Bir santralin dış donanımı için — atık ısı buhar üreteçleri (HRSG), genleşme contaları, vanalar, flanşlar ve bunların yalıtımı — yerel iklim, korumasız çelik ve kaplamaların ne kadar hızlı bozulacağını belirler. Bu saha düşük korozyonlu, ılıman bir ortamda içinde yer alır (tahmini ISO 9223 sınıfı C1 — Çok düşük), başlıca çevresel stres etkeni toz kaynaklı aşınma.

C1ISO 9223 korozyonluluk (gösterge)
40/100çevresel şiddet endeksi
15.8°Cmevsimsel sıcaklık değişimi
259 kmkıyıya uzaklık

ISO 9223:2012 bilgilendirici yöntemiyle gösterge niteliğinde tahmin (sıcaklık, ıslanma süresi ve havadaki tuzluluktan atmosferik korozyon), WorldClim iklim normalleri, Köppen-Geiger sınıfı ve kıyıya uzaklık kullanılarak. Gösterge niteliğindedir, ölçülmüş bir korozyon hızı değildir.

Karşılaştırması & yakın tesisler

Mısır'deki 19 güneş enerji santrali arasında kapasiteye göre #16. en büyüğü.

Mısır'de bu veri setinde 19 güneş enerji santrali bulunmaktadır, toplam yaklaşık 761 MW kapasiteye sahiptir.

Konum

WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0) kaynağından 29.178, 25.516 koordinatları. OpenStreetMap'te görüntüle.

Sıkça sorulan sorular

Siwa ne tür bir santraldir?

Siwa — 11.9 MW kurulu güce sahip elektrik santrali. Enerji kaynağı: güneş. Konum: Muhafazat Matruh, Mısır, 2017 yılında devreye alındı.

Siwa kaç haneye elektrik sağlayabilir?

Üretimi yaklaşık 5,063 haneye yetecek düzeydedir (tahmini).

Siwa için belirtilen sahip kimdir?

Verilerde Siwa için belirtilen sahip: Egyptian Electricity Holding Co [100%].

Açık kamu verilerinden oluşturulmuştur; kişisel bilgi yoktur. Bu siteyi işletiyor musunuz? Düzeltme veya kaldırma talebinde bulunun.